26.01.16, 18:33

Prezydent wręczył nominacje profesorskie

Prezydent RP Andrzej Duda wręczył nominacje profesorskie 65 nauczycielom akademickim. 

"W nauce jest tak, że każdy pogląd, nawet ten najbardziej kontrowersyjny zasługuje na debatę i dyskusję" – powiedział prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości wręczenia aktów nominacyjnych nauczycielom akademickim.

Gratulując nowo mianowanym profesorom, prezydent powiedział, że to wielkie osiągniecie i niezwykły moment w życiu naukowca.

"Wiem, że przeszliście Państwo długą drogę, żeby ten tytuł zdobyć. Teraz przed Państwem nadal wielka misja składająca się z dwóch elementów: po pierwsze, z pracy naukowej jako takiej, po drugie, z opieki nad młodymi naukowcami" – podkreślił Andrzej Duda.

"W nauce jest tak, że każdy pogląd, nawet ten najbardziej kontrowersyjny zasługuje na debatę i dyskusję" – zaznaczył prezydent, który zachęcał profesorów, by mieli odwagę pielęgnowania wewnętrznego poczucia wolności naukowej.

W uroczystości, która odbyła się w Pałacu Prezydenckim uczestniczyli m.in. szefowa Kancelarii Prezydenta Małgorzata Sadurska, szef gabinetu Andrzeja Dudy Adam Kwiatkowski oraz sekretarz stanu prof. Krzysztof Sczerski. Obecny był także marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Nominacje profesorskie otrzymało 65 nauczycieli akademickich.

emde/telewizjarepublika.pl

Komentarze

anonim2016.01.26 19:29
Panie Rezydencie! Konstytucja to nie nauka i na nią nie ma się poglądów i o nich nie dyskutuje! Konstytucji się przestrzega!
anonim2016.01.26 19:32
Czy nominacje dostali tylko wyznawcy ew. sympatycy PiS? Chyba mało ważne, bo nie w środku nocy
anonim2016.01.26 19:58
Konstytucja nie stanowi jedynego źródła wartości i zasad. Konstytucje się przecież zmienia i wnosi do nich poprawki. Za dużo żądamy od konstytucji, za mało od siebie samych...:-)