13.11.20, 17:12Fot. via: prezydent.pl

Prezydent dla włoskiej prasy: Zachowaliśmy swoją tożsamość

Prezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu włoskiemu magazynowi „Il Timone”. Mówił w nim o roli Polski w walce o zachowanie przez Europę swojego dziedzictwa i chrześcijańskich wartości. Podkreślając nacisk, z jakim Polska spotyka się w tych sferach, wyraził oczekiwanie, że staniemy się krajem dającym przykład przywiązania do tradycyjnych wartości i obecności religii w życiu publicznym.

Prezydent stwierdził, że Polska „powinna wywierać pozytywny wpływ na inne kraje” w kwestii obrony tradycyjnych wartości.

- „Nie powinniśmy się wstydzić naszej tożsamości” – podkreślił.

Zaznaczył przy tym, że jest świadom ogromnego nacisku, z jakim Polska spotyka się ze względu na m.in. ochronę tradycyjnego modelu rodziny:

- „Wywierana jest na nas silna presja, często nie ma nawet miejsca na dialog, a Polska jest po prostu atakowana za to, że chce chronić rodzinę, kultywować tradycje i bronić katolickiego stylu życia” – mówił Andrzej Duda w rozmowie z włoskimi dziennikarzami.

Dodał jednak, że Polacy wiedzą, jak mają się przed tym naciskiem bronić.

- „W XX wieku Polska musiała zmierzyć się z systemami totalitarnymi, ale byliśmy w stanie zachować naszą tożsamość. Zachowamy ją też teraz i mam nadzieję, że jeszcze bardziej ją wzmocnimy” – mówił.

kak/PAP, niezależna.pl

Komentarze

katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.11.13 20:40
Zachowaliśmy swoją tożsamość... nadal pasiemy z państwowej kasy zboczonych klechów którzy powiększają majątki i pyerdolą bezkarnie dzieciaki!
"gwałcenie dzieci? Ukrywanie pedofilów?2020.11.13 18:39
Poniżanie kobiet? Bicie dzieci?" - - - - - To są podstawowe przykazania każdego parcha! Jak byk o tym stoi w Talmudzie i Torah, nawet w edycji Trockiego!
Foster2020.11.13 17:34
Obawiam się że już niedługo Magdalena Ogórek rozpocznie program informacyjny słowami. Mam dla Państwa bardzo dobrą wiadomość. Polska występuje z UE.
Po 11 ....2020.11.13 17:26
To jakiś bełkot. Jakie tradycyjne wartości??? Gwałcenie dzieci? Ukrywanie pedofilów? Poniżanie kobiet? Bicie dzieci? Klepanie paciorków? Oszuści żywiący się tylko wafelkami? Kłamstwa propagandy TVP? Przekręty finansowe, afery gospodarcze? Zdebilenie smoleńskie? Łupież prezesa??? Jakie tradycyjne wartości???
ktoś już majacy dość twej paranoi2020.11.13 17:59
pozwól sobie pomóc
man.of.Stagira2020.11.13 17:23
BRAWO Prezydent Andrzej Duda! Tak Trzymać Panie Prezydencie! A way you go!
Anonim2020.11.13 17:18
P.o. prezydenta Adrian Długopis Niezłomny raczej powinien ograniczyć wypowiedzi dla zagranicznej prasy, jesteśmy tam już wystarczająco skompromitowani.