05.08.20, 16:34Fot. screenshot - Polsat News

Prezydent podsumowuje pierwszą kadencję: Jestem dumny!

Na portalu prezydent.pl pojawiło się podsumowanie pierwszych pięciu lat prezydentury Andrzeja Dudy. Prezentując sprawozdanie ze swojej pierwszej kadencji, Andrzej Duda podkreśla, że jest dumny z tego, co udało mu się wypracować.

- „Jestem dumny z tego, co udało mi się osiągnąć. Wszystkie moje działania oraz efekty współpracy z Radą Ministrów były i są nakierowane na tworzenie jak najlepszej teraźniejszości i przyszłości dla Polaków” – pisze prezydent Andrzej Duda we wstępie do sprawozdania.

Dodaje następnie, że naszym wspólnym obowiązkiem jest budowa „Polski praworządnej i sprawiedliwej, nowoczesnej i solidarnej, demokratycznej, a zarazem silnej i uczciwej”.

Wśród osiągnięć z pierwszych pięciu lat prezydenta Andrzeja Dudy został wymieniony m.in. program 500 plus, programy wsparcia dla seniorów oraz rozwiązania wspierające prawną ochronę dzieci. W sprawozdaniu przypomniano również o obniżeniu niektórych podatków czy podniesieniu płacy minimalnej.

Wśród osiągnięć zwrócono również uwagę na wciąż realizowaną reformę polskiego sądownictwa oraz zwiększenie bezpieczeństwa militarnego, energetycznego i cyberbezpieczeństwa.

W zakresie polityki zagranicznej prezydent wskazuje na swoją aktywność we współpracy w ramach Trójmorza i aktywność na forum ONZ. Wspominając liczne spotkania z prezydentem Stanów Zjednoczonych Donaldem Trumpem, podkreśla rolę współpracy z USA, która za jego prezydentury nabrała nowej jakości.

W sprawozdaniu prezydent zwraca uwagę na to, że podstawą jego działań są spotkania z Polakami, stanowiące dla niego „źródło wiedzy, motywacji i inspiracji”.

- „Chcemy, żeby Polska była państwem dobrze rozwiniętym, ale przede wszystkim chcemy, żeby Polska była państwem, w którym jest bezpiecznie i w którym obywatel czuje się bezpiecznie” – pisze Andrzej Duda.

kak/PAP, prezydent.pl

Komentarze

XD2020.08.6 19:24
Połowa kraju nie tylko nie jest dumna, ale nie chce także pana Dudy za prezydenta.
Michał2020.08.5 23:47
Anżej, wiesz co... Mnie i 10 mln ludzi jest wstyd, że jesteś prezydentem.
ladychapel2020.08.5 18:54
Jeszcze nigdy w swej historii Polska nie miała takiego prezydenta, który by był taką marionetką, niepoważnie traktowaną przez naród a i przez polityków także.
Szybka Randka2020.08.5 17:54
Cześć- Zapraszam na nowy portal społecznościowy dla dorosłych! Znajdziesz tam osoby na szybkie sex spotkania lub na wyskok na imprezke! Wystarczy wejść aktywować konto i juz randkować! www.lexlale.com.pl
cal.502020.08.5 17:44
Niewątpliwie prezydent Duda może pochwalić się osiągnięciami. Jest czym. Była dobra praca dla Narodu Polskiego, są tego efekty, zatem jest też nagroda w postaci II kadencji. Dla wielu środowisk starego reżimu, powiązanych z Platformą Obywatelską reformy sądownictwa prowadzone przez PiS oraz prezydenta były i są bolesne. Bardzo dobrze. Sądownictwo trzeba zreformować i należało zrobić to już dawno. Samo się nie oczyści. W dalszej perspektywie należy zmienić konstytucję, która nie przystaje do realiów XXI wieku a była pisana pod komunistę Kwaśniewskiego i utrwalała konflikt ośrodków decyzyjnych państwa polskiego, zwłaszcza wtedy, kiedy prezydent był z jednej opcji a rząd i większość parlamentarna z innej. Na szczęście w tegorocznych wyborach prezydenckich udało się tego uniknąć przez to, że naród polityczny Polaków wybrał Dudę a nie Trzaskowskiego. Za prezydenta Dudy i rządów PiS wzrosło bezpieczeństwo, zarówno to indywidualne obywateli na co dzień, jak i to zbiorowe: militarne, energetyczne i w sferze cyber. Wzrosły nakłady na armię, policję. Polska rozwija się w wysokim tempie, spadło bezrobocie, programy socjalne działają. Za Platformy nie było pieniędzy na nic. Rozwijana jest idea Trójmorza, blokowany jest NS II, współpracujemy z USA militarnie i technologicznie. Jak widać Polska może mieć sukcesy i je ma. Bez wstydu i na kolanach jak za PO i jej poprzedników. Idea Nowego Państwa, która zakiełkowała w Porozumieniu Centrum w latach 90. XX powoli zaczyna się krystalizować i przynosić efekty. Jak widać przebudowa państwa, mentalności oraz jego rozwój przynoszą efekty. Powoli też tworzą się nowe elity państwowe, racja stanu. Platforma nie chciała budować Polski. Wolała sprowadzać Polskę i Polaków do roli zaplecza surowcowego i taniej siły roboczej jako strefy gospodarki, która dopełniałaby gospodarkę Niemiec. Dla Niemiec było to dobre, dla Polaków z naszymi ambicjami, potencjałem już nie. Dlatego Polacy wybrali opcję rozwojową, czyli PiS a szerzej Zjednoczoną Prawicę. Tak trzymać Polacy.
Imię jest zbędne ...2020.08.5 17:31
Też jestem dumny z Pana, Panie Prezydencie RP. Proszę, aby druga tura Pana prezydentury, była równie owocna. Gratuluje reelekcji.
Po 11 ...2020.08.5 17:26
Zdolny jestem niesłychanie, Najpiękniejsze mam ubranie, Moja buzia tryska zdrowiem, Jak coś powiem, to już powiem, Jak odpowiem, to roztropnie, U Jarka mam najlepsze stopnie, Śpiewam lepiej niż w operze, Świetnie jeżdżę na rowerze, Znakomicie muchy łapię, Wiem, gdzie Wisła jest na mapie, Podpisuję bez czytania, Jestem nudny do obsr ...
Antyadrian2020.08.5 17:14
Jestem dumny: zablokowałem reformę sądownictwa, przekazałem ukrom ?? miliony euro, z czosnkami dogadałem się jak mało kto itp itd!!!
Foster2020.08.5 17:06
Panie Prezydencie - w demokratycznym ustroju nie można zbudować kraju sprawiedliwego i praworządnego bez poszanowania Konstytucji. Tymczasem ignorował pan zalecenia Komisji Weneckiej, ignoruje postanowienia TSUE. Tak się nie zbuduje państwa praworządnego i sprawiedliwego a raczej potworka, które dla niepoznaki propaganda państwowa i partyjna będzie nazywała demokracją. Demokracja to nie tylko większość parlamentarna, ale również szacunek dla Konstytucji.
Rick Sanchez2020.08.5 16:56
Oj Duda a angielskiego kiedy się nauczysz? Kiedy z kolan wstaniesz czy jak długopis zgubisz? Nikt na Ciebie nie głosował. Nawet oni wiedzą jaką pełnisz rolę w układzie z Jarosławem.
mordechaj2020.08.5 16:55
50% Polaków jest dumnych z Dudy, a drugie 50% Polaków uważa Dudę za najgorszego prezydenta w historii III RP. I ten to się nie zmieni. Dudy nie szanuje 50% Polaków.
Jego imię Marionetka2020.08.5 16:52
A największą dumą Du y jest podskakiwanie na sznurku za który szarpie Niziołek z Żoliborza.
Jan Paweł II2020.08.5 16:46
Najpierw zorganizował lot do Smoleńska, potem donosił na Polskę w Brukseli wymyślone zarzuty, a potem został prezydentem i przebił wszystko. Zdrajca?