05.08.20, 09:24fot. yt/telewizja trwam

Prof. Jaroszyński z KUL: Ideologie UE nie opierają się obecnie na Bogu

Głośnym echem odbiła się decyzja unijnej komisarz Heleny Dalli w sprawie cofnięcia funduszy unijnych dla niektórych polskich samorządów. Co szczególnie zaskakuje, jako powód podała ona uchwały tych samorządów dotyczących „stref wolnych od LGBT” oraz wsparcia dla rodziny.

Na ten temat m.in. mówił na antenie Radia Maryja kierownik Katedry Filozofii Kultury i Podstaw Retoryki KUL, prof. Piotr Jaroszyńki.

Profesor zauważył w odniesieniu do środowisk lewicowych, których przedstawiciele zasiadają obecnie na najwyższych stanowiskach w UE:

- Dzięki różnym procedurom udało im się zdobyć władzę i większość. Są to środowiska, dla których nadrzędna wartość to cele ideologiczne dlatego, że odrzucają religię, zwłaszcza chrześcijaństwo. Dla nich władza jaką posiadają i środki jakimi dysponują – zwłaszcza w zakresie ekonomicznym – mają ułatwić rozprawienie się z chrześcijaństwem i cywilizacją zachodnią w Europie.

Profesor Jaroszyński podkreślił:

- Musimy mieć tę świadomość, że Unia Europejska jest pewną koncepcją, jaka powstała w kontekście zagrożeń, które niosła za sobą pierwsza lewica. Tymczasem okazało się, że pierwsza lewica potrafiła się przetworzyć w drugą lewicę i obecnie ta druga lewica z całym programem tej pierwszej, czyli deformacją obrazu człowieka, rodziny, narodu, religii, Boga, to wszystko w tej chwili wraca, tylko za pomocą innych środków i z odwołaniem się do pojęcia prawa, które jest tylko prawem ustanowionym 

Zwrócił też uwagę na to, że:

Bez odwołania do ludzkiej natury, do Boga. To jest wielkie zagrożenie dla nas, ponieważ nasza polska tradycja opiera się na założeniach, które afirmują człowieka jako osobę i Boga Stwórcę ludzkiego życia. Tego w obecnym kształcie Unii Europejskiej po prostu nie ma, a to co jest, to jest przygotowywanie się i kontynuacja walki z chrześcijaństwem, jaka zaczęła się już przed wiekami

Profesor przestrzegł także:

- Trzeba wiedzieć, że takie zagrożenia istnieją, że taka walka ma miejsce i skąd ona się bierze oraz do czego może doprowadzić. To musimy rozumieć, żeby działać, żeby zająć odpowiednią postawę, żeby się nie przestraszyć, bo są to rzeczy straszne, potworne.

 

mp/radio maryja

Komentarze

Po 11 ...2020.08.19 13:03
Wartości UE odwołują się do ludzkiej natury, np. akceptują LGBT. A odwołanie do Boga? No fajnie ale którego? Ja głosuję na polskiego Peruna.
MaxFiend2020.08.6 10:57
Przecież nie muszą. Nie wystarczy, że są oparte na uniwersalnych humanistycznych wartościach?
Anonim2020.08.5 20:24
EU to nie Watykan, żeby się opierać na Bogu. EU powstała, aby w Europie nie było więcej wojny, i nie mamy jej już 75 lat. Przedtem Europa opierała się na BOGU i przeciętnie wojna wybuchała co 20 lub 30 lat, taka jest niestety prawda. A ten prof. pieprzy, jak przystało na profesora z KUL.
modlitwa szturmowa2020.08.5 12:06
jak można być profesorem na katolickim uniwersytecie lubelskim
Tasman2020.08.5 9:44
Trzeba stworzyć nową Unię Europejską opartą na odwołaniu do Boga. W jej skład będzie wchodzić Polska i..., i dalej nie widzę kandydatów.
Stary2020.08.5 9:33
Kiedyś np. muzyk stanu wojennego Hołdys, TVN lub postkomuna to było wieśniactwo. Dziś się kreuje na bohaterów tych ludzi nie faux pas.
Cool2020.08.5 9:30
Lenin byłby dumny z Unii Europejskiej! ..