05.01.15, 09:01Radny PiS chce zakazać handlu w niedzielę (fot. Sxc.hu)

Radny PiS chce zakazać handlu w niedzielę. "Haniebny proceder"

Zdaniem radnego PiS Piotra Gawryszczaka, niedziele i święta to dni, które powinno się poświęcać rodzinie, znajomym i ewentualnie Panu Bogu, jeśli jest się osobą wierzącą. W opinii radnego, haniebny jest fakt, że duża ilość pracowników sieci handlowych musi poświęcać swoje życie rodzinne „dla zbędnego trudu pracy w niedziele i święta”.

Gawryszczak przypomina, że takie zakazy handlu już funkcjonują na świecie i podaje przykład Austrii i Szwajcarii. O tym, jak rozwiązanie miałoby wyglądać w praktyce w Lublinie, miałby już zadecydować prezydent miasta.

Rzeczniczka prezydenta Lublina Beata Krzyżanowska studzi jednak zapędy radnego. Przypomina, że dyskusja na temat zakazu handlu w niedzielę toczy się na poziomie ogólnokrajowym, więc to tam zapadną decyzje. Jeśli zostaną wprowadzone regulacje, dotyczące zakazu handlu w niedziele i święta, to Lublin się do nich dostosuje – zapewnia Krzyżanowska.

MaR/Gazeta.pl/Dziennik.pl

Komentarze

anonim2015.01.5 9:10
Mieszczuch - stary, zgrany niby argument. Aby być fair dopisz jeszcze, że "wpis sponsorowany przez Lewiatana"
anonim2015.01.5 9:25
@Mieszczuch123 Przypomnij sobie stare skecze Laskowika, ile sztuk łyżeczek do cukru nie wyprodukowały zakłady pracy z powodu strajków sierpniowych...Bardzo zgrany argument. Państwo kolonialne ma jeden i tylko jeden cel. Być rynkiem zbytu. Kłaniają się stare XVIII -wieczne traktaty o niewolnictwie...
anonim2015.01.5 9:39
No tak, tylko jak będzie zakazany handlu w niedzielę, to w jaki sposób zdiagnozujemy katolików mąjących kłopoty z pamięcią, a może nawet sklerozę lub Altzheimera wszak jedno z przykazań odnosi się do ludzkiej pamięci..."Pamietaj..." ;-)
anonim2015.01.5 9:51
Niech radny nie handluje w niedzielę, skoro mu nie pasuje, a nie zmusza innych do postępowania zgodnie z jego światopoglądem. No, ale czego się można spodziewać po PiS.
anonim2015.01.5 10:05
A praca księdza w niedzielę jest ok? Czy nie powinni odpoczywać?
anonim2015.01.5 10:32
RACJA!!! W WIĘKSZOSCI HANDEL W POLSCE OPARTY JEST NA PRACY KOBIET!! NIECH KTOS SIĘ WRESZCIE PUKNIE W TĘ DURNA GŁOWĘ I SPOJRZY ŻE TO MATKI . ILE MA CZASU W TYM KOMUSZYM KRAJU KOBIETA PRACUJACA W BIEDRONCE NA KONTAKT ZE SWOIM DZIECKIEM? TYLKO TAKIE PODOBNO MĘSKIE (ja twierdze ciotowe) ZMUSZAJA MATKI POLKI DO PRACY NA OKRĄGŁO. WSZYSTKIE SOBOTY NIEDZIELE WOLNYM DNIEM PRACY KOBIET KTÓRE WYCHOWUJĄ DZIECI!!!
anonim2015.01.5 10:37
Popieram nawet Szwaby nie pracują w niedziele
anonim2015.01.5 10:39
prawo i sprawiedliwość - jak już ktoś się afiszuje przynależnością do tak zacnej organizacji powinien mieć elementarną wiedzę na temat obowiązującego prawa. ignoriatia iuris nocet w tym przypadku naprawdę szkodzi nie tylko pisowi ale co ważniejsze samej idei zakazu handlu w niedzielę
anonim2015.01.5 11:19
AnitaF Moje poglady są takie ze kobieta powinna pracować jak nie ma męzczyzny . Ale widzac w Polsce nic sie od czasów komuny w pogladach męskich niedojdów nie zmieniło i tak szybko się nie zmieni . Chyba ze do władzy dojdzie Korwin, ale to marzenie na długie lata. Tak krzycze bo kobieta zeby dobrze wychować dzieci nie powinna co najmniej do 15lat pracowac. A tu władza uszykowała prace dla kobiet do 67lat idioci!!! Potem zdziwienie ze nasza młodzież nie zna nawet dobrze polskiej mowy! A gdzie tu czas na wychowanie? Pracują przewaznie w biedronkach ,tescach itd świątek piątek i niedziela .Dzieci upasoine przed komputerami co to wyrasta! I jak tu nie krzyczeć . Kobieta jest jak czołg w Polsce do wszystkiego .Nie ma w świecie takiego rasizmu , dyskryminacji kobiet jak w Polsce .
anonim2015.01.5 11:26
Niech pan Gawryszczak pilnuje swojego nosa, jeśli to dla niego taki haniebny proceder.
anonim2015.01.5 11:39
vandekamp Znajdź sobie do swojej dyskusji babochłopa z tego nierządu . Ja się za kobietę postrzegam.
anonim2015.01.5 11:48
W niedzielę i święta to może być czynne kino, teatr itp. Oczywiście małe sklepiki w których pracują wyłącznie włąściciele. No i wiadomo stacje benzynowe. Cała reszta powinna być zamknięta. Jak widzę tych ludzi wałęsających się po galeriach to wydaje się że oni sami nie wiedzą czego chcą. Taki bezmyśna konsumpcja. Ten czas można 100x lepiej spożytkować będąc z rodziną np w parku, uprawiając jakiś sport czy zrobić sobie wycieczkę za miasto. No ale dla niektórych liczą się tylko zyski wymierne, kasa kasa i jeszcze raz kasa. Oni mają klapki na oczach.
anonim2015.01.5 13:38
jakoś niebogaci Węgrzy wprowadzili u siebie zakaz handlu w niedzielę w dużych sieciach handlowych. ale Polaczki mają we krwi syndrom niewolnika i wiecznie muszą być przodownikami pracy w całej Europie, boż ciągle jesteśmy zbyt biedni;)
anonim2015.01.5 13:49
@ ufam pedale przestań w końcu siać nienawiść i nawróć się.
anonim2015.01.5 13:58
i znow sa bzdury opowiadane na temat handlu w niedziele, ze nie mozna, ludzie zarobia mniej. Cale lata byly sklepy zamkniete i bylo dobrze, tylko dla alkoholikow byl jeden dyzurny sklep w miescie otwarty. Ludzi sie po prostu nie pytasz, sklepy maja byc zamkniete i koniec, a jesli nie kapuja to wytlumacz tym glupcom ekologiczne aspekty, ile ,,CO2" produkuja przez niedzielny handel. Ale najwazniejsze to jest to, ze pracownik ma byc wypoczety, by mogl od poniedzialku pracowac pod obciazeniem. A jesli nie i chca pracowac w niedziele, to zabrac urlop, a za chorobowe wypieprzac z roboty - jak naucza sie szanowac swoja prace i stanowisko , to zrozumieja. Jeszcze nigdy nie kupowalem w niedziele w sklepie, chyba, ze na stacji. Tesciowa raz tylko kupila w niedziele w sklepiku mieso na obiad i sama je jadla przez trzy dni, bo nikt tego nie ruszyl( nie, nie bylo zepsute) , juz wiecej tego bledu nie popelnia, szybko zrozumiala.
anonim2015.01.5 14:02
Niech ludzie przestaną robić zakupy w niedzielę, problem sam się rozwiąże.
anonim2015.01.5 14:17
@Przecietniak niestety ludzie sa tacy glupi, ze czegos takiego nie zrobia, oni nie wiedza co to jest spacer na swiezym powietrzu, rodzina, przyjaciele z ktorymi mozna sie spotkac, oni wychodza z jednego pomieszczenia(dom) do drugiego pomieszczenia(sklep, pasaz), a jeszcze wieksza bzdura to ta, ze nie moga zrobic zakupow w tygodniu i zostaje im tylko niedziela i swieta.
anonim2015.01.5 14:24
@vandekamp nie jestesmy ortodoksami, ale w ramach przysposobienia do zycia umiemy solidarnie komus udzielic nauki , W niedziele jest u nas na liscie msza, sport (plywanie, bieg),spacer, spotkania ze znajmymi albo tylko sofa- sklepy sa u nas w niedziele i swieta wszystkie zamkniete.
anonim2015.01.5 17:01
Pracowałem trochę w handlu (w niedziele również) i całym sercem popieram pana radnego. Tak na marginesie ciekawe ile z osób zaciekle broniących na tym forum handlu niedzielnego pracuje, bądź pracowało w handlu?