24.06.19, 20:45Fot. Krzysztof Sitkowski (KPRP) via prezydent.pl

Prezydent Andrzej Duda: Programy wspierające rodziny to żaden prezent ani jałmużna!

Na rynku w Ostrowie Wielkopolskim Prezydent Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami powiatu ostrowskiego. – Musimy być coraz mocniejszym społeczeństwem, musimy mieć coraz lepsze, coraz sprawniej działające, coraz silniejsze państwo. Tylko z takim państwem będą się liczyli w Europie i na świecie, i tylko takie państwo ma szansę przetrwać wszystkie problemy i zawieruchy dziejowe, jakie być może jeszcze przyjdą – podkreślił Prezydent.

Andrzej Duda dodał: Potrzebujemy Polski silnej, demokratycznej, ale potrzebujemy Polski, której władze są wyczulone na potrzeby obywateli. Ja taką politykę chcę realizować. (...) Chcę, żeby wszystkie instytucje polityczne w Polsce działały dla obywateli. To jest ich najważniejsze zadanie.

Następnie Prezydent spotkał się z mieszkańcami Krotoszyna.

Andrzej Duda wskazywał, że dzisiaj rzeczywiście Polska się rozwija, zbliża się szybciej niż wielu sądziło do poziomu życia krajów Europy Zachodniej. – Dla mnie jest to wielka satysfakcja, że kolejne grupy społeczne znajdują się w coraz lepszej sytuacji – akcentował, wyrażając także satysfakcję, że wspierana jest rodzina.

Wszędzie na zachodzie Europy tego typu programy wspierające rodziny są i one właśnie stanowią kwintesencję społecznej gospodarki rynkowej, gospodarki, w której następuje sprawiedliwy podział dóbr, bo to nie jest żaden prezent, to nie jest żadna jałmużna – zaznaczył. – To jest coś, co służy budowaniu fundamentów państwowości, to jest coś, co służy budowaniu polskiego społeczeństwa, to jest coś, co się po prostu polskiej rodzinie należy, to jest coś, co powinno było być od dawna – powiedział Prezydent.

Prezydent zwrócił też uwagę, że nie byłoby programu „Rodzina 500 plus” i być może wielu innych, gdyby nie mądra polityka fiskalna.

Prezydent.pl

Komentarze

robaczek 2019.06.25 16:13
to zwykła LAPÓWKA misie ;] kupujemy sobie idiotów za ich wlasne pieniadze. taki przyjelismy system i ch_uj wam do tego. w miedzyczasie kradniemy takze dla swoich rodzin, ale patriotycznie. wszak to polskie rodziny. wyprowadzamy takze pieniadze z panstwowych spolek na rzecz partii. ale to chyba dobrze prawda? PARTIA RZADZI PARTIA RADZI< PARTIA NIGDY CIE NIE ZDRADZI!!! PISiurki górą!!!! ;] z każdym wygramy pisuraki, prawda!?
edi2019.06.25 10:35
A ja KOCHAM TVPis - i POLSKĘ Pis i 500Pis+ i Mieszkanie Pis + i dochodowe LOTPis, i Przynoszące WRESZCIE ZYSKI ORLEN Pis, KOPALNIE Pis, Stocznie Pis Rząd Pis, Beatę Szydło Pis, ITD ITD - a NIENAWIDZĘ AmbergoldPO, TVNiemieckiePO, Reprywatyzację PO, Aferę VAT - 250 Mld Zł PO, SchetynyPO, TuskaPO i innych z Platformy Oszustów
Monstrancja2019.06.25 9:56
To jest inwestycja... w mięso armatnie!
jozef2019.06.25 6:01
Prezydent Duda rozpoczął kampanie do parlamentu, oczywiście kampanie PiS - u.
REALISTA2019.06.24 21:40
Zadna jałmużna PATOLOGII FORSA NA WÓDĘ NALEŻY SIĘ JAK PSU BUDA
Szydłowa2019.06.25 11:47
To nasza, polska patologia i im się to po prostu należy! Nie może być tak, że na zachodzie whisky spija ich patologia a nasza nie ma nawet na wódkę! I rząd nie ustanie we wspieraniu naszych patusów.
anonim2019.06.24 21:11
DOBROBYT tworzy się PRACĄ a nie rozdawnictwem pieniędzy!
Marcin2019.06.24 21:38
Myslisz ze forsa sie skończy? Się dodrukuje obligacji, i bedzie ;P Niemce wykupiom, bedzie git ;D
oko2019.06.25 6:45
Forsa się nie skończy, forsy niema.
edi2019.06.25 10:38
Gdzieś ty był jak MAFIE VAT "PRACOWAŁY" żeby wykraść NASZYCH 300 MILIARDÓW Z BUDŻETU tak się za PO tworzyło DOBROBYT - weź i spadaj do Moskwy ruski trollu