09.07.20, 08:25Screenshot Youtube - TVP Info

Prezydent: ,,Koalicja Polskich Spraw'' to poważna oferta polityczna

Myślę, że nie ma wątpliwości w Zjednoczonej Prawicy co do tego, że taki ruch, który spowoduje, że wokół tego działania, propaństwowego, prospołecznego, skupione zostanie więcej sił politycznych jest Polsce bardzo potrzebny i myślę, że ludzie też na to czekają, żeby w sposób spokojny, stabilny konsekwentny zrealizować te działania do naprawy gospodarki i poprawy jakości życia” – mówił dziś prezydent Andrzej Duda na temat inicjatywy : „Koalicji Polskich Spraw”.

Dziś rano prezydent złożył kwiaty przed Pomnikiem Porozumienia Jastrzębskiego, kopalnią „Zofiówka” w Jastrzębiu Zdroju. W trakcie rozmowy z dziennikarzami odniósł się też do inicjatywy „Koalicji Polskich Spraw”. Duda podkreślił, że to z jego strony poważna oferta polityczna.

Andrzej Duda zaznaczył, że Polska jego zdaniem najbardziej w tej chwili, kiedy Europa wciąż pogrążona jest w pandemii, potrzebuje zjednoczenia w załatwianiu spraw gospodarczych, które pozwalają żyć na godnym poziomie. Wskazywał:

To jest w tej chwili kwestia najważniejsza – to jest dla nas wielkie zadanie z jednej strony, ale z drugiej strony w moim poczuciu także i dziejowa szansa. Są przygotowywane w tej chwili także w Unii Europejskiej ogromne pieniądze do wykorzystania na cele inwestycyjne – trzeba to zrobić w sposób spokojny i zgodny. Do tego właśnie jest potrzebna Koalicja dla Polskich Spraw”.

Inicjatywę prezydent skierował wczoraj do polityków podzielających takie wartości jak dobro rodziny czy wspólnota kulturowa. Zwracał się do polityków PSL, Koalicji Polskiej oraz Konfederacji o spotkanie po wyborach, 12 lipca.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

UWAGA - WYBORY PREZYDENCKIE!2020.07.9 10:53
DLA PRZYPOMNIENIA: W ENCYKLICE JANA PAWŁA II PT. " EVANGELIUM VITAE" (EWANGELIA ŻYCIA) CZYTAMY: W WYBORACH PARLAMENTARNYCH NIE WOLNO GŁOSOWAĆ NA CZŁOWIEKA, KTÓRY PUBLICZNIE WYSTĘPUJE PRZECIWKO ŻYCIU, CZYLI POPIERA ABORCJĘ. KOŚCIÓŁ GRZECH TAKI KAŻE EKSKOMUNIKĄ - WYKLUCZENIEM Z KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO! ANDRZEJ DUDA WYPOWIEDZIAŁ SIĘ JASNO, ŻE ABORCJA TO MORDERSTWO! https://oko.press/prezydent-duda-podpisze-zakaz-aborcji-bo-aborcja-to-morderstwo/
violencja2020.07.9 13:08
Duda NIC nie zrobił dla tej sprawy przez5 lat!To są czcze obietnice, które wylądowały w zamrażarce.
Foster2020.07.9 10:30
Tak, tak....tonący brzytwy sie chwyta. Nie wierzymy prezesowi nawet w jedno słowo.
robczek 2.02020.07.9 10:21
ktos tu trzesie dup...dą!! ;]
Anonim2020.07.9 9:59
Wszystko ma swój czas i miejsce, widać teraz nadszedł właściwy czas. Bardzo mnie inicjatywa Prezydenta cieszy, mam nadzieję, że zostanie potraktowana poważnie, bo polityka to nie wzajemne ujadanie na siebie, ale praca dla wspólnego dobra i realizacja tego co w danym momencie jest możliwe. Tak również możecie zdobyć rozgłos i zwolenników.
MaxFiend2020.07.9 9:28
Na "słupy" nie zakłada się uczciwych przedsięwzięć.
Anonim2020.07.9 9:28
Pragne tylko przypomniec, ze jeszcze kilka tygodni temu Fryndzel pisal, ze Konfederacja to partia rosyjska. I jak to? Teraz z partia kierowana z Rosji chcecie wspoldzialac????
lopo2020.07.9 8:53
DROGI POLAKU, PATRIOTO ZOBACZ SPOT „RAFAŁ NIE KŁAM” https://www.youtube.com/watch?v=bC87YYvxCVk PRZEKAŹ DALEJ INNYM POLAKOM !!!!!! DZIAŁAJ, BY NIE ŻAŁOWAĆ.
5032020.07.9 8:41
Czyli Duda woli być gwiazdą i byłym prezydentem w innym ugrupowaniu, niż kozłem ofiarnym w Pisie :)
Polak2020.07.9 8:41
Bardzo dobry pomysł! I jeszcze kordon sanitarny wokół PO.