17.10.15, 09:45fot. Przemysław Sycz

Pro-Familia skarży za komentarze w Internecie

W szpitalu Pro-Familia w Rzeszowie od kilku lat przeprowadzane są aborcje, zwłaszcza na chorych dzieciach. Dlatego też wiele środowisk, w tym Fundacja PRO – Prawo do życia, organizuje przed placówką protesty.

O szpitalu piszą też media. Publikacje na ten temat ukazują się również w Internecie i są szeroko komentowane przez internautów. Wiele opinii nie podobało się właścicielom placówki – zwłaszcza te mówiące o zabijaniu dzieci. Dlatego postanowili ścigać autorów wpisów. W związku z tym 8 osób na początku listopada stanie przed rzeszowskim sądem.

Fundacja PRO – Prawo do życia zwraca uwagę, że wszczęcie procesu przeciwko tym internautom to szykany. Mecenas Halina Szydełko, prezes Akcji Katolickiej, podkreśla, że sprawa jest niepokojąca.

– Odnosimy wrażenie, że ludzie wierzący, katolicy to jedyna grupa w naszym kraju, którą można bezkarnie obrażać. Natomiast my nie mamy prawa wyrażać swoich poglądów – mówi mec. Halina Szydełko.

 

Tymczasem wciąż trwają procesy odwoławcze ws. wyroków na obrońców życia Jacka Kotuli i Przemysława Sycza. W ubiegłym roku działacze pro-life zostali osądzeni za organizowanie pikiet antyaborcyjnych przed rzeszowskim szpitalem.

 

MT/Radio Maryja 

Komentarze

anonim2015.10.17 10:24
Proszę nie używać oksymoronu "aborcja dzieci".
anonim2015.10.17 11:21
Nie ma czegoś takiego jak aborcja. Jest zabijanie dzieci. Kazdy normalny sprzeciwia się zabijaniu dzieci, to oczywiste.
anonim2015.10.17 11:53
Bo mówienie o "zabijaniu dzieci" to zwyczajne kłamstwa i oczernianie szpitala. Żadnych dzieci się tam nie morduje. Dokonuje się tam aborcji płodów do 23 czy tam 24 tygodnia ciąży, działając w zgodzie z polskim prawem. Za bezpodstawne naruszanie dobrego imienia szpitala, szpital jak najbardziej ma prawo pozwać tych, którzy to robią.
anonim2015.10.17 13:07
@Aborcja to poprostu zabójstwo. (Nie, nie chodziłem do katolickiej szkoły)
anonim2015.10.17 13:29
aborcja to zabójstwo i każdy, kto "zabieg" taki przeprowadza to morderca. A teraz możecie mnie zamknąć :)
anonim2015.10.17 17:02
Bóg stwarza człowieka i daje mu role w życiu dla zbawienia innych. Jeżeli pozbawia się życia osoby jest to morderstwo nawet jak pozwala na to panstwo. Tym bardziej jesli jest to niewinne dziecko. Dziecko jest od poczecia, ale są ludzie co mowia ze jak jeszcze na glos nie zaplakalo to nie jest czlowiekiem... To że w brzuchu ssie swojego palca, reaguje na muzykę z zewnątrz, czy na dotyk matki nie kwalifikuje postępowcow do nazwania ich dziecmi. "Nie zaplakalo, to nie ma dziecka". Wedlug tej "fuck logic" mozna mordowac ludzi pod woda, bo nie slychac zeby sie zalili z tego powodu.
anonim2015.10.17 18:53
@Max49 No to pojechałeś z tym " wyjaśnianiem pojęć...;-) Myślenie godne ucznia Marksa... Karla Heinricha. A ja naiwnie myślałem, że to myślenie jest już na śmietniku historii... Ale co to nie robi z człowieka potrzeba...Często osobista (?). Wtedy trzeba przyznać rację nawet najbardziej idiotycznym poglądom i moralność uzależnić od procentów... Dziwny jest ten świat.
anonim2015.10.17 20:03
Jacek Kotula Oś czasu Najnowsze Status Zdjęcie / film Wydarzenie z życia Status Zdjęcie / film Wydarzenie z życia Aktualności Jacek Kotula 23 min · To niejaki Tomasz Łoziński -ginekolog z tego szpitala- pozwał do sądu 8 internautów ( w tym 3 księży) za komentowanie artykułu w internecie...Rozprawa 4 XI 2015
anonim2015.10.18 2:01
Tzw. "aborcja" to morderstwo i nie ma żadnego pierdololo że jest inaczej. Dyskusja z "rozumnymi inaczej" jest bezcelowa. Co do tych 8 pozwów - każda słuszna sprawa potrzebuje męczenników. Ważne aby wiedzieli, że nie są sami.
anonim2015.10.18 2:10
A propos, gdzie jest artykuł który jest przedmiotem dyskusji? Chętnie skomentuję :-)
anonim2015.10.18 4:40
"Współwłaściciel rzeszowskiego szpitala Pro-Familia wytoczył proces z prywatnego oskarżenia internautom, którzy w sieci komentowali artykuł o aborcjach przeprowadzanych w tej placówce." Klarcia też chce mieć proces. Niniejszym twierdzę, że szpital Pro-Familia stał się rzeźnią maleństw, które w okrutny sposób są mordowane w łonie matki. Dobrze by było, aby ta placówka zmieniła swoją nazwę, na Anty-Familia, co było by bliższe prawdzie. Określenia aborcja jest czystym eufemizmem, mającym na celu zatrzeć ślady dokonywanej zbrodni. Bowiem, podczas takiej procedury niewątpliwie dziecko pozbawia się życia, czyli morduje się maleństwo z zimną krwią. Lekarz, który odbiera życie, zamiast je ratować, upodabnia się do kata. Lekarze aborterzy niczym się nie różnią od dr. Mengele, ten również deklarował, że to co czyni jest podyktowane dobrem dla ludzkości. *** A teraz czekam na pozew, obiecując stawienie się na rozprawę. Podaję swoje dane: Renata Manikowska Bgm. Kuttererstr. 29 67059 Ludwigshafen Deutschland
anonim2015.10.18 4:55
Unda93 napisała: "Żadnych dzieci się tam nie morduje. Dokonuje się tam aborcji płodów do 23 czy tam 24 tygodnia ciąży," *** USTAWA z dnia 7 stycznia 1993 r. o planowaniu rodziny, ochronie plodu ludzkiego i warunkach dopuszczalnosci przerywania ciazy. Art. 1. 1. Kazda istota ludzka ma od chwili poczecia przyrodzone prawo do zycia. 2. Zycie i zdrowie dziecka od chwili jego poczecia pozostaja pod ochrona prawa. *** USTAWA z dnia 6 stycznia 2000 r. o Rzeczniku Praw Dziecka. Art. 2. 1. W rozumieniu ustawy dzieckiem jest każda istota ludzka od POCZECIA (pod. moje) do osiągnięcia pełnoletności. Orzeczenie TK - Sygn. akt K. 26/96 Trybunal zwazyl co nastepuje: (fragmenty) (...) Wartosc konstytucyjnie chronionego dobra prawnego jakim jest zycie ludzkie, w tym zycie rozwijajace sie w fazie prenatalnej, nie moze byc róznicowana. Brak jest bowiem dostatecznie precyzyjnych i uzasadnionych kryteriów pozwalajacych na dokonanie takiego zróznicowania w zaleznosci od fazy rozwojowej ludzkiego zycia. Od momentu powstania zycie ludzkie staje sie wiec wartoscia chroniona konstytucyjnie. Dotyczy to takze fazy prenatalnej. (...) Uznanie, iz ochrona zycia przysluguje istocie ludzkiej od chwili poczecia, znalazlo wyraz takze w ustawodawstwie zwyklym. Ustawa o planowaniu rodziny, ochronie plodu ludzkiego i warunkach dopuszczalnosci przerywania ciazy zarówno w brzmieniu sprzed jak i po nowelizacji w art. 1 deklaruje, iz prawo do zycia podlega ochronie, w tym równiez w fazie prenatalnej zas spowodowanie smierci dziecka poczetego przez przerwanie ciazy, zasadniczo jest czynem zabronionym i karalnym (nowy art. 152a oraz 152b kodeksu karnego w kontekscie okolicznosci legalizujacych aborcje). *** W orzeczeniu, które zapadło w dniu 18 października 2011 r. w sprawie C 34/10, Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej dokonał wykładni pojęcia „embrion ludzki”. Odnosząc się do powyższych kwestii Trybunał w Luksemburgu jednoznacznie orzekł, że „embrionem ludzkim” w rozumieniu art. 6 ust. 2lit. c) dyrektywy jest: Każda ludzka komórka jajowa począwszy od stadium jej zapłodnienia,a więc niezależnie od stadium jej rozwoju.