28.02.14, 10:27Jacek Protasiewicz (fot. Wikimedia Commons)

Protasiewicz skompromitował i siebie i Polskę!

To chyba ostatnie chwile Jacka Protasiewicza we władzach Platformy Obywatelskiej. Po wczorajszej ostrej reprymendzie Donalda Tuska, dziś Protasiewicz dostaje kolejne ciosy od swoich kolegów, przyjaciół.

W rozmowie z Radiem RMF FM, Grzegorz Schetyna, kiedyś bliski przyjaciel Protasiewicza, mówi, że Jacek zapomniał o tym, że "politykom zawsze wolno mniej". I dodaje, że musi sobie poradzić z tym, co zrobił.

Schetyna powiedział, że to co wydarzyło się na frankfurckim lotnisku można zaliczyć do totalnej kompromitacji samego bohatera jak i Polski: "Kompromitujące Polskę, polityków, samego Protasiewicza. Tak, jak powiedziałem, on musi tę sprawę zamknąć, on musi ją wyjaśnić, przeprosić i wyciągnąć wnioski".

Grzegorz Schetyna zauważył, że teraz opozycja będzie wyciągać ową kompromitację alkoholową Protasiewicza, dlatego trzeba "przesterować całą kampanię wyborczą". Czy ma na myśli usunięcie Protasiewicza sprzed oczu wyborców? "Będą to wykorzystywać, polityka jest brutalna w takich reakcjach. Jeżeli ktoś daje pretekst, to nie może liczyć na litość. Ja sobie zdaję z tego sprawę. Trzeba będzie przesterować całą kampanię, jej rozmiar, ale też personalia". Pytany czy cieszy się ze zdarzenia na lotnisku, bo jak wiadomo Protasiewicz pokonał Schetynę w wyborach na przewodniczącego PO na Dolnym Śląsku, Schetyna odpowiada: "Nie, ja uważam, że to jest po prostu kłopot i to nie tylko dla Protasiewicza, ale dla całej formacji, dla polskiej polityki, dla Polski. On jest osobą publiczną, wiceszefem Parlamentu Europejskiego, eurodeputowanym. To jest informacja, która jest obecna we wszystkich mediach, więc to po prostu jest kłopot, a nie przyczyna do radości".

Trzeba dodać, że Protasiewicz w sposób karygodny ośmieszył Polskę. Dziś na czołówkach niemieckich gazet widnieje tytuł: "Nazistowski skandal"z wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego w roli głównej. Więc miejmy nadzieję, że już nie ujrzymy nigdy więcej pana Protasiewicza jako reprezentanta narodu Polskiego!

krt/Radio RMF FM

Komentarze

anonim2014.02.28 10:45
Widziałem Protasiewicza we Wrocławiu ten człowiek cierpi na megalomanię, jeździ mercedesem wielkości czołgu (na początku mój wzrok przykuł samochód po tym zauważyłem kierowcę). We Wrocławiu Protasiewicz ma dom ( lokata kapitału) który stoi pusty, tylko ulotki się walają. na budynku logo firmy ochraniarskiej).
anonim2014.02.28 10:57
Tylko zachodzi pytanie, kto "podsunął" mu przed podróżą kielonka i z jaką "wkładką". ???
anonim2014.02.28 11:02
A co właściwie powiedział, czy ktoś mnie oświeci?
anonim2014.02.28 11:02
A co by było gdyby to ktoś z PIS-u się tak zachował. Już widzę te kamienie! Mamy nadzieję że po PO zostanie tylko smród po wyborach!!! A pijackie gęby nie będą robić nam laurek na forum świata.
anonim2014.02.28 11:10
Chore jest to robienie z igły widły, komu nie zdarzyło się coś palnąć po jednym głębszym? - niech pierwszy rzuci kamień. Nie dla mnie przyjaźń polsko-niemiecka, Niemców nienawidzę od dziecka, często to rymuje po paru piwach, ludzie nie dajmy się zwariować.
anonim2014.02.28 11:14
W sumie, szczerze mówiąc, za te pomówienia o "polskie obozy koncentracyjne", za odcinanie po kawałeczku winy za II wojnę światową, a dobrze im tak! Szkoda tylko, że o pijanemu i że w takich słowach. Ja tylko raz jechałam przez Niemcy do Anglii autokarem, wysiedliśmy w jakimś zajeździe, nie zapomnę miny tej niemieckiej babci klozetowej, bo nie mieliśmy bilonu tylko papierowe...oczywiście jedna jaskółka nie czyni wiosny, ale nie mam do nich sympatii. Nic dziwnego, że ludzie pamiętają tylko "Hail Hitler", bo za co innego, może jeszcze za wykupowanie naszej ziemi zachodniej, albo wycieczki do Danzig, ich miasta przecież...Trudna ta nasza historia. W moich oczach ratuje ich jeszcze rodzina Bachów, no i w pewien sposób niektórzy młodzi Niemcy, których miałam okazję spotkać, a którzy odcinali się całkowicie od niechlubnej spuścizny Hitlera, potępiając ją.
anonim2014.02.28 11:16
Najbardziej u mnie stracili Niemcy po tym jak z niechęcią odnosili się do benedykta XVI.
anonim2014.02.28 11:17
@Trex Zgadzam się, ale Niemcy wykorzystają jak myślę, każdą okazję, żeby nam dokopać.
anonim2014.02.28 11:21
Nieciekawe nasze położenie geograficzne. Właśnie dlatego uważam, że śp.Lech Kaczyński miał rację, próbując budować koalicję Polski z państwami jak Węgry czy Litwa. Nie powinniśmy się bratać ani z Niemcami ani z Rosją.
anonim2014.02.28 11:39
Bycie pijanym nie jest prawnie zabronione, tak się jednak autorytetu nie buduje.Brutalność niemieckiego celnika mogła sprowokować Protasiewicza,ale uleganie prowokacji dowodzi że jest się głupszym od prowokatora.
anonim2014.02.28 16:20
Protasiewicz pogrąża się dalej, w rozmowie z Kuźniarem, między innymi Protasiewicz stwierdził, że niemieccy celnicy przywykli do tego, że są "nadludźmi".
anonim2014.03.2 13:06
Och - Grzesiu !!! - od kiedu tak bardzo leży Ci na sercu dobro Polski i Narodu Polskiego ?!