Radykalnie lewicowa organizacja, kierowana przez Sławomira Sierakowskiego, posiada już jeden taki lokal - po kawiarni "Nowy Świat" w Warszawie. Prowadzi tam działalność określaną jako kulturalną, choć w rzeczywistości jest to promowanie radykalnego, skrajnie lewicowego programu przebudowy społeczeństwa. Ale "Krytyka" sprzedaje też alkohol i dobrze na tym zarabia. Teraz to samo będzie robiła na Placu Grzybowskim w Warszawie, w miejscu gdzie mieściła się restauracja "Menora".

 

- Od początku odnosiłem wrażenie, że cały konkurs to tylko przykrywka. O tym, że lokal ma być przyznany właśnie "Krytyce Politycznej" mówiło się w dzielnicy od dawna, a sygnał przyszedł z góry – mówi informator portalu Wpolityce.pl.
 

 

Sławomir Sierakowski rzekomo już od kilkunastu już dni zapewnia swoich współpracowników, że Plac Grzybowski będzie jego. Jest to dla tego środowiska sprawa pilna, bowiem niewykluczone, że lokal na Nowym Świecie, ze względu na roszczenia byłego właściciela wobec miasta, będzie musiała opuścić.


Już w pierwszym etapie - pod pretekstem formalnym – miasto odrzuciło propozycję Stowarzyszenia Edukacji Medialnej i Społecznej im. Jana Liszewskiego. Jak ustalił portal Wpolityce.pl, w procesie opiniowania oferty "Krytyki Politycznej" brało udział 9 osób, w tym przedstawiciele środowisk określających się jako konserwatywne. Nie wiadomo, jak głosowali.


eMBe/Wpolityce.pl