12.01.19, 20:15fot. screen TV Trwam

Prof. Piotr Jaroszyński: Polski bez chrześcijaństwa nie będzie

"Atak na chrześcijaństwo w ramach ideologii rozdziału Kościoła i państwa jest czymś niezwykle groźnym. Tu nie chodzi o rozdział – te rzeczy przecież są uregulowane prawnie – tylko o to, by pod pretekstem rozdziału zniszczyć Kościół, czyli odebrać człowiekowi sens życia. Komunistom jest bliskie zniszczenie Polski w taki sposób, żeby zniszczyć chrześcijaństwo, ponieważ Polski bez chrześcijaństwa nie będzie" - mówił prof. Piotr Jasiński, komentując propozycje lewicowych polityków dotyczące rozdziału Kościoła od państwa.

Wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego podkreślił, że obecnie cała europejska lewica dąży do odłączenia społeczeństwa od wpływu Kośćioła, a przez to też, odebrać ludziom sens życia.

"Natomiast to, z czym dzisiaj mamy do czynienia, trochę w Polsce, ale bardziej jeszcze na Zachodzie, zwłaszcza we Francji, to już jest co innego – chodzi o to, żeby tak rozdzielić Kościół i państwo, aby Kościół nie miał czym się bronić, nie miał na nic wpływu, zwłaszcza w życiu publicznym i żeby za pomocą instrumentów państwowych Kościół po prostu zniszczyć (…). Atak na chrześcijaństwo w ramach ideologii rozdziału Kościoła i państwa jest czymś niezwykle groźnym. Tu nie chodzi o rozdział – te rzeczy przecież są uregulowane prawnie – tylko o to, by pod pretekstem rozdziału zniszczyć Kościół, czyli odebrać człowiekowi sens życia" - podkreślał filozof.

Ekspert odniósł się również do ideologii świeckości promowanej przez lewicowe organizacje. Zdaniem filozofa trwa właśnie bezpardonowa walka o umysły młodych europejczyków.

"Najpierw mieliśmy do czynienia z tym, co nazywamy deizmem, a więc uznaniem, że jest jakiś bóg, ale ten bóg ani świata nie stworzył, ani nie ma żadnego wpływu na świat, ani my nie mamy wpływu na boga – to był deizm. Krok dalej poszedł ateizm, czyli w ogóle odrzucenie Boga. W tym kontekście religia jest czymś absurdalnym, jest przeżytkiem, jest wynikiem tylko jakiejś tradycji (…). Chodzi o to, by po wyeliminowaniu Boga na poziomie racjonalnym – bo nauka dowodzi, że Boga nie ma – przejść do fazy praktycznej, kiedy trzeba tego Boga wyprowadzić z ludzkich umysłów, ludzkich serc. Aby zrobić to skutecznie, potrzebne są narzędzia, jakich dostarcza państwo" - zauważył.

W rozmowie z TV Trwam prof. Jaroszyński odniósł się także do pomysłu wyprowadzena ze szkół lecji religii.

"Nie ma żadnego powodu z punktu widzenia i religijnego, i polskiego, żeby religię nie dofinansowywać jako przedmiotu nauczania i żeby ją wyprowadzić ze szkoły. Takie hasła mają charakter skrzykiwania się tych środowisk, które bardzo często wyrastają z komunizmu, bo komuniści nie zniknęli, oni powielają się przez kolejne pokolenia. Im jest bliskie zniszczenie Polski w taki sposób, żeby zniszczyć chrześcijaństwo, bo Polski bez chrześcijaństwa nie będzie. To jest jasne. Z jednej strony trzeba zwrócić uwagę na absurd samego myślenia: nagle katolikom odbiera się prawo do tego, żeby kształcone były ich dzieci poprzez nauczycieli w szkole, a z drugiej strony dysponuje się ich funduszami, żeby może teraz płacić na ateistów czy ruchy LGBT, których celem jest zniszczenie ludzkiej moralności" - podsumował.

mor/RadioMaryja.pl/Fronda.pl

Komentarze

Michal P2019.01.13 8:33
Dzien dobry panie mor itp "społeczeństwa od wpływu Kośćioła" ??!! "pomysłu wyprowadzena ze szkół lecji religii" ??!! Gratuluje 100% skuteczności.
Moczarski2019.01.13 0:52
Wielki wieszcz, już lata temu, miał inne zdanie, niż pan profesor, na temat znaczenia chrześcijaństwa (przynajmniej tego w KK wydaniu) dla Polski "O Polsko! jeśli ty masz zostać młodą I taką jak ta być, co dzisiaj żyje, I być ochrzczona tą przeklętą wodą, Której pies nie chce, wąż nawet nie pije; .... Zostań, czym jesteś — ludzi wielkich prochem!" A jak osiągnąć wielkość? "Zruć do ostatka te płachty ohydne, Tę — Dejaniry palącą koszulę: A wstań jak wielkie posągi bezwstydne, Naga — w styksowym wykąpana mule! Nowa — nagością żelazną bezczelna — Niezawstydzona niczem — nieśmiertelna!" J Słowacki
Aga2019.01.13 0:43
O super. Jakis swiezy powiew z tymi komentarzami. A nie wiecznie ci sami do znudzenia.
Toro2019.01.12 23:10
Zmiana na lepsze zwłaszcza gdy się nie idzie z modą na festiwal próżności na FC
Simly2019.01.12 22:50
Mt 13,10-17 10 Uczniowie, podszedłszy, zapytali Go: "Dlaczego mówisz do nich w przypowieściach?" 11 On odpowiadając rzekł im: "Wam dane jest poznać tajemnice królestwa niebieskiego, a im nie jest dane. 12 Bo kto przyjmuje, temu jeszcze dadzą, i w nadmiarze mieć będzie; a kto nie przyjmuje, nawet co ma, zabiorą mu. 13 Mówię do nich w przypowieściach dlatego, że patrząc, nie widzą, a słuchając, nie słyszą ani nie pojmują. 14 Spełnia się na nich to, co mówi proroctwo Izajasza: "Słuchem słuchać będziecie, a nie pojmiecie; i patrząc patrzeć będziecie, a nie zobaczycie. 15 Roztyło się bowiem serce tego ludu, z oporem słuchali uszami, a oczy swe przymknęli, by przypadkiem nie zobaczyć oczami, a uszami nie usłyszeć, a sercem nie pojąć i nie nawrócić się, a uzdrowiłbym ich". 16 Szczęśliwe wasze oczy, że widzą, wasze uszy, że słyszą. 17 Bo zapewniam was, że wielu proroków i sprawiedliwych pragnęło zobaczyć, na co wy patrzycie, a nie zobaczyli, i usłyszeć, co wy słyszycie, a nie usłyszeli.
Mejer2019.01.12 22:12
Tak, Polski bez chrześcijaństwa nie bedzie... dodałbym nawet że bez katolicyzmu jej nie będzie
Ela2019.01.12 21:53
Wystarczy popatrzęc na UE. To lewakoateiści odpowiadają za islamizację Europy, sprowadzony terroryzm gwałty w imie Allaha. A u nas politycy lewakoateistów z kim trzymają. Now własnie z Niemcami i FRancją mającymi najwięćej wspólnego z islamizacją terrorystyczną. A obok z kim ? No oczywiśćie z Rosją, o czym POlacy przkonali się jak nigdy po zmachy Smoleńskim, kiedy to politycy lewakoateistów repreznowali interesy Rosji jak nikt. Tak więc lewakoateizm nie ma nic wspólnego z propagowaniem ateizmu, a obcych religii i kultur, do tego jawnie wrogich UE, ani z reprezntowaniem polksiej racji stanu, bo od lat reprezntują otwarcie już interesy NIemiec i Rosji.
Maria2019.01.12 22:14
Ale Europa nie jest zislamizowana, terroryzm jest na jednym z najnizszych poziomów od parudziesięciu lat (niższy był tylko na początku lat 2tysięcznych) https://goo.gl/images/5ngSDr A o żadnych gwałtach w imię Allaha nie słyszałam...
Ela2019.01.12 22:56
Hehe lewakoaetiśći już otawrcie propagują głupotę i ciemnotę. Odkąd lewakoateiści propagują w UE islamizację mamy nieustanną falę terroryzmu religijnego, gwałtów a ostatnio i poważne zamieszki. Lewakoateiści są za to odpowiedzialni i udają przy tym głupich. NIe propagują żadnego ateizmu tylko wspierają obce religie i do tego jawnie wrogie UE.
Ela2019.01.12 21:41
Lewakoateiści już nie mają żadnej wiarygodności kiedy mówią o rozdziale KK od państwa, bo ich Panem z którym sympatyzują jak nigdy, stała się Głowa Watykanu Bergoglio najbardziej politykująca i to się podoba lewakoateistom:).
Brokrak2019.01.12 20:47
Niby-profesor bredzi. Ma rację mówiąc, że kwestie rozdziału kościoła i państwa zostały uregulowane. Tylko, że nie zostały zrealizowane - wprowadzone w życie. I walka toczy się o to, aby tak zostało. Bo realny rozdział - to oderwanie kościelnego ryja od koryta pieniędzy publicznych. A kościół może zrezygnować ze wszystkiego - ale nie z pieniędzy. I kłamstwem jest twierdzenie niby-profesora, że ktoś dąży do odebrania wiernym - wiary - celu życia. Niech każdy sobie wierzy w co chce - ale dla SIEBIE i ZA SWOJE!!!! Kościół - jak każdy podmiot musi być utrzymywany przez swoich klientów - czyli wiernych i im niech zakazuje i nakazuje. I tak jak wszyscy niech placi podatki na realizację konstytucyjnych zadań państwa. I to wszystko.
Ela2019.01.12 21:28
Lewakoateiści nie mieli nic przeciwko aby katolicy też płacili na świtopoglądowe, religijne invitro lewackoateistyczne. Także kompletny brak racjonalości i wiarygodnośći, bo to lewakoateiści politycznie najbardziej chcą aby wszyscy płącili na ich religijne światopoglądowe projekty do których sami dąrzą najbardziej. Sami pokażcie neutralność światopoglądową, a u was tego kompletnie brak, tematy religijne to lewakoateistów najbardziej interesują.
Stean2019.01.14 21:30
Kościół to wspólnota wiernych. Polska jest krajem katolików - to deklaratywnie 90% naszego społeczeństwa, jest garstka innowierców, a prawie cała reszta nawraca się na chrześcijaństwo cudownie najdalej w obliczu śmierci (patrz Jaruzelski i większość znanych wojujących ateistów). Na razie wierz Pan sobie w co chcesz, ale od Kościoła się uprzejmie ... odstosunkuj.
trasz2019.01.12 20:33
Patologie promowane przez Kościół z chrześcijaństwem nie mają nic wspólnego.
Michal2019.01.12 20:31
Dlaczego usunięto facebookowe komentarze?
Ela2019.01.12 21:35
Jeżeli Fronda dała mozliwość wypowiadania się poza lewackimi multi korporacjami cenzurującymi katolików na ich katolickiej stronie, to wreszcie bo katolicy byli cenzurowani i banowani za swoją wiarę.
Frondowski Jerzy2019.01.12 21:54
Ale to dobrze, bo katolicy im bardziej czują się uciemiężeni tym bardziej są bliżej nieba.
Mejer2019.01.12 22:16
...uczyłeś sie o chrześcijanach w gułagu czy u kardynała Marxa w Berlinie? :D
Ja2019.01.12 22:30
Myślę, że to ma pomóc w usuwaniu „niepoprawnych” komentarzy. Fronda od lat kombinuje jak usuwać słowa prawdy. Sam byłem banowany kilka razy.
Ela2019.01.12 22:49
A katolicy za katoliczym byli nie raz cenzurowani i banowani przez lewackoateistycznego facebooka za wiarę na katolickiej stronie. Ja nie nażekam za falę nienawiści za wiarę na lewackoateistycznych stronach, banowanie tam i kasowanie. Ale tam lewakoateiści nie są banowani i cenzurowani.
Michal P2019.01.13 8:49
Szkoda na minus brak powiadomień co za tym idzie odnośników do artykułów. Na plus nareszcie nie ma konta nie ma bana ;)