24.05.20, 20:54Jacek Karnowski, prezydent Sopotu/YT/Fundacja Pro TV

Prezydent Sopotu: ,,Jestem przerażony bezsilnością państwa’’

Prezydent Sopotu Jacek Karnowski zaapelował do wszystkich polityków w kraju o powołanie komisji śledczej, mającej badać, jakie działania podjęto w kwestii walki z pedofilią. Sopocki włodarz wezwał również przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości i odpowiednie służby do zajęcia się sprawą klubów go-go.

-„Jestem przerażony bezsilnością państwa polskiego wobec zbrodni pedofilii i tych wszystkich rzeczy, które dzieją się w klubach go-go. Po raz kolejny słyszymy, że będzie komisja, zostaną podjęte specjalne działania. Przyznam, że na początku nawet się ucieszyłem. Później przypomniałem sobie, jak działa prokuratura w Polsce. Według mnie wciąż będzie zmowa milczenia” – mówił Jacek Karnowski na konferencji prasowej w sopockim Urzędzie Miejskim.

Przypomniał, że o sprawie „Zatoki Sztuki” pisali już w 2016 roku Bożena Aksamit i Piotr Głuchowski, ujawniający kulisy jej działania. W książce „Zatoka Świń” opisali historię Anaid:

-„Media ujawniły skandaliczną zbrodnię, która odbywała się w klubach, których właścicielem był pan Marcin T. Wtedy w tej walce, wy dziennikarze i my jako władze miasta byliśmy osamotnieni. Wtedy to na nas donoszono do prokuratury i nas ciągano po sądach” – powiedział Karnowski.

Prezydent Sopotu zaapelował do wszystkich ugrupowań politycznych o powołanie komisji śledczej, mającej przeanalizować i wyjaśnić, jakie działania państwo podjęło w walce z nadużyciami seksualnymi wobec nieletnich:

-„Walka z pedofilią nie ma koloru politycznego. Według mnie trzeba powołać komisję śledczą, która sprawdzi, gdzie nie domagało państwo polskie w walce z pedofilią. Przeprowadźcie śledztwo na temat funkcjonowania państwa w ostatnich latach, nie tylko pięciu”.

Samorządowiec zwrócił również uwagę, że kolejnym problemem, który powinien zostać przez państwo rozwiązany, jest funkcjonowanie klubów go-go:

-„Mamy inne przykłady w Sopocie, w których państwo nie zdało egzaminu. Są to kluby go-go, z którymi walczymy od 2013 r. Chodzimy po sądach. W tych klubach mężczyźni upijani są do nieprzytomności. Zostawiają 120 tys. zł za jeden wieczór, a niektórzy są z nich wynoszeni i kładzeni na ul. Bohaterów Monte Cassino. Mamy nagrania, które dokładnie to pokazują. Przekazaliśmy je prokuraturze. Pisałem w tej sprawie np. do pana premiera Mateusza Morawieckiego, do pana ministra Mariusza Błaszczaka. Otrzymywałem zdawkowe odpowiedzi, że rozpoczną się kontrole. Składaliśmy pozwy sądowe przeciwko tym klubom. Wciąż ta sprawa nie została rozwiązana” – mówił, apelując do wymiaru sprawiedliwości o podjęcie zdecydowanych działań w sprawie tego typu klubów.

kak/PAP

Komentarze

a2020.05.25 12:06
Ale sady popieram
tęczowa lewacka debilizacja2020.05.25 11:49
ależ wtedy to twoi kumple rządzili, gdzie byłeś? wtedy byłeś też przerażony czy schowałeś w najlepszym przypadku głowę w piasek? zakłamany jesteś.
ewka2020.05.25 11:18
Państwo??? panie Karnowski, to pana partia chce wyrugować Państwo ze "swoich" samorządów,to wy nie chcecie "Państwa" u siebie...a teraz mówisz o opieszałości Państwa?a co pan robił w tej sprawie? nie zadziałała prokuratura w Gdańsku a nie prokuratura ogólnie, to u was jest "mała Sycylia", to pana teren działania i pan nie wiedział co tam się dzieje???hipokryto
Ma\\\\\\\\\\\\\\\\305\\\\\\\\\\\\\\\\202gorzata2020.05.25 10:31
A ludzie z Trójmiasta są PRZERAŻENI BEZSILNOŚCIĄ prezydenta Karnowskiego w tolerowaniu przestępców warszawskich w Sopocie i tworzenia sprzyjającego klimatu nie tylko dla przestępstw pedofilii. Zabawne w wykonaniu p. Karnowskiego jest mówienie o jakiś mężczyznach 'UPIJANYCH" DO NIEPRZYTOMNOŚCI. Czy to znaczy ,że w klubach sopockich barman wlewa klientowi wódę przez lejek do gardła ? Czy to ma być reklama Sopotu ? Jak jest zarządzany Sopot to pisały media nawet o p. Karnowskim i jakiś machlojach z kamienicą. Te zarzuty do prokuratury, sądów, policji sa także śmieszne. Czyż te organy w Trójmieście NIE PODLEGAJĄ PREZYDENTOM ? W Trójmieście jak się ma pieniądze i jest się w Klubie uprzywilejowanych można wszystko poczynając od jazdy narkotykowej samochodem po MONCIAKU PO SKOKI na motorach nad głową Neptuna. To Prezydent i władza lokalna czyli Rodzina jak na Sycylii rządzi Te utyskiwania na Rząd są śmieszne i mają zasłonić własne i CELOWE ZANIEDBANIA w zarządzaniu Sopotem. Czyżby p. Karnowski już wypisał się z Klubu WOLNYCH MIAST od władzy Rządu. Sam sobie zaprzecza i ma czytelników za ograniczonych umysłowo albo za klientów swoich sopockich klubów. Podobnie smutek i OSAMOTNIENIE \p. Karnowskiego jest udawany i NIEPRZYZWOITY gdyż ma swoje źródło w UJAWNIENIU śmierdzącego RYNSZTOKA i BAGNA w tak podobno "kulturalnym" i wzorcowym mieście w Europie stawianym innym za przykład. Jak wiadomo to osamotnienie jest niemożliwe , gdyż w Klubie Wolnych Miast jest więcej Prezydentów mających swoich przyjaciół w starym Wymiarze Niesprawiedliwości , gdzie pracują przyjaciele p. Karnowskiego i Rodziny korzystający z wypoczynku w Sopocie.
Konrad Józef Turzyński2020.05.25 10:19
A swoją bezsilnością nie jest przerażony?
Toni 2020.05.25 10:15
Bezsilnośc państwa była za rządów PO przestępstwo i k.....stwo się rozwijało, a PO na to pozawalało, dlatego ich żelazny elektorat to przestępcy i kryminaliści w 90%. Więc nie kłam platformiarski pajacu rozczochrany.To za PO się działo, a ty juz byłeś praezydentem Sopotu i nic z tym nie robiłeś.
skarb2020.05.25 8:36
przy twoim POlaczonym z takim swiatkiem ,kasta sluzbami tobie POdleglymi smiesz czlowieku obarczac RZAD zajmnij sie swoim miastem i tym co sie tam dzieje.KIEDY SKONCZY SIEWSPOLNE DZIALANIE PRZESTEPCOW Z RZADZACYM MIASTAMI ,SLUZBAMI I KASTA TACY MAJA OCHRONE.JA TEZ ZOSTALAM UKARANA KARA NAGANY PRZEZ "niezalezne"sady w ktorym zona z niby POkrzywdzonym pracuje w sadzie nie jako prawnik ,przez to ze jechali cala waska wiejska droga na bezludziu jak w odpowiednim monencie uzylam sygnalu ,zaatakowano mnie slownie i probowano dopasc mnie, przy otwartych oknach.wymyslono jak zwykle odwrotne do faktycznego stanu i zgloszono bzdury /maz z zona/ dzieki ktorym zostalam ukarana wstyd,hanba !!!!!precz z tzkimi sadami
Grizzly2020.05.25 8:35
.... a nie bywałeś w Zatoce Czerwonych Świń? Może nawet jakieś rubelki z tego miałeś?
kumaty2020.05.25 8:26
Jestem przerażony bezsilnością Jacka Karnowskiego wobec zbrodni pedofilii i tych wszystkich rzeczy, które dzieją się w klubach go-go.
ANONIM2020.05.25 7:02
przeciez ty jestes prezydentem miasta, spisz i udajesz ze nic nie wiesz jako co zle to Pis i rzad gnoiki
hrabia Potocki2020.05.25 3:14
Bezczelny typ, przerazony bezsilnoscia panstwa, przeciez to nalezy do miasta, gdzie byla Straz Miejska,,przeciez za to odpowiada miasto a nie panstwo, jestem pewien ze dokladnie wiedzial co tam sie dzieje, niesamowity typ
ZERR02020.05.25 1:59
Przypomnę coś, bo wszyscy zapomnieli https://www.youtube.com/watch?v=xZuCDbwbh4k kim jesteś, wojewódzki?
Glaudiusman2020.05.25 0:40
Odezwał się "niewinny" prezydencik. A przecież to całe Trójmiasto to mała sycylia, zbiorowisko różnych mafii i plugastwa wszelkiego. I ci wszyscy trzej prezydenci nadają się tylko do mamra. To oni chcieli przyjmować muzułmanów bez opamiętania, wprowadzania gender do szkół i przedszkoli i hodowania różnych zboczeńców spod znaku kolorowej tęczy. A więc won do mamra na twarde prycze.
polacke2020.05.24 23:51
Co ma do tego Premier czy inny minister, że jakiś idiota idzie do klubu go-go i jest tam "ogolony z kasy". To jest demokratyczny kraj, jak ktoś chce to traci własne pieniądze, tak chyba mówił w sprawie Amber Gold kolega tego pana, niejaki Tusk.
mordechaj2020.05.24 23:03
Sk-ur-wiel jast prezydentem miasta a państwo ma za niego coś robić. On zajob jest bezsilny a państwo ma za niego odwalać robotę ! Panie Karnowski WON z Sopotu ! Pan jesteś za durny by być prezydentem miasta !
Olej2020.05.24 22:47
Co zrobił PiS tyle afer ? W sołectwie się wójt POsr........ł i podebrał składki na meliorację. W Ładzi, w Gdańsku, we Wrocławiu, POrządek, spokój, spadek przestępczości, a kto winny, że Jadzia baton podwędziła w markecie w Gdańsku ? PiS winny ! I tak gdy burmistrzem New Yorku został Rudy Giuliani nie miał pretensji do prezydenta USA, że mu zbiry rozwalają miasto tylko się zabrał do roboty i po 2 latach przestępczość spadła najniżej w historii tego miasta. A tu prezydent Sopotu jest przerażony ? Dobre ! Dobre ! Za mało jest przerażony, dobrze żeby jeszcze przerazili się mieszkańcy, którzy pajaca wybrali, i jeszcze aby nie mogli wyleźć o zmierzchu z własnej chałupy, lub też dobrze żeby im bandziory zaczęły włazić w biały dzień oknami i brać co im się rzewnie podoba.
Krzysztof 2020.05.24 22:42
Od 2015 roku powstało 6 reportaży telewizyjnych,1 książka,4 duże artykuły w Gazecie i Onecie a nieudacznik Ziobro udawał że nic się nie dzieje i prokuratura w Gdańsku świetnie pracuje.Po JEDNYM filmie powołał po 5 latach komisję. Brawo PiS i wasza walka ze zboczeńcami XD
gośka2020.05.24 22:41
polityka KO "róbta co chceta" doprowadzi to naszej śmierci i lawinowych zgonów...to idioci!
AAAtomek2020.05.24 22:36
Jestem przerażony bezradnością rządu PiS! rządzą od 2015 roku, co zrobili w sprawie pedofilli w zatoce sztuki????? Co zrobili w sprawie setek ofiar ksiezy katolickich???? Co zrobili????? NiC.
ZERR02020.05.25 13:41
A niby dlaczego Kościół ma odpowiadać za sprawki setek lewaków i gejów, którzy wyłudzili święcenia kapłańskie? To są wasi ludzie LGBT, doskonale wpasowują się w lewackie opowieści o masturbacji 4-latków i w lewackie zmuszanie 7-latków do "zabawy" bananem w prezerwatywie. Lewaki zrobili rewolucję seksualną, więc ponoszą osobistą, niezbywalną i pełną odpowiedzialność za WSZELKIE ekscesy z tym związane, w tym za ataki pedofilów namawianych przez lewaków do "wyjścia z szafy".
AAAtomek2020.05.26 7:49
Kłamiesz jak zwykle. Ale to twój problem. Jesteś tylko mało inteligentnym, podatnym na manipulacje kosciola obywatelem Polski.
Olej2020.05.24 22:22
Przerażony !!!???? Kumisja ślepcza !!!!!????? Dobre sobie ! Następna komisja od bicia piany, której tak dużo nabiją, że wszystko wraz z komisją w pianie się schowa. A niełaska powołać grupę dochodzeniowo śledczą z nadzwyczajnymi uprawnieniami takimi jakie ma np. FBI w USA, grupa mogąca wejść wszędzie, każdemu politykowi do jego wyra i szafy, na jego wszystkie konta. Tak jak to się robi zwykłemu obywatelowi tego niegdysiejszego państwa prawa dla wybranych. No ale cóż gdy sitwy w sądach wciąż siedzą i gdy zapakują zbirów do mamra, na drugi dzień telefon, wicie rozumicie i poufny sędzia ich za kaucją, również dla siebie, wypuści. I kółeczko się zamyka. Sądy działają, zbiry na wolności, grupa dochodzeniowa zrobiona na cacy, a my ? Łykamy kolejne go gluta podanego nam na tacy przez wysługujące się zbirom media. Nauka z tego płynąca ? Siedź cicho bo ci łeb urwą jak się wychylisz. I tak ów porządek trwa od komuny, w której zwykły czarniak był od walenia go w ryj i słuchania, jak i obecnie.
anonim2020.05.24 22:18
Może sam był zamieszany? Czemu nie reagował?
Pytajniczek2020.05.24 22:17
PiS rządzi od 2015 roku. 5 lat niewiedzy i niemocy? Czy to nie jest skandal? A może PiSowcy też pili wodę w Zatoce Sztuki?
sopociak2020.05.24 22:38
5 lat to zawsze mniej niż 8 lat. Chyba, że więcej?
Otto2020.05.24 23:05
Wody żeśwa nie pili, ale wódkę pili i du-pcz-yli !
Dam2020.05.25 8:51
Nawet Kurski tam był i reportaże robił. I co, nie wiedział wtedy? Wg logiki frondy na pewno wiedział.
B522020.05.24 21:25
to idealny czas bo gdyby apelował za rządów POgan toby wydał na znaczki dożo kapusty teraz to betka kupi dziesięć znaczków i PO temacie
plantator buraków unijnych 2020.05.24 21:16
Karnowski jest prezydentem Sopotu od 2002 roku. To oczywiste dla normalnych ludzi, że cała ta patologia rozkwitła więc za jego rządów, jakby na to nie patrzył. No to na co on teraz liczy, wyjąc, że zawiodło państwo? Oczywiście, zawiodło od 2002 roku, a zwłaszcza w latach rządów jego "totalnych" współbraci. Teraz trwa jedynie sprzątanie po tych ich rządach nierządu. Po zakończeniu porządków w sądownictwie, w szczególności w SN, wszyscy uzyskamy odpowiedź na pytanie kto i ile zawiódł, by w mieście od 18-tu lat rządzonym przez prezydenta Karnowskiego mogło dojść do takiej patologii.
Zyg2020.05.24 21:06
Dobrze, ale co z tym całym prezydentem Sopotu, Jackien Karnowskim ? przecież ten zajob musiał wiedzieć co tam siŁ dzieje ! A jak nie wiedział, to też nie nadaje się na prezydenta ! Tam w Sopocie jest konieczny porządek, ale ten łom Karnowski musi iść WON !!!
JaKi2020.05.24 22:37
A czy biskup musi wiedzieć o księdzu pedofilu?Jak biskup nie wiedział to nie nadaje się na biskupa i musi iść won? Pomyśl logiczni zanim coś napiszesz.
hrabia Potocki2020.05.25 3:19
przeciez ten budynek nalezy do miasta, to chyba powinnes wiedziec co sie dzieje w twojej posiadlosci , pomysl logicznie zanim cos napiszesz ----prawda
JaKi2020.05.25 15:00
Dokładnie masz rację.Kościoły należą do kurii i biskup nie wiedział że sie tam molestuje dzieci?
katolicka kretynizacja polski2020.05.24 21:03
Na szczęście państwo Polskie ma gejnialnego prezesine z żoliborza który zna się na wszystkim i na pedofilii też!
B522020.05.24 21:13
a jak byś się wypchał trocinami czerwony pajacu to byłbyś jeszcze większy
Krzysztof 2020.05.24 22:44
A merytorycznie potrafisz coś napisać oprócz wyzwisk i to na portalu KATOLICKIM?
Lewak2020.05.24 23:19
tak ... może to lewacki pajacu ... że państwo Polskie nie potrzebuje takich geniuszy intelektu jak ty, który znasz się na KATOLICYZMIE ... to i w pedofilii jesteś biegły
OSTRY CIEŃ MGŁY2020.05.25 0:54
Oooo, Ludomiła popiera gender i zmienia płeć, co Krzysiu? :DDDDDDDDDDD
tęczowa lewacka debilizacja2020.05.25 11:49
rzeczywiście kretyn z ciebie