17.06.20, 11:45Screenshot Twitter - Remy Buisine @RemyBuisine

Protesty i zamieszki we Francji. Policja użyła gazu łzawiącego. ,,Zniszczyliście naszą demonstrację, jesteście idiotami!''

Wczoraj pracownicy francuskiej służby zdrowia wyszli na ulice, aby domagać się poprawy warunków pracy oraz systemu wynagrodzeń. W wyniku zamieszek rannych zostało kilkadziesiąt osób, zatrzymano przynajmniej 25. Francuska policja nie stroni od agresji, czego dowodem jest nagranie z zatrzymanie jednej z osób. Kobieta była m.in.: szarpana przez policjantów za włosy.

Jak podają różne źródła w manifestacjach wzięło udział ok. 18 tysięcy osób. Manifestujący lekarze i pielęgniarki zostali zaatakowani przez „żółte kamizelki” i anarchistów z grupy BlackBloc.

Policja spacyfikowała manifestantów używając gazu łzawiącego. Miało to pomóc w wykryciu zamaskowanych grup anarchistów, które wykorzystały protest medyków do własnych celów. Anarchiści przewracali napotkane samochody oraz podpalali kontenery na śmieci. Policjanci zostali obrzuceni kamieniami oraz butelkami.

Jak możemy zauważyć na jednym z nagrań, wskutek zamieszania wywołanego przez anarchistów, ofiarami padły niewinne osoby, jak jedna z pielęgniarek, która została wyszarpana przez policjantów za włosy. Krzyczała w stronę policjantów i anarchistów: „Zniszczyliście naszą demonstrację, jesteście idiotami!”

ks/ IAR, PAP, TT

Komentarze

katolicka kretynizacja polski 2020.06.17 12:20
W Polsce milicja w ten sam sposób potraktowała pokojowo protestujących przedsiębiorców! a do protestów już szykują się pocztowcy, stewardessy i pracownicy socjalni...
Hanys2020.06.17 15:33
Bolszewicki Matoł.
jula2020.06.17 12:17
Taka ta policja francuska odważna bo ma do czynienia ze związkowcami, pracownikami. Jak miała zaprowadzić porządek z gangami i hordami uchodźców z Magrebu czy Azji to woli spiep... ać w podskokach.
f232020.06.17 12:34
Przykre jest, że związkowcy i pracownicy upadli tak nisko.