Prezydent Andrzej Duda wziął dziś udział w Kongresie 590 w Jasionce pod Rzeszowem. W swoim wystąpieniu głowa państwa podziękowała za organizację już po raz drugi tej "spektakularnej, wielkiej konferencji biznesowej", która pokazuje ważny obszar współpracy między rządem, administracją państwową i przedsiębiorcami. 

„Po raz drugi została zorganizowana spektakularna, wielka konferencja biznesowa, która pokazuje, to co dla mnie jako prezydenta niezwykle istotne, a mianowicie pokazuje istotny obszar współpracy i woli współpracy pomiędzy administracją - przede wszystkim pomiędzy rządzącymi, a przedstawicielami szeroko pojętego biznesu”- podkreślił Duda

„Chociaż oczywiście mamy potężne, wielkie, konkurujące na świecie przedsiębiorstwa, przede wszystkim oparte o kapitał państwowy, publiczny. To jednak większość zatrudnionych, to pracownicy, którzy mają zatrudnienie, w związku z tym są w stanie osiągnąć dochód i utrzymać swoje rodziny, dzięki innowacyjnej myśli, dzięki pracy, dzięki zaangażowaniu, dzięki pomysłom biznesowym zwykłych przeciętnych obywateli, Polaków zakładających działalność gospodarczą”- powiedział prezydent. 

Głowa państwa określiła rozwijającą się "w miarę swobodnie" od 30 lat polską przedsiębiorczość, jako największy skarb naszego kraju, ponieważ to właśnie ona przynosi państwu dochód. 

Andrzej Duda zwrócił uwagę na coraz lepsze prognozy wzrostu PKB. Jak dodał, jest to dla niego ogromną satysfakcją. Prezydent podziękował premier, rządowi oraz przedsiębiorcom. 

"Absolutna większość dobra narodowego wypracowywana jest poprzez małe i średnie przedsiębiorstwa.  To jest ponad 95 proc. wszystkich podmiotów gospodarczych"- podkreślił Duda. 

Na koniec prezydent zapewnił, że wspiera polską przedsiębiorczość "wszędzie, gdzie tylko może". 

yenn/Fronda.pl