29.11.14, 14:21Protokoły Mędrców Putina (fot. media)

Protokoły Mędrców Putina

Otóż p. Agnieszka Piwar na łamach wspomnianego portalu wywodzi, że portal Fronda.pl oraz Gazeta Polską są instrumentem realizacji diabolicznego planu. Nie to jednak oskarżenie, którego nie da się komentować z powagą, zdziwiło nas najbardziej. Dalece istotniejszy jest sposób, w jaki rzeczona autorka swoją tezę udowadnia.

Przywołuje mianowicie tekst tak zwanych „Protokołów Mędrców Syjonu”, znany powszechnie jako dzieło rosyjskiej agentury przełomu XIX i XX stulecia. „Protokoły”, które w nieudolny sposób miały demaskować rzekomy lucyferyczny i żydowski spisek, stały się przed laty idealną pożywką dla rozwoju fanatycznego antysemityzmu.

Nowoczesna nauka już dawno udowodniła nieautentyczność „Protokołów”, oceniając je jednoznacznie jako carskiej ochrany  fałszerstwo. Prawy.pl odrzuca jednak te ustalenia. Trudno się temu dziwić: autorka nieudolnego ataku na Frondę i Gazetę Polską całą swoją wiedzę na temat dyskusji naukowej tyczącej pochodzenia „Protokołów” czerpie z… Wikipedii.

Tekst, o którym mowa,  inspirował przed wojną rzesze zajadłych antysemitów, znacząco wpływając na ruch niemieckich narodowych socjalistów. „Protokoły” kształtowały między innymi światopogląd Adolfa Hitlera. Dziś odwołuje się do nich jako do źródła prawdy o świecie portal, który przedstawia się jako polski, narodowy i patriotyczny.

Czy świadczy to o zdrowym rozsądku, czy też po prostu o całkowitym pomieszaniu – oceńcie Państwo sami.

pac, tag

Komentarze

anonim2014.11.29 14:32
Paca - masz rację. dobry tekst gratuluje
anonim2014.11.29 15:00
Protokoły fałszywe czy nie- ale jak się je czyta to, to co jest tam opisane, dokładnie na naszych oczach się dzieje. "przypadek"
anonim2014.11.29 15:11
http://www.prawy.pl/z-kraju/7669-protokoly-medrcow-syjonu-instrukcja-dla-frondy-i-gazety-polskiej
anonim2014.11.29 15:26
Nie wiem dlaczego się czepiacie tych "Protokołów...". Może są fałszywką, a może nie są - faktem jest, że treść w nich zawarta sprawdza się w całej rozciągłości, co wykazała na portalu prawy.pl pani Agnieszka Piwar: "Wszelka decyzja tłumu zależna jest od przypadkowej lub sztucznie stworzonej większości, nieświadomej tajników polityki i zdolnej powziąć decyzję, będącą zarodkiem anarchii w rządzeniu." - tak przecież jest w naszym kraju od dawna. "Nasze wydawnictwa własne, mające zwrócić ruch umysłów w kierunku przez nas wybranym, będą tanie i zyskają wielką poczytność. Podatki położą kres lichym płodom literackim, system zaś kar wytworzy zależność literatów od nas. Gdyby nawet znaleźli się chętni do pisania przeciwko nam, to jednak nie znajdą wydawców, którzy by podjęli się drukowania." - to również jest prawda. "wydawane więc przez nas dzienniki będą z pozoru krańcowo przeciwnych kierunków i zdań, co wzbudzi do wydawnictw tych zaufanie i pociągnie do nich przeciwników naszych, nie domyślających się niczego. W ten sposób wpadną oni w nasze sidła i będą unieszkodliwieni." - wypisz wymaluj, GazWyb, Fronda i GazPolska.
anonim2014.11.29 15:26
Mi się wydaje, że chodzi o realizację przez Frondę i GAZPOL postulatów odnośnie dziennikarstwa zawartych w Protokołach, które zresztą większość tzw. mediów wolnego świata na rzecz takich czy innych panów (niekoniecznie Mędrców Syjonu) w 100 a nawet 200% wypełnia. Z jednym można się zgodzić artykuł odstaje od normalnego poziomu prawy.pl i niebezpiecznie zbliża się do poziomu Frondy a nawet GaZPolu także krytyka jest częściowo uzasadniona.
anonim2014.11.29 16:14
Uderz w stół,a pac się odezwie.
anonim2014.11.29 16:19
Ciekawe że spiskowe teorie ponoć niewiarygodne się sprawdzają i z tymi protokółami jest tak samo.To co jest napisane w protokółach jest realizowane na naszych oczach.
anonim2014.11.29 16:23
To że "POMS" się w naszych czasach w 100% wypełniają to oczywiście czysty "przypadek". @twowish Pomyliłeś się trochę z Twoim nickiem-Miało być "Jewish" ;)
anonim2014.11.29 16:34
§ 8. Polityka, a moralność Polityka nie ma nic wspólnego z moralnością. Władca, powodujący się moralnością, nie jest politykiem i jako taki nie może być pewny swego tronu. § 9. Syjońskie zasady rządzenia Kto pragnie rządzić, musi tym samym uciekać się do podstępów i obłudy. Wielkie cnoty narodu - szczerość i uczciwość - są wadami w polityce, bowiem łatwiej i pewniej, niż wróg najpotężniejszy, strącają władców z tronu. Cnoty te powinny być właściwością państw gojów, my zaś w żadnym razie nie powinniśmy powodować się nimi. § 10. Prawo silniejszego Prawo nasze polega na sile. Wyraz ,,prawo" zawiera w sobie myśl abstrakcyjną i niczym nie dowiedzioną. Wyraz ten nie oznacza nic innego jak tylko: dajcie mi, czego chcę, bym w ten sposób posiadł dowód żem silniejszy od was. Gdzie się zaczyna prawo? Gdzie się ono kończy? W państwie o źle zorganizowanej władzy, o prawach bez wyrazu, rządzonym przez władcę pozbawionego indywidualności wskutek nadmiaru praw, powstałego z powodu liberalizmu, znajduje się źródło nowego prawa, a mianowicie: rzucenia się na zasadzie prawa silniejszego, rozbicia całego istniejącego układu, pogwałcenia praw przebudowy gmachu społecznego, by wreszcie stać się władcą wszystkich, którzy oddali na użytek mój swe prawa siły, zrzekłszy się ich dobrowolnie w myśl zasad liberalnych.
anonim2014.11.29 16:39
§ 17. Alkoholizm, klasycyzm, prywata Spojrzyjcie na odurzone wódką zwierzęta, do której użycia nadmiernego prawo otrzymywane jest razem z wolnością. Czyżbyśmy mieli pozwolić, by i ,,nasi" doszli do podobnego stanu? Narody gojów odurzone są przez napoje wyskokowe. Młodzież ich zatraciła inteligencję wskutek klasycyzmu i wczesnej rozpusty, do której podjudzana była przez agentów naszych w postaci guwernerów, lokajów, guwernantki w domach zamożnych, kelnerów i kobiet naszych w miejscach rozrywek gojów. Do liczby ostatnich włączam również tak zwane ,,damy z towarzystwa", które są dobrowolnymi naśladowczyniami tamtych pod względem zbytku i rozpusty. Czy to się nie dzieje?
anonim2014.11.29 16:43
§ 5. Rola prasy Państwa współczesne posiadają w ręku swoim olbrzymią siłę, wytwarzającą ruch myśli w narodach - to prasa. Rola prasy polega na zaznaczeniu żądań niezbędnych, na komunikowaniu skarg narodu, na wyrażaniu, a nawet tworzeniu niezadowolenia. Prasa jest ucieleśnieniem wolności mówienia. Państwa nie umiały wykorzystać tej siły i oto znalazła się ona w naszym ręku. Przez nią zdobyliśmy wpływy, pozostając na uboczu i w cieniu dzięki niej zgromadziliśmy w posiadaniu naszym złoto, nie bacząc na to, że zmuszeni byliśmy wyławiać je ze strumienia krwi i łez... § 6. Wartość złota i cenność ofiar żydowskich Wyrównaliśmy to, składając w ofierze wielu spośród narodu naszego. Każda ofiara z naszej strony w oczach Boga warta jest tysiąca gojów
anonim2014.11.29 18:28
W pewnym sensie odczuwam wdzięczność Anonimowi ,bo dzięki niemu dotarłem do blogu prawy.pl ,a który wszystkim polecam.
anonim2014.11.29 22:42
Po takich marnych tekstach Fronda traci wiarygodność, kto teraz uwierzy w przekaźnik izraelskiej propagandy?
anonim2014.11.30 11:35
"oceńcie Państwo sami." Linka oczywiście brak.
anonim2014.11.30 12:16
Odpowiedź portalu Prawy pl na tekst http://www.prawy.pl/z-kraju/7681-fronda-brzytwy-sie-chwyta-w-odpowiedzi-na-protokoly-medrcow-putina
anonim2014.11.30 19:18
Pierwszy komunistyczny rząd w ZSRR składał się niemal wyłącznie z Żydów. To jest historycznie udowodnione. Protokoły mogą być fałszywką, ale to nie zmienia faktu znaczącego i nieprzypadkowego udziału Żydów w powstaniu najbardziej zbrodniczej ideologii w dziejach ludzkości. Jako, że rewolucja zabija własne dzieci z czasem to obróciło się to przeciwko im samym.
anonim2014.11.30 20:17
"Nie jest tu kluczowe kto te Protokoły napisał i w jakich okolicznościach powstały. Nie ważne, że - cytując za Fronda.pl - „Nowoczesna nauka już dawno udowodniła nieautentyczność „Protokołów”, oceniając je jednoznacznie jako carskiej ochrany fałszerstwo.”. Liczy się jedynie to, że wszystkie zawarte tam tezy są realizowane. To, co tam jest opisane dzieje się tu i teraz, a my wszyscy doświadczamy tego na własnej skórze." Prawy.pl
anonim2014.12.1 3:19
Gadanie w stylu "Protokoły prawdziwe czy nie ale co w nich zapisane sprawdza się na naszych oczach" to poważne stadium niedowładu mózgowego; "protokoły" to prymitywny paszkwil nie tylko antysemicki co przede wszystkim społeczno-politycznym, mówienie że coś analizują czy opisują jest zwyczajnie śmieszne; analiza rzeczywistości na poziomie "mroczne siły" opanowują cały świat, typowe spiskowe myślenie, które każe odrzucać wszelkie źródła jako podejrzane (przypominam drogim "prawdziwym prawicowcom" że takie myślenie to typowy marksizm), należy je odrzucić jako skażone... za wyjątkiem tego jednego, JEDYNEGO prawdziwego, względem którego każda podejrzliwość to zdrada (uwierz jednej gazetce czy radiu bo każde inne kłamią): mieszanina totalnego sceptycyzmu z totalną naiwnością myślenie na poziomie Davida Icke'a; skoro światem rządzi gigantyczny spisek wszystkim kierujący to jakim cudem takie protokoły wypłynęły? To już raczej wedle zasady Ockhama trzeba przyjąć, że to one są manipulacją i za zadanie mają ogłupiać. A co do artykułu pani Piwar to jej poziom rozumowania: miałam uwierzyć wikipedii czy Niepokalanej?!? Naprawdę?! Toż to nawet Lenin mówiąc o pożytecznych idiotach nie uwierzył by że może to przybrać taką postać. Pani Piwar i jej podobni to najczystsi wrogowie Kościoła i konserwatyzmu (jeśli ma "dobre" intencje to tym gorzej) bo chce zamknąć je w więzieniu paranoi.
anonim2014.12.1 3:27
@Sodalitium Pianum udział Żydów w komunizmie był spory, choć pierwotny rząd bolszewicki nie był wcale nawet w przeważającej mierze żydowski (zresztą nie pytanie ilu Żydów było w komunizmie ale jaki odsetek Żydów był komunistyczny, no i tutaj nie wypada to zbyt strasznie, większość Żydów była ortodoksami); żeby zrozumieć dlaczego Żydzi garneli się do komunizmu nie powinno się czytać "protokołów" lecz źródła historyczne, carska Rosja była krajem instytucjonalnego antysemityzmu a komunizm jedynym ruchem we wczesnym etapie oferującym Żydom równe prawa i cała tajemnica.