07.08.15, 07:58fot. za tvpparlament.pl

Prezydent Duda i Internauci ZOBACZ FILM!

 

Duda podkreślał, że nie chce - jak w przeszłości inni politycy - mówić, by Polacy koniecznie wracali z emigracji. - Emigranci zostali raz oszukani w 2007 roku, jeździł tam kandydat na premiera, mówił tak i co się zmieniło przez te 8 lat? - zastanawiał się prezydent. 

W jego ocenie chodzi o danie możliwości powrotu, jeśli w Polsce poprawią się warunki do życia. - Najpierw musi nastąpić naprawa systemugospodarczego, to dopiero będzie stanowiło magnes do powrotu z emigracji - tłumaczył. Jego zdaniem, są potrzebne działania doraźne polegające na tym, by emigranci nie stracili łączności z Polską, aby zachowali język i kulturę. 

Duda podkreślał, że liczy na współdziałanie z rządem, także w kwestiach gospodarczych. Przypomniał, że niedługo powoła Narodową Radę Rozwoju, z którą będzie wypracowywał różne projekty rozwiązań. Jednak zdaniem prezydenta, kwestia ewentualnej gruntownej reformy systemu emerytalnego to wyzwanie długotrwałe. 

<<<KONIECZNIE PRZECZYTAJ! ELEMENTARZ KATOLIKA >>>

- Chcę podjąć na ten temat z dyskusję, bo być może, powinien on zostać dosyć radykalnie przebudowany, przemodelowany, ale chciałbym porozmawiać na ten temat z ekspertami - wyjaśniał. 

Nowy prezydent tłumaczył również, że jego propozycje, na przykład dotyczące polityki prorodzinnej czy kwoty wolnej od podatku, nie wpłyną negatywnie na budżet. Jak mówił, 500 złotych na każde dziecko w najbiedniejszych rodzinach pobudzigospodarkę. Podobnie - w ocenie Dudy - będzie w przypadku zwiększenia kwoty wolnej od podatku do 8 tysięcy złotych. 

Prezydent wyjaśniał, że umożliwi to podwyżkę najniższych emerytur o ponad 70 złotych miesięcznie. - Gdzie się znajdą te pieniądze? Przecież one natychmiast wrócą do gospodarki, przecież ci ludzie je wydadzą - przekonywał. 

Duda, zapytany o nauczanie o Żołnierzach Wyklętych, mówił, że należy zwiększyć o nich świadomość historyczną, także w szkołach. - Oczywiście, że będę czynił wszystko, żeby wiedza o Żołnierzach Wyklętych była materiałem edukacyjnym obowiązkowym w czasie lekcji historii w szkole - deklarował prezydent. 

Andrzej Duda dziękował internautom za wsparcie jego kampanii. Jak stwierdził, nowe media i aktywny udział ich odbiorców odegrały ogromną rolę w zwycięstwie wyborczym. Sam przyznał, że jest aktywnym użytkownikiem Twittera i Facebooka. 

Transmisja wideo na Facebooku z Andrzejem Dudą była pierwszym tego typu wydarzeniem z udziałem polskiego polityka. Nowy prezydent skorzystał ze specjalnej aplikacji, która umożliwia przekaz na żywo na tym portalu społecznościowym.

Za: IAR

Komentarze

anonim2015.08.7 8:34
Słuchając Prezydenta Dudę miałem wrażenie, że mówi Ronald Reagan w orędziu do narodu. Następne dnia też rzuciły się na niego hordy tamtejszych michnikow, trolli i lemingów. Nic sobie z tego nie robił. Po dwóch latach wyprowadził Amerykę na prostą po marazmie prezydentury Cartera.
anonim2015.08.7 8:35
Co to jest w porównaniu 100 milionów które swego czasu rozdawał POpierający platfonsów pewien elektryk
anonim2015.08.7 15:28
Nie jestem zachwycona, oczekuję głębszych zmian, na poziomie filozofii, np. podatków. Nie podoba misie, że państwo ma wgląd w każdą zainwestowaną czy wydaną złotówkę w firmie i w ogóle majątek człowieka. Mój majątek moją sprawą, nie obcych. Powinnismy płacić podatki proste i w dużej części dobrowolne, a nawet ze wskazaniem celu i mieć wgląd w necie jak panstwo wydaje każdą złotówką, a nawet wpływ. To wymaga zmian fundamentalnych i przyzwyczajenia się, że to obywatel jest tu władzą nie państwo socjalistyczne.