24.01.20, 08:25

Prof. Grzegorz Górski: Putin jest słaby. Poniósł podwójną klęskę

 Tym którzy drżeli przed dzisiejszym wystąpieniem Putina w Jerozolimie, poddaję pod rozwagę następujące fakty:

1. Putin wystąpił z inicjatywą zmiany konstytucji rosyjskiej tak, aby mógł w 2024 roku walczyć o trzecią kadencję z rzędu. Jest to dowód jego klęski na dwóch odcinkach.

2. W pierwszym rzędzie Putin pogodził się z myślą, iż nie jest w stanie wchłonąć Białorusi, bowiem stworzenie ZBiRu było mu potrzebne, aby bez mian konstytucyjnych pełnić urząd prezydenta na kolejne dwie kadencje.

3. Oznacza to także, iż Putin ma już świadomość iż w przyszłorocznych wyborach do Dumy, jego partia nie będzie miała szans na większość konstytucyjną. Dlatego zmiany musi przeprowadzić jak najszybciej.

4. Przynajmniej te dwa fakty świadczą o tym, jak Putin jest słaby. Dlatego nie dziwi, że kiedy Polska zdołała zmobilizować szersze poparcie, podwinął ogon pod siebie.

5. Jednak zaatakowanie Ukrainy i Litwy pokazuje, że scenariusz nakreślony przez śp. Lecha Kaczyńskiego, jest aktualny. Po prostu o nas nie wspomniał. Trzeba więc zachować czujność i dociskać drania. Tylko tak czyniąc doczekamy upadku tego kagiebowskiego pogrobowca.

Grzegorz Górski

źródło: facebook

Komentarze

Cool2020.01.26 9:28
Jak zwykle siejesz demagogie, próbujesz rozmydlić i piszesz o pierdołach! Pomogę Ci jednak zrozumieć istotę zagadnienia, tak żebyś nie mogła dłużej udawać idiotki! ...OTÓŻ >>>> Polacy mordujący Żydów dla legalnego Państwa Podziemnego byli ściganymi prawem PRZESTĘPCAMI !!! ...dla okupujących Polskę SŁUŻB I ADMINISTRACJI NIEMIECKIEJ ... byli BOHATERAMI realizującymi ich NARODOWY PLAN! p.s. Z resztą takim "bohaterom" zarówno z Niemiec, Holandii, Francji, jak też kilku innych krajów okupowanej Europy ... PAŃSTWO niemieckie!... do dnia dzisiejszego wypłaca "zasłużone" emerytury!
Cool (druga odpowiedz dla M. Blaszczyk)2020.01.25 14:27
1 cyt: " Przynajmniej część sprawców jest znanych. Są to skazani w procesie. Byli Polakami. Nie Białorusinami, nie Żeydami, nie Chińczykami..." odp: ... Możesz więc co najwyżej napisac, że ten konkretnie przestepca był Polakiem! ... twierdzenie, na podstawie pojedynczych przypadków, że Polacy byli mordercami, jest generalizowaniem i podła manipulacją. 2 cyt: " ... Do tego piszesz: " jednocześnie o ofiarach Holokaustu mówicie o Żydach i słowem nie wspomnicie, że połowa, to byli polscy obywatele." Ja jestem jedna i ja np. tu: https://www.fronda.pl/a/jacek-sasin-prezydent-andrzej-duda-podjal-jedyna-mozliwa-decyzje,138814.html pisałam, dziwiąc się dumie z doprowadzenia do takiej sytuacji, pod postem pana hrabiego Potockiego: "??? Jesteśmy dumni z sytuacji, że rządzący Polską doprowadzili do sytuacji, gdy na obchodach jednego z największych ludobójstw w historii, których ofiarą byli głównie polscy obywatele, polski prezydent nie ma możliwości się wypowiedzieć? .... " odp: ... pomijam fakt, że jak zwykle błednie okreslasz sprawców i winnych, to gdybyś trochę myślał to wiedziałabyś, że właśnie dlatego, żeby między innymi słowa o polskich ofiarach nie dotarły do szerokiej rzeszy odbiorców, Duda nie został dopuszczony do głosu! ... Twój głos natomiast, wybacz! ... ale nic nie znaczy! 2cyt::" ...No a Holocaust zorganizowali naziści. Różnych narodowości. Jego głównymi sprawcami było dwóch Austriaków akurat: Hitler i Eichmann. Nie widzę ŻADNEGO powodu, by fakt ten zatajać." odp: ...Idąc Twoim tokiem "myślenia" holokaust współorganizowali Żydzi, bo Hitler miał też pochodzenie żydowskie. Ale nie bedę brnął w ten idiotyzm bo jego pochodzenie nie ma najmniejszego znaczenia! ... istotnym jest fakt, ze był przywódcą Narodu niemieckiego, realizującym plan z demokratycznym poparciem i dla korzyści państwa niemieckiego. 3cyt: " ... Dobrowolna współpraca przy byciu mordowanym to dość zabawny pomysł. Chyba nie bardzo rozumiesz koncepcję dobrowolności..." odp: Dobrowolny = ochotniczy. 4 cyt: " ... Co do Jedwabnego... No cóż. Mnie te zeznania przekonują, jest ich tyle, że nie potrafię zrozumieć, po co tyle osób, nie mających żadnego w tym interesu, miałoby kłamać, podobnie jak przekonały zespół specjalistów z IPN i Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, A tymczasem człowiek podpisujący się Cool wie lepiej od sądu, specjalistów, prezydenta i w ogóle wszystkich..." odp: Gratuluje niezachwianej wiary w system polityczno-sądowniczy! Muszę Cie jednak zmartwić, IPN właśnie prowadzi archiwizacje dokumentalną zeznań świadków tej zbrodni i czeka na "zielone światło" na wznowienie badań, niestety nie ma jeszcze decyzji politycznych na wyższych szczeblach ... jednak wydaje się to kwestią czasu! :-))
Jacek2020.01.24 12:19
Wolałbym gdyby polscy politycy bardziej realnie odczytywali znaki czasów. Za to przecież im płacimy.
Matwiej Bej2020.01.24 10:36
Dzięki Takim RUSO--FOBICZNYM Durniom ,jak w/w .Mamy Złe Stosunki z Rosją Krajem Słowiańskim.
anonim2020.01.24 10:30
"POLACY nie ucierpieli tak bardzo podczas wojny" Prezydent DUDA wygaduje głupoty youtube.com/watch?v=XKPc7jgHwbQ
anonim2020.01.24 10:24
Wojna z Polską. Antypolski front USA, Izrael i Rosja. youtube.com/watch?v=zUncvoSe3S8
Onuca Putina2020.01.24 10:07
Rosjanie są wredni, to jasne, ale patrzcie na sojusznika naszych głównych sojuszników.
J.P🧶2020.01.24 9:51
Jakich dziwnych mamy dyplomatów i jak głupio fronda ogłasza sukces którego nie było. Propaganda sukcesu to fajna rzecz tyle, że lokalna, tak więc Putin niestety nie wie, że poniósł klęskę. Świat też tego tak nie widzi a wręcz przeciwnie, oto armia czerwona przypomniana przez Putina, oto ofiara złożona z niej na ołtarzu wolności dla Europy zaczyna funkcjonować na nowo. Nas nie było, pogniewani we własnym grajdołku sami sobie ogłaszamy sukces.... Fakt, dobrze, ze nas nie było skoro naszego głosu nikt by nie słyszał, ale nie róbmy sukceau z porażki, bo porażką jest to jak nas traktują. Za miesiąc zobaczycie jaka to klęska Putina, będzie co było.
anonim2020.01.24 9:29
Górski jest silny siłą swego narodu , czyli gębą .
ciekawy2020.01.24 9:24
Putin, Yad Vashem, Sądy to tematy, które "wałkuje się" na okrągło , a które są bez znaczenia dla zwykłych ludzi. Służą do przykrycia ważnych problemów, które są załatwiane za plecami Polaków, a o których dowiadujemy się, kiedy już nic nie można zrobić, bo rząd ma jedną metodę , wprowadzić kary, zakazy, podwyżki itd. Morawiecki chwali się np. dobrymi kontaktami z bankiem Goldman Sachs, a to ten sam bank, w którym karierę robił Kazio Marcinkiewicz dobry znajomy Giertycha.
kgb2020.01.24 9:18
po opanowaniu Polski przez Niemców i utworzeniu gett żydzi rozpoczęli negocjacje z Niemcami aby z gett utworzyć mini państw żydowskie gdyż uważali, że Polska zniknęła już raz na zawsze z mapy świata
Mirek2020.01.24 9:18
Minister Obrony powinien podciągnąć dodatkowe oddziały wojska aby należycie zabezpieczyć Przesmyk Suwalski . To trzeba zrobić jak najprędzej . Litwa jest zbyt słaba aby cokolwiek tutaj zdziałać dlatego nie powinniśmy się na nich oglądać ale w porozumieniu z nimi postawić wojska zaporowe na granicy . Putin w Jerozolimie przedstawił się jako "gołąbek pokoju" ale robi coś zupełnie innego . Spacyfikował Czeczenię , napadł na Gruzję , napadł na Ukrainę a teraz ostrzy kły na Państwa Bałtyckie .
oficer LWP2020.01.24 9:25
żadna opcja z "przesmykiem suwalskim" ze strategicznego punktu nie jest brana pod uwagę , tam znajdują się mosty, które najpierw trzeba zająć i potem bronić a przy współczesnej broni jest to właściwie niemożliwe, zniszczenie mostów zatrzymuje całe wojsko, jak będą chcieli to dobrymi drogami przejdą przez Litwę, "przesmyk suwalski" to taki pic aby umieścić tam amerykańskie wojsko aby już zająć tereny bogate w tytan , oszołom Macierewicz wymyślił cyrk z przesmykiem a ty łykasz te brednie jak pelikan ryby
John2020.01.24 9:17
Putin osiągnął to co chciał wyeliminował Dude, a wyście wygrali jak Szydło w Brukseli
Saki Faki2020.01.24 9:07
Putin zrobił pisiorów w bambuko jak małe dzieci:-) Najpierw prowokacja, wyeliminowanie Adriana, podpuszczenie do idiotycznych zachowań, a później pokaz dyplomacji prima sort :-) Adrian ponadymał się, jak to nie pojedzie, co to nie będzie za protest, a został olany jak ostatni przychlast. Dlaczego w Polsce nie ma takich politycznych graczy, tylko taka banda idiotów w krótkich spodenkach:-)
Johan2020.01.24 9:04
Na poważnych salonach zachowuje się poważnie a was pisiory tępe po prostu podpuszcza i drażni bo jest mądrzejszy od wszystkich durnych członków obecnego rządu
Cool (odpowiedź dla Marii Błaszczyk)2020.01.24 9:00
O zbrodniarzach, bandytach, kolaborantach łamiących prawo stanowione przez praworządną władzę mówisz POLACY ... mimo, że na terenie IIRP mieszkało wiele narodowości, wśród nich mogli być i bez wątpienia byli Ukraińcy, Rosjanie Litwini, Niemcy, Czesi, czy sami Żydzi ... ty/wy o wszystkich tych przstępcach mówicie POLACY! ... jednocześnie o ofiarach Holokaustu mówicie o Żydach i słowem nie wspomnicie, że połowa, to byli polscy obywatele. Na domiar tego, Niemców, którzy byli organizatorami a ich armia i administracja będąca emanacją społeczeństwa niemieckiego, które swój bandycki rząd wybrało w demokratycznch wyborach i walczyło o Hitlrra nawet po jego śmierci! .... Nazywasz NAZISTAMI! NIE! .... to byli NIEMCY! ... bo naród niemiecki byli organizatorem i beneficjentem! Dodam, że choć powszechnie wiadomo, ze Zydzi dobrowolnie współpracowali z NIEMCAMI! ... nikt też nawet słowem nie wspomni, że są współwinni! Jedwabne(?) .... nieścisłości, które w normalnym rozumieniu, powinny przemawiać za "oskarżonym" są tak samo ignorowane jak świadkowie którzy nie potwierdzają takiego przebiegu tej zbrodni. Sam fakt wstrzymania badań, dla myślącego (uwierz to nie boli!) człowieka, powinien być wystarczająco wymowny. PUENTA!!! RZYGAĆ MI SIĘ CHCE NA WASZĄ PODŁOŚĆ! ...tfuuu!!! tfuuu! tfuuuu! P.s żebyś mogła odnieść się do mojego komentarza, bedę go wklejał pod nowszymi wątkami z adnotacją "odpowiedź dla Marii Błaszczyk"
leo2020.01.24 8:59
Ale pi-tole macie nas-rane pod beretami jak atakuje to źle nie atakuje to źle bo słaby i wy go atakujecie. Jak to możliwe że nasz kraj takich pis-dzielców wy-s-rał na swoją ziemię
XYZ2020.01.24 8:52
" Forum Holokaustu to był wielki comeback Władimira Putina na światowe salony. Obok trzech tuzinów prezydentów, premierów, królów i książąt prezydent Rosji po aneksji Krymu i rozpętaniu wojny na Ukrainie został zaakceptowany jako równorzędny światowy lider. To ironia losu, że najwięcej o światowym porządku mówił właśnie prezydent Rosji, który od dwóch dekad jest dla tego porządku jednym z największych zagrożeń. I samemu zakłamując historię, mówi o potrzebie prawdy. A mimo to pomysł Putina, by USA, Rosja, Francja, Chiny i Wielka Brytania spotkały się na forum ONZ w celu omówienia nowego globalnego ładu, został przyjęty z entuzjazmem przez prezydenta Francji, który od dłuższego czasu chce oprzeć bezpieczeństwo Europy na sojuszu z Moskwą, a nie Waszyngtonem. "
oficer LWP2020.01.24 9:08
brakuje jednego elementu w tej historii o Władimira a mianowicie "i po wyborze Trumpa na prezydenta USA"
oficer LWP2020.01.24 8:47
propaganda sukcesu tak sama jak w przypadku zmienianej na rozkaz żydów ustawy o IPN, Putin z waszymi panami żydami rozgrywa wasz jak małe dzieci,
lord2020.01.24 9:03
Jak chcesz poczytać Bajki to idź na Interię Gazete.pl
oficer LWP2020.01.24 9:06
wystarczą pisowskie bajki z mchu i paproci