28.10.14, 08:13O. Tadeusz Rydzyk (fot. archiwum)

Protesty przed KRRiT w obronie TV Trwam potrwają do skutku

Zgromadzeni na poniedziałkowej manifestacji wyrażali stanowczy sprzeciw wobec decyzji rady, która nałożyła na Fundację Lux Veritatis karę w wysokości 50 tys. zł. Chodzi o relację z ubiegłorocznego Marszu Niepodległości. Zdaniem członków KRRiT, telewizja pochwalała spalenie tęczy na pl. Zbawiciela. Uczestnicy poniedziałkowej manifestacji protestowali także przeciwko propagowaniu demoralizacji przez TVP, która planuje emisję spotu promującego związki homoseksualne.

Organizatorem manifestacji była Prawica RP. Trzyosobowa delegacja Prawicy PR przed protestem spotkała się z przewodniczącym KRRiT Janem Dworakiem.

"Ta rozmowa pokazała, że KRRiT nie stoi na straży ładu medialnego, zachowuje stanowisko stronnicze, popiera jedną opcję, która jest niechętna wartościom chrześcijańskim i w ogóle cywilizacji europejskiej (zbudowanej na tych wartościach) i kulturze polskiej. Po spotkaniu rozpoczęła się demonstracja, podczas której zapowiedzieliśmy, że protesty będą trwały aż do skutku, ponieważ domagamy się przestrzegania prawa. Dopóki to prawo nie będzie przestrzegane, dopóki TV Trwam i Radio Maryja będą dyskryminowane, dopóki Telewizja Publiczna będzie bezkarnie  łamała prawo, bez reakcji ze strony chociażby KRRiT, protesty będą trwały" – powiedział dr Krzysztof Kawęcki, wiceprzewodniczący Prawicy RP.

Podczas protestu przekazano petycję z żądaniami. "Nasze stanowisko wyraziliśmy na piśmie w formie petycji. Domagamy się zarówno anulowania decyzji dyskryminującej TV Trwam (ukaranie TV Trwam kwotą 50 tys. zł), jaki i zapewnienia wolności słowa wynikającej z polskiego ustawodawstwa" - dodał Kawęcki.

MaR/Radio Maryja

Komentarze

anonim2014.10.28 8:36
Radio Maryja powinno wyemitować (chociażby jako formę protestu)apel do uczestnictwa słuchaczy w Marszu Niepodległości. Gdyby do Warszawy przyjechało 200 tys (tak jak podczas jednej z demonstracji) i jeszcze 100 tys uczestników samego marszu to władza licząca się tylko z siłą może by co nieco stonowała represje.
anonim2014.10.28 8:44
@Marek22 - to nie o. Rydzyk wytrzymał, ino cierpliwość niektórych zleceniodawców wobec niego jest jak pokłady złota (na wykończeniu) i domagają się stanowczych działań od tych, w których zainwestowali i pokładali nadzieję na szybkie zrobienie porządku z RM. Już tu kiedyś pisałem, iż dobrych lat temu kilka na antenie RM ktoś przypomniał współczesną wypowiedź jakiegoś postkomunistycznego notabla powiadającego szczerze, że gdyby ówcześnie wiedzieli jak bardzo się rozrośnie to niewielkie lokalne radyjko i jaki będzie miało wpływ na Polaków, przenigdy by się nie zgodzono na przyznanie mu koncesji na początku lat 90-tych. Jak widać, Radio Maryja burzy pewien porządek medialny, jest niezależne, no i niewygodne dla jakichś wpływowych ludzi, skoro jest tak atakowane. I choćby dlatego powinniśmy je wspierać, przynajmniej duchowo. Takie Radio eR, pod którego zasięgiem jestem, a które chce być alternatywą dla RM, to podręcznikowy przykład tzw. katolewicy.
anonim2014.10.28 8:51
Materiał, za który TV Trwam została ukarana: https://www.youtube.com/watch?v=M26UzMM9kXk "[płonąca tęcza] to symbol, że ci ludzie nie godzą się na zachwianie fundamentów polskiej rodziny", "występują w obronie normalności" Walka w obronie normalności przez popełnianie czynów chuligańskich? Tak ma wyglądać normalność? Z kominiarką na twarzy i cegłówką w dłoni? "więc nic dziwnego, że ta tęcza została podpalona, ale hańbą jest nie to, że ona płonie, ale to, że została tu umieszczona" Jeśli to nie jest pochwalaniem czynu chuligańskiego, to czym? A te nędzne 50 tys.? Co to jest dla Lux Veritatis? Najwyżej zbudują jedną zjeżdżalnię mniej w aquaparku.
anonim2014.10.28 8:53
Również tutaj kiedyś wspominałem, iż jakieś 10 lat temu w głównym wydaniu "Wiadomości" o 19:30 nie było choćby najmniejszej wzmianki o mającej miejsce akurat tego dnia Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę. 200-250 tysięcy ludzi zebranych w duchowym centrum tego narodu to pewnie - jak w tym peerelowskim kawale - "garstka ekstremistów".
anonim2014.10.28 9:10
@grzechol - jest wielu Polaków, którzy na widok zrównanego z ziemią Pałacu Kultury i Nauki, symbolu okupacji radzieckiej w Polsce, również byliby zadowoleni. Czy za wyrażenie ich radości również każdy z nich powinien być represjonowany i obarczony 50-tysięczną karą finansową? "hańbą jest nie to, że ona płonie, ale to, że została tu umieszczona" Przecież to najczystsza prawda. Czemu nie ustawiono tej tęczy obok stalinowskiego PKiN, tylko akurat przy Pl.Zbawiciela jeśli nie po to by drażnić katolików, wywoływać i podtrzymywać polsko-polskie konflikty i narodową dezintegrację?
anonim2014.10.28 9:30
Jako młody człowiek byłem uczony, że tęcza jest symbolem Przymierza Boga z człowiekiem. Tak też odebrałem pojawienie się tęczy w obozie Auschwitz podczas wizyty Benedykta XVI. Co w tej tęczy jest gorszego, aby ją palić? Czy ktoś da mi odpowiedź bez obelg?
anonim2014.10.28 9:41
@Lotus1408 - może lepiej zająć się babkami w piaskownicy. (to nie była obelga).
anonim2014.10.28 9:48
@JackHolborn Zbadaj swój stan umysłu.
anonim2014.10.28 9:52
@Jack_Holborn Znajdź fundusze na rozbiórkę PKiN-u, to pierwszy przyklasnę idei zrównania z ziemią tego potworka. Zbuduj swoją własną tęczę i podpalaj ją do woli. Ale pochwalanie czynów chuligańskich w radiu czy telewizji nie podoba mi się. Można dyskutować, czy kara jest zbyt surowa, jednak w mojej ocenie nazywanie podpalania nieswoich rzeczy "obroną normalności" nie jest w porządku. Czterech Śpiących na Pragę już nie wróci, i jakoś obyło się bez dewastacji. Jeśli dla kogoś jedynym sposobem manifestacji poglądów jest chuligaństwo, to sam sobie wystawia laurkę.
anonim2014.10.28 9:53
@Jack_Holborn® Ks. Mietek Puzewicz namaszczony przez śp. Życińskiego... Wszystko w temacie. Tego radyjka nie da się słuchać. Tylko RM. Pozdrawiam.
anonim2014.10.28 12:11
@Schikaneder Czym innym jest krytyka obowiązującego prawa, a czym innym pochwalanie łamania tego prawa, czy też nawoływanie do jego łamania. Jeśli ktoś pochwala chuligaństwo, to stawia się na równi z chuliganami, przynajmniej ja tak to widzę. Nie uważam, żeby niszczenie cudzej własności można było nazwać "walką o normalność". I nie wiem, o jakim zakazie dostępu do telewizji mówisz.
anonim2014.10.28 13:44
@marekwu - abp Życiński był tam stałym komentatorem w swoim coniedzielnym kąciku. Również pozdrawiam.
anonim2014.10.28 13:50
@Schikaneder - lewoskrętni w ogóle poddają w wątpliwość istnienie prawdy, więc jeśli ktoś tak jak ja, nie podziela tego stanowiska, daje temu wyraz. "Dopóki plac nie jest Wasz, to wara Wam od tego, co tam stoi" Widzę, że obniżasz swój poziom:-)
anonim2014.10.28 14:01
@grzechol - i jeszcze odnośnie wpisu o 9:52 rano: "Zbuduj swoją własną tęczę i podpalaj ją do woli" A niby ta "artystka" to zbudowała tęczę i ją z uporem maniaka odbudowuje za swoje pieniążki?