01.07.20, 11:24Prezydent Andrzej Duda, szef MON Mariusz Błaszczak/TT/KPRM

Prezydent: NATO zatwierdziło plany bezpieczeństwa Polski

- Obecność żołnierzy armii Stanów Zjednoczonych w naszym kraju i ich wspólne z naszymi polskimi żołnierzami uczestnictwo w ćwiczeniach jest bez wątpienia znakiem - z jednej strony przyjaźni polsko-amerykańskiej, ale z drugiej strony także wyraźnym znakiem rzeczywistej amerykańskiej odpowiedzialności za pokój na świecie, także w naszej części świata - stwierdził prezydent Duda.

Prezydent dodał także:

- Cieszę się z tego bardzo, bo to ostateczne wojskowe, można powiedzieć, techniczne zatwierdzenie politycznych decyzji, które były podjęte w czasie ostatniego szczytu NATO w Londynie w grudniu 2019 roku

Prezydent odniósł się także do zmodyfikowanej formy ćwiczeń wojsk NATO, co było wymuszone przez pandemię koronawirusa. Podziękował dowództwu poligonu w Drawsku i wszystkim dowódcom za sprawne przeprowadzenie ćwiczeń oraz za poprzez zachowanie norm sanitarnych i zabezpieczenie żołnierzy przed epidemią koronawirusa.

Szef MON Mariusz Błaszczak stwierdził, że ćwiczenie „nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie prezydenta Andrzeja Dudy” i dwie podpisane przez prezydentów USA i Polski deklaracje o zwiększeniu amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce.

Powiedział:

- To jest sukces prezydenta Andrzeja Dudy, ale jest to sukces nasz, polski, bo jest to warunek podstawowy naszego bezpieczeństwa, bezpieczeństwa Polski, bezpieczeństwa państw wschodniej flanki Sojuszu Północnoatlantyckiego, ale także bezpieczeństwa całego wolnego świata

mp/pap/twitter

Komentarze

Maciej Płatov2020.10.11 13:58
PREZYDENCJE A.Duda. Przed II wojną mieliśmy Sojusz z Anglią ,Francja ,USA. Skutek sprzedano Polskę--NAS w Jałcie. I Pan dalej ZACHODOWI WIERZY? Musi powstać Pakt--Sojusz Militarny : Estonia ,Łotwa ,Litwa ,Polska Czechy ,Słowacja ,Węgry ,Rumunia ,Bułgaria ,Słowenia i pozostałe Kraje byłej Jugosławii.Czyli Siła która była by przeciwwagą dla Zachodu i Wschodu.
Anonim2020.08.18 19:48
Wspaniała polska husaria spod Wiednia, zaczyna się chować pod i za kobyłami NATO. Hahahaha
Klapaucjusz2020.07.1 12:52
Wypada podziękować PAD i PiS za kontynuowanie polityki księcia Konrada Mazowieckiego, który też zawarł ważny sojusz wojskowy z myślą o obronie wschodniej flanki.
Anonim2020.07.1 15:20
Jestem starym hooyem żydowskim, należę do B'nai B'rith - Loża Izrael i nienawidzę polaczków-katoli. Jak każdy szanujacy się gudłaj uratowany przez katoli.
Czarek2020.07.1 12:31
Tak upada mentalność polskich POlszewików - przesówamy linię obrony NATO na granicę Polski z Rosją a nie Polski z Niemcami jak to było za rządów Tuska.
Czarek2020.07.1 12:32
No nie taki błąd - bardzo przepraszam -przesuwamy
Polak2020.07.1 12:15
Ot, mentalność pisowskich niewolników - według pisowskiej mafii Polsce nie wolno decydować o sobie, ktoś inny musi decydować za Polskę.
pacynki POplatfy2020.07.1 11:55
ogromne wycie ruskich onuc i płacz chóru kretów, neobolszewików i ekofaszystów
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.07.1 11:35
"przyjaźń polsko-amerykańska" grube miliardy na które rucha pomarańczowy wiewiór PiSdowatych idiotów i którzy są na każde skinienie trampka, tak wygląda ta wasza przyjaźń yebnięta karykaturo prezydenta!
robaczek 2.02020.07.1 11:31
tia!!! hahahahaha zalatwiles jak z trumpkiem. Zdjęcie se poleciał zrobic przed wyborami ;] no mistrzunio!;] ale łykajcjie łykajcie.! jak pelikany ;]