21.11.13, 14:11Wojciech Cejrowski (fot. Przemysław Jar/Wikipedia)

Pytają „Newsweek”, czy stał się „naziolskim pisemkiem”? Za wywiad z Wojciechem Cejrowskim

Organizacje zrzeszone w koalicji „Partnerstwo dla związków” wystosowały oświadczenie w sprawie publikacji wywiadu Tomasza Kwaśniewskiego z Wojciechem Cejrowskim w „Newsweeku”. Działaczom nie spodobała się także okładka pisma, na której przedstawiono znanego podróżnika na tle płonącej tęczy.

Organizacja powołuje się na felieton Tomasza Lisa, który pisał: „Media nie powinny uznawać nazioli i protektorów bandytów za pełnowartościowych uczestników debaty publicznej. Nie podoba im się, jak mówią, republika, to do widzenia. Niech opowiadają swe głupoty w naziolskich pisemkach, a nie w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych". Zdaniem działaczy z „Partnerstwa dla związków”, Cejrowski jest właśnie takim „protektorem bandytów”, dlatego zarzucają Lisowi, że pozwalając na publikację wywiadu ze znanym podróżnikiem, zmienił poglądy i kierował się zwiększeniem sprzedaży pisma.

"Okładka aktualnego 'Newsweeka' niestety niczym nie ustępuje okładkom magazynów, które Lis nazywa 'naziolskimi'" - czytamy w oświadczeniu „Partnerstwa dla związków”. Działacze podkreślają, że hasło "Won z pederastami" widziane na półkach kiosków i w Internecie, jest "kolejną szykaną, z jaką spotykają się w codziennym życiu".

Sam Wojciech Cejrowski przekonywał z kolei, że żadnego wywiadu „Newsweekowi” nie udzielał. Opublikowany materiał jest bowiem fragmentami rozmowy podróżnika, jaka odbyła się na antenie Polskiego Radia RDC.

MBW/Tokfm.pl

Komentarze

anonim2013.11.21 14:18
naziol najgłośniej woła "łapać naziola" :)))
anonim2013.11.21 14:34
@lukasso - nie tęczowe tylko hawajskie. A to zasadnicza różnica. Przy okazji - pozdrowienia dla Pana Wojciecha Cejrowskiego.
anonim2013.11.21 14:46
Lubię WC właśnie za to ,że nie przebiera w słowach, nie ogląda się na konwenanse, nazywa zło po imieniu. To jeden z najbardziej niezależnych ludzi w mediach. Zawsze mówi to co myśli, obojętne czy u Lisa czy w TVN czy w pismach prawicowych.
anonim2013.11.21 15:48
Lewactwo wierzga przeciw ościeniowi - wyje aby cenzurować rozmówców, a jednocześnie pluje na Kościół za to, że ten onegdaj posiadał "indeks", którym ograniczał wolność wypowiedzi. Ot, taka lewacka "logika".
anonim2013.11.21 15:51
W pełni popieram. Cejrowskiego wyrzucić z telewizji, a jego książki palić na stosach. Nie ma tolerancji dla wrogów tolerancji !
anonim2013.11.21 16:57
te pedalskie koalizcje powinny miec zakaz działalności w Polsce
anonim2013.11.21 17:01
Gdyby Cejrowski był naziolskim pisemkiem, to by się nie wyrażał pozytywnie o tubylcach w Ameryce Południowej. Komuś najwyraźniej poplątały się definicje.
anonim2013.11.21 17:32
No i obok mamy przykłady szacunku do człowieka posiadającego inne zdanie (GoscZcH'a nie powinien być uznawany za pełnowartościowego uczestnika debaty publicznej - proszę przedstawić choć jeden dowód na protekcję bandytów), próby udawania intelektualisty (Szarlej: mówi co myśli, a nie myśli co mówi) oraz kwiatu tolerancji ([email protected]: wyrzucić z telewizji, a jego książki palić na stosach - tu pytanie kto więc jest faszystą, bo to była ich specjalność?. Nie ma tolerancji dla wrogów tolerancji!). Panie Jacku, to niech się pan zdecyduje jest pan tolerancyjny czy nie? A tak naprawdę przypuszczam, że żaden ze wspomnianych wyżej i innych ślepo krytykujących nie czytał tego wywiadu, a na pewno żaden z nich go nie zrozumiał.
anonim2013.11.21 18:10
Lubię Pana Cejrowskiego właśnie za niezmienne poglądy. Zło należy nazywać po imieniu. Tymbardziej zło grzechu sodomskiego.
anonim2013.11.21 18:39
bardzo lubię pana Cejrowskiego
anonim2013.11.21 20:28
Rozumiem, że Panu Cejrowskiemu może się już nie chcieć, ale powinien wytoczyć proces tym organizacjom za zniesławienie. Wygra z łatwością.