27.03.13, 09:06fot. Wikipedia

Prof. Lew-Starowicz: Lizanie piany to nie jest czynność seksualna

Prof. Zbigniew Lew-Starowicz uznał, że nie ma podstaw, by stwierdzić, że czynności podejmowane przez uczniów salezjańskiego gimnazjum w czasie otrzęsin miały charakter seksualny. Zdaniem eksperta, nie wchodzą one w zakres pojęcia „inna czynność seksualna”.

Prof. Lew-Starowicz nie widzi także powodu, by uznać, że zachowanie dyrektora szkoły miało charakter popędowy. W rozmowie z „Polska The Times” ekspert zapewnił, że przesłuchane zostały dzieci, rodzice i pozostałe osoby obecne na wyjeździe. Żadna z nich nie zgłosiła pretensji.

W najbliższych dniach z ekspertyzą ma się zapoznać Lubińska Prokuratura Rejonowa. Następnie zostanie podjęta decyzja merytoryczna w tej sprawie.

eMBe/Gazetawroclawska.pl 

Komentarze

anonim2013.03.27 9:38
snaut te środowiska nie znają pojęcia wstydu, honoru, przyzwoitości - oni wiedza swoje. Oni nigdy nie przepraszają za siebie, tylko za innych, którzy zachowali się jak należy. Ci towarzysze tylko potrafią jazgotać, obrażać, pluć itd - jak to lewactwo, dlatego myślę, że Twoje pytanie jest czysto retoryczne :-) Ale jazgotu i dalszego ataku spodziewać się można...
anonim2013.03.27 9:40
I bardzo proszę o nie powielanie lewackich wyobrażeń i skojarzeń, tam NIKT NICZEGO NIE LIZAŁ, pianki też!
anonim2013.03.27 9:40
@Brzezany Na twoim miejscu uważałbym z pisaniem na forum, bo mogą cię psychiatrzy namierzyć.
anonim2013.03.27 9:41
Brzezany - miarkuje wedle własnego rozporka. Jakiś z niego rozwiązły ch....
anonim2013.03.27 9:42
O! ledwie napisałem i prawdziwość moich przewidywań Brzezany potwierdził natychmiast w praktyce ;-)
anonim2013.03.27 10:40
Dopisał bym jeszcze do artykułu pogrubionym tekstem: "Gimnazjaliści nie dotykali twarzami i nie zlizywali z kolan dyrektora bitej śmietany. Owszem, jej opakowanie stało na oparciu fotela, ale prokuratura ustaliła, że do zabawy wykorzystano… piankę do golenia." (Źródło TVP INFO)
anonim2013.03.27 10:44
Takie skojarzenia jak Fedra ma rzeczywiście większość - większość osób zaburzonych, o niezaspokojonych patologicznych potrzebach, zaburzonej sferze seksualnej i osobowości. Ja nie mam takich skojarzeń, no ale ja jestem zdrowy...(dla ciekawskich - zbadano z obowiązku służbowego - w mojej profesji wymagane jak okresowe). Mówiąc językiem potocznym - im się wszystko kojarzy tylko z jednym - a to typowy objaw zaburzeń - a może Fedro i inni mający skojarzenia warto skorzystać z pomocy odpowiednio - seksuologa lub psychiatry zamist próbować kompensacji na forach?
anonim2013.03.27 10:46
@ShuddeMell Masz racje tytuł jest niewłaściwy. Bo "lizanie" nie miało miejsca. Wiec tytuł powinien brzmieć: "Prof. Lew-Starowicz: DOTYKANIE NOSEM PIANKI DO GOLENIA to nie jest czynność seksualna".
anonim2013.03.27 10:48
Ej, co to za tytuł? Znowu Was zhakowali? Przecież tam cały czas powtarzano, że nie było żadnej bitej śmietany i nikt niczego nie lizał.
anonim2013.03.27 10:49
@Brzezany - "z członka". No taaak, rozbudzaj dalej swoją wyobraźnię! "I do tego w sutannie" - wiadomo, sutanna to oznaka: uwaga, idzie mniej lub bardziej ukryty pedofil, przecież o tym czytamy niemal codziennie.
anonim2013.03.27 10:55
Drogi Piogalu et consortes, jest taki stary dobry kawał: komisja wojskowa, psychiatra bada kandydata do służby, rysuje kółko i pyta z czym się to panu kojarzy, ten odpowiada z gołą babą . potem rysuje kwadracik - odpowiedź ta sama, jeszcze trójkącik i ta sama ... psychiatra stwierdza - panie jesteś pan zboczony. Na to rekrut - a kto mi te świństwa rysuje .... to o was ....
anonim2013.03.27 11:37
@Fedra - jest hierarchia, więc po jednej stronie podopieczni, a po drugiej przełożony i ci pierwsi muszą być zdominowani, to oczywiste. Zresztą dziwne, że nikt nie potępia niegłupiego w sumie, a niegdyś powszechnego zwyczaju całowania księdza w rękę, tylko czepili się tego nieszczęsnego księdza z gimnazjum. A co jest niesmaczne, czy smaczne to kwestia gustu. Dla mnie niesmaczne jest, gdy polski polityk tańczy z innym politykiem (nota bene zdominowanym w hierarchii partyjnej przez tego pierwszego) przebranym za kobietę.
anonim2013.03.27 13:47
@Schikaneder - "Chrzty żeglarskie są dobrowolne, fala nie" mam przez to rozumieć, iż małolaty były tam - wzorem "fali" - siłą wleczeni za ręce i nogi do księdza, mimo iż się rozpaczliwie broniły?
anonim2013.03.27 14:23
Już pisałem o tym tylko trochę szerzej. Stanowisko Starowicza mnie nie zaskakuje. A tutaj link :http://www.fronda.pl/blogi/blog-grzesznika/ten-wstretny-pedofil-post-scriptum,31805.html
anonim2013.03.27 14:39
Opinia prof. Starowicza jest o tyle cenna że nie mozna mu zarzucić stronniczości. Wiadomo bowiem że jego poglady są delikatnie mówiąc liberalne i całkowcie nie zgodne z nauką Kościoła. Poza tym jak już zostało jasno stwierdzone - jest to fakt niezaprzeczalny, że w zabawie tej nie było zlizywania bitej śmietany. Pisane o zlizywaniu jest więc kłamstwem - brakiem zgodności z rzeczywisością. Osoby które wciąż piszą o zlizywaniu bitej śmietany zdradzają swoją ignorancję i wypowiadają się na temat którego nie znają.
anonim2013.03.27 15:35
@Schikaneder - gdyby użyć słów "stosunek społeczny zagwarantowany TRADYCJĄ", to można by obydwa przypadki porównywać. Ale za "dezercję" z gimnazjum małolatom nie groził sąd wojskowy. @Józef1962 - czytelnie to w blogu wyłożyłeś.
anonim2013.03.27 15:52
Gdyby prof. Starowicz stwierdził, że to JEST aktywność, prawdopodobnie już gazety by od tego kipiały. Środowiska postępu mają teraz problemik: medycznego autorytetu w osobie owego lekarza kojarzonego z wyrazistymi wypowiedziami n.t. intymnych relacji międzyludzkich, a więc z tym, co postępaki chciałyby totalnie "odtabuizować", tym razem nie dało się wykorzystać jako tłuczka do księży. Szkoda jego potencjału...:-)
anonim2013.03.27 16:07
No wybacz, ale odejście od zaznaczenia hierarchii kończy się często śmietnikiem na głowie nauczyciela, więc jak widać nie jest ona taka zła. "Masz haniebną tradycję" No tak, tylko rodzi się pytanie: czy ona jest haniebna?
anonim2013.03.27 16:24
To była pianka do golenia, nikt tego nie jadł ani nie lizał. Powtarzanie zmyślonych kłamstw. Wypowiedz @Brzezany może świadczyć jednie o tym, co on robi z pianką i swoim członkiem. A dopowiedzenie, że "i do tego w sutannie" potwierdza, że gdyby to nie był duchowny tylko Pan Grodzka to nie byłoby tematu.
anonim2013.03.27 19:28
Fedra napisała: "...zlizywanie czegokolwiek z czyjegoś kolana JEST niesmaczne, nieestetyczne i urąga ludzkiej godności.(...) ...chyba, że ktoś to lubi, każdy ma jakieś słabostki. ;P " No cóż, skoro Fedra tak twierdzi, widocznie ma w tym bogate doświadczenie, ja nie mam żadnego więc nie dyskutuję, jedynie traci mi to perwersją, ale to już sprawa Fedry (potwierdzająca to co wcześniej napisałem). Tyle że temat lizania kolan w kontekście otrzęsin w szkole Salezjanów jest tylko w niezdrowej wyobraźni Fedry i jej podobnych (być może pobudzonej ich doświadczeniami własnymi) - bo na otrzęsinach nikt nikogo i niczego nie lizał. :-D
anonim2013.03.28 12:42
@Brzezany Dzieci z umalowanymi kocimi wąsami miały dotknąć "kocią mordką" pianki do golenia tak by wyglądało że mają mleko pod nosem (jak to koty). Ot cała pseudo "afera seksualna" Wypowiedź jednej z uczennic "bita śmietana (opakowanie ze zdjęcia) była dla zmyłki podczas kocenia". Chodziło o to żeby uczniowie myśleli że dotykają bitej śmietany ale i tak wszyscy się szybko zorientowali że to gorzka, niejadalna pianka do golenia. http://www.youtube.com/watch?v=b1iAhYLwcdw&feature=youtube_gdata