21.12.19, 16:20

Prof. Mieczysław Ryba: Ataki na Trumpa przypominają działanie totalnej opozycji

- Donald Trump, idąc w kierunku polityki narodowej, naraził się wielkim koncernom nawet wtedy, kiedy wywołał wojnę celną z Chinami. Te korporacje widzą swoje zyski również w polityce klimatycznej, do której Trump się w ogóle nie przyłącza – powiedział na antenie Radia Maryja politolog, prof. Mieczysław Ryba, odnosząc się do przyczyny postawienia Donalda Trumpa w stan oskarżenia przez opozycję.

Izba Reprezentantów USA postawiła prezydenta Donalda Trumpa w stan oskarżenia. Zdaniem jego politycznych konkurentów Trump współpracuje z obcymi państwami w zamian za pomoc w wyborach prezydenckich.

– Próby wprowadzenia impeachmentu miały miejsce w XX wieku, ostatnio za czasów prezydenta Billa Clintona. Były jednak nieskuteczne. Pytanie brzmi czy jest możliwe zdjęcie z urzędu prezydenta na podstawie mało precyzyjnych podstaw, czy rozmawiał z Ukrainą czy nie rozmawiał na temat kontrkandydata demokratów? Gdyby dobrze popatrzeć, to na podstawie takich zarzutów można byłoby pewnie postawić w stan oskarżenia każdego z prezydentów – podkreślił prof. Mieczysław Ryba.

Według niegodziałanie demokratów jest analogiczne do zachowania totalnej opozycji w Polsce.

– Donald Trump przez tamtejszy establishment został uznany za kogoś, kto pojawił się jako nieproszony gość, jako wypadek przy pracy ktoś, kogo czym prędzej należy z tego urzędu usunąć. To, co działo się w USA, przypominało trochę zachowanie totalnej opozycji w Polsce. Główne media dążą do tego, by go zniszczyć, a już na pewno nie dopuścić do jego reelekcji. Wydaje mi się, że to jest sedno całej sprawy – podkreślił politolog.

– Demokraci nie mają większości w Senacie, a potrzebna byłaby większość dużo większa niż zwykła. Cała ta akcja jest nakierowana na to, żeby zrobić trochę szumu, żeby przypiąć do niego maksimum oskarżeń i utrudnić mu wybory, bo nie sądzę, by można było zdjąć go z urzędu – powiedział.

– Donald Trump, idąc w kierunku polityki narodowej, naraził się wielkim koncernom nawet wtedy, kiedy wywołał wojnę celną z Chinami. Te korporacje widzą swoje zyski również w polityce klimatycznej, do której Trump się w ogóle nie przyłącza – zaznaczył prof. Mieczysław Ryba.

– Problem jest taki, że demokraci nie za bardzo mają kandydata, który może zagrozić Trumpowi. Ta słabość powoduje histerię wśród tych, którzy kreują scenę polityczną. Mówimy tu o największych koncernach medialnych. Trump radzi sobie tutaj bardzo dobrze, potrafi odbić piłeczkę i broni się swoimi mediami. Cały czas jest nieakceptowalny i groźny. Pamiętajmy, że kij ma dwa końce, bo jeśli okaże się, że zarzuty wobec niego są pisane kijem po wodzie, to obywatele mogą stanąć po jego stronie – dodał.

bz/radiomaryja.pl

Komentarze

oficer LWP2019.12.22 8:18
wszystkiego najlepszego z okazji rozpoczętego święta Chanuki, niech się Pan raduje i weseli, niech Kneset (Kongres i Senat) świętuje , radujmy się, radujmy
sdf2019.12.22 10:03
Zamilcz idioto !
Moshe Cvel 2019.12.21 18:34
Pan Prezydent Trump tyle nie swoich ziem Israelowi nadawał i prezentów wszelakich ,że opanowany w 80% przez syjonistów Senat USA niczego złego Trumpowi nie zrobi. Tako to w USA DEMOKRACJA syjonistów 2 % populacji a mają 80% senatorów!!!
B522019.12.21 17:44
jedynie Balcerowicz jest w stanie wyleczyć was z przemysłu
obserwator2019.12.21 17:20
Wreszcie ktoś postawil się wielkim neomarksistowskim globalistycznym antykulturowym koncernom medialnym i nie tylko, to, ze Trump w ogole wspomina o Bogu, jest przykładnym mezem i dba o rodzine (nawrocil się tak jak kiedyś sw Augustyn, sw Pawel, Kmicic) ) bardzo nie podoba się np. Gatesom (sponsorzy klinik zabijania Planned Parenthood) Zuckerbergom z Facebooka, Ikeom, Voltswagenom, firmie Apple etc promującej m.in. transhumanizm. Dlatego takie oszczerstwa na jego temat i szaleńcze proby usuniecia go z urzędu.
Kim jest Piotr Wielgucki vel \"Matka Kurka\"?2019.12.21 16:58
Na antenie Radia Maryja ponoć katolickiego, bronią chciwego człowieczka który wielokrotnie zdradzał żonę, do tego wysłał do sztucznie wywoływanych konfliktów,żołnierzy którzy mordowali ludność cywilną! Brawo Rydzyk!
AB2019.12.21 18:16
Nie ty go będziesz sadził! A Pan Bóg rozważy sprawiedliwie jego zasługi, które są wielkie i przewinienia. Będziesz i ty odpowiadał za każdy nienawistny i bluźnierczy wpis.
aspiring educationalist2019.12.21 16:48
O kompromitacji trumpowskiego "Starlinera" nie napiszecie? Temat zbyt trudny dla P.T. Redakcji do ogarnięcia? https://www.space.com/boeing-starliner-oft-fails-to-reach-correct-orbit.html https://www.urania.edu.pl/wiadomosci/nieudana-misja-statku-zalogowego-starliner-do-miedzynarodowej-stacji-kosmicznej