08.09.19, 09:00Screenshot Youtube - Telewizja Republika

Radosław Fogiel: To jeszcze nie wszystkie propozycje PiS

Propozycje, które wczoraj padły, przedstawione przez prezesa Jarosława Kaczyńskiego, premier Beatę Szydło i premiera Mateusza Morawieckiego to główne założenia naszego programu” - przyznał wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości Radosław Fogiel.

Wśród zapowiedzi, które padły wczoraj w trakcie konwencji wyborczej Prawa i Sprawiedliwości znalazło się przede wszystkim podniesienie pensji minimalnej 1 stycznia 2020 r. do 2600 zł, z kolei do końca 2020 roku do 3000 zł, a 4000 zł do końca 2023 roku.

Zapowiedziano również drugą trzynastą emeryturę w 2021 roku czy zrównanie dopłat do hektara dla rolników.

Radosław Fogiel zaznaczył jednak:

[…] tak jak to wielokrotnie padało podczas konwencji, to nie jest wszystko. Mamy jeszcze szerszą ofertę dla Polaków, będziemy ją sukcesywnie do końca kampanii przedstawiać”.

W rozmowie z Polską Agencją Prasową dodał:

Jeśli chodzi o finansowanie tych propozycji, to myślę, że już udowodniliśmy, że nigdy nie obiecujemy gruszek na wierzbie i wszystko, co proponujemy Polakom, mamy dokładnie policzone i mamy na to zapewnione finansowanie. Najlepszym przykładem jest program 500Plus”.

Podkreślił, że prace nad programem trwały bardzo długo po to między innymi, aby mieć pewność co do zabezpieczenia go ze strony budżetowej.

Zauważył też:

Opozycja już dokonuje manipulacji, sugerując na przykład, że miałoby to oznaczać, że w przyszłym roku nie będzie trzynastej emerytury”.

Odpadł wprost, że nic bardziej mylnego – trzynasta emerytura będzie także w 2020 roku.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

bezlitosny internauta2019.09.8 17:14
Co zmieniło się w tej kwestii od czerwca br. ? https://natemat.pl/275185,szydlo-o-obietnicach-pis-nie-bedzie-poszerzania-socjalnych-programow Czyżby Nowogrodzką zmartwiły "wewnętrzne sondaże" na temat lewicy?
Rzmij2019.09.8 16:10
Rodzą się poważne wątpliwość.Czy banksterzy mają mają tyle pieniędzy żeby starczyło na te wszystkie obiecanki cacanki?I czy będą chcieli pożyczyć.a jak pożyczą to co pójdzie pod zastaw?
Stach-Albert-Nowak-LechKeller vier dumme Atheisten2019.09.8 16:02
Jestem 𝐝𝐳𝐢𝐞𝐥𝐧𝐢𝐜𝐨𝐰𝐲 Jestem 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫 𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 Jestem 𝐏𝐢𝐨𝐭𝐫 𝐍𝐨𝐰𝐚𝐤 Jestem 𝐀𝐥𝐛𝐞𝐫𝐭 𝐏𝐨𝐜𝐡𝐰𝐚 Jestem 𝐉𝐨𝐧𝐚𝐬𝐢𝐤 - czy jest jakaś różnica jak się podpiszę? Nic się nie zmieni, jestem tylko tym kim byłem/jestem przez całe zasr.... życie zwykłym sq... synem.
mordechaj2019.09.8 13:08
Brakuje jeszcze w programie PiS 15,16,17 i 18 emerytury, 4 tys. złotych dla każdego bezrobotnego. Dodatek 700+ na wódę też by się przydał oraz 1 200 zł za zmówienie każdej zdrowaśki. Prawidłowość zmawiania zdrowasiek kontrolowałby każdy proboszcz, który pobierałby za swój nadzór 10% od 1 200 zł za każdą zdrowaśkę.Każdy proboszcz, za kontrolowanie, czy rodzina jest prawidłowa według wzorca Jarosława Kaczyńskiego, dostawałby dodatkowo 50% z kar, jakie byłyby nakładane za funkcjonowanie w nieprawidłowych rodzinach według wzoru Jarosława Kaczyńskiego. I to będzie wtedy "państwo polskiego dobrobytu".
szcze na PiS i rydzykowi w ryj2019.09.8 11:58
Przychodzi Jarosław do proktologa. Lekarz zagląda mu między pośladki i mówi: -kurde pan nie ma odbytu -patrz pan! mówi Jarosław -wylizali, dlatego s r a m ryjem
Spoko2019.09.8 10:03
W 2015 roku staliśmy na krawędzi katastrofy państwa polskiego po 8 latach rządów PO i PSL. Dzięki Bogu wybraliśmy wtedy zjednoczoną prawicę z PIS-em na czele ! Ta formacja polityczna tylko przez 4 lata zrobiła więcej dobrego dla Polski i Polaków niż inni przez całe dziesięciolecia. Obietnice wyborcze z 2015 są zrealizowane, a piątki Kaczyńskiego i Morawieckiego to wspaniałe, nowe programy dla Polaków, które są obecnie w realizacji. Gospodarka kwitnie i rośnie w tempie > 4 % PKB, a Polacy są zadowoleni i mówią, że jest odczuwalnie lepiej. No i mamy 2019 rok i nowe wybory parlamentarne. 7.09.2019 został przedstawiony program wyborczy PIS: Plan Kaczyńskiego – polska wersja państwa dobrobytu !!! Program wyborczy: minimalna pensja na koniec 2020=3000 zł, a na koniec 2023=4000 zł, od 2021 14-tka dla emerytów, pełne dopłaty do 1 ha dla rolników, reforma sądownictwa będzie kontynuowana, fundusze: modernizacji szpitali, inwestycji dla szkół i 100 obwodnic, remonty 150 dworców kolejowych, ZUS liczony od dochodów firm, podstawa ryczałtu od dochodu a nie przychodu. Już niedługo dogonimy zachód, a krótko po tym Niemcy ! Morawiecki: Chcemy by Polska była najlepszym miejscem do życia w Europie !!! UE Komisarz Janusz Wojciechowski będzie z pewnością dbał o interesy polskich rolników. Niech rządzą dalej !!!
Ksiundz 2019.09.8 10:02
Szykują nam drugą Wenezuelę, ciekawe czy również dziewczyny będą w Polsce w końcu tak piękne jak tam
Spoko2019.09.8 10:33
Ty Ksiundz , który z twoich rodziców był głupszy, mamusia czy tatuś ? Tta informacja jest mi potrzebna po to, aby pewnie stwierdzić czy twoje dzieci są jeszcze głupsze od ciebie !
PętlaTejSmyczyUtrzymaCałyNaród2019.09.8 9:51
Banda gospodarczych nieudaczników prostacko przywiązuje ciemny elektorat do smyczy państwowej jałmużny. Liczą, że zdołają się nachapać jeszcze przez kolejne 4 lata, nim zmiecie ich potop galopującej inflacji, upadku państwowej gospodarki, protestów mas szybko ubożejących. Socjalizm zawsze kończy podobnie. Ludzie w Wenezueli mogą być rozczarowani, że tak się kończy sen o bogactwie rozdawanym przez państwo. Polakom będzie wstyd przed lustrem i światem, że drugi raz dali się oszukać na socjalizm. Dziadowi mentalnie zakorzenionemu w socjalizmie, który nawet jednego dnia nie przepracował w warunkach kapitalistycznych. Czy nikt zbankrutowanej Polsce nie pomoże? Ależ pomogą, pomogą... Już mają plany pomocy naszykowane. Amerykańscy żydkowie. Pomogą nam ochoczo. Za nasze własne, polskie, budżetowe pieniądze. Wydane na najdroższe na świecie militarne zabawki made in US. Pętla zaciągnięta. Ofiara jeszcze klaszcze, że władza zrobi ją bogatą.
Spoko2019.09.8 10:35
Z debilami nie polemizuję ! Ty oszalałeś z nienawiści !
taro2019.09.8 9:39
a wiec minimalne zarobki dla biedaka beda wreszcie dorownane do niemieckich. Nie 500, czy 600 euro netto,ale 1000,czy 1200.
bbb2019.09.8 9:53
Hahahaha, ciemny lud łyka wszystko jak pelikan. Kaczyński może kazać podnieść pensję nawet do 2000 Euro, ale razem z taka sztuczną podwyżką wzrosną ceny usług, towarów, zmniejszy się ilość miejsc pracy, upadną małe firmy, zwiększy się szara strefa, zatrudnianie na umowę zleceni, o dzieło. Wysokość pensji powinien regulować rynek i już w wielu branżach pensje są znacznie wyższe, niż minimalna krajowa, bez łaskawych nakazów Kaczyńskiego. Tylko podwyżki płac wynikające z rozwoju gospodarki nie zwiększają inflacji, sztuczne podnoszenie pensji tylko ten rozwój hamuje. No ale jaśnie pan prezes, zbawca narodu potrzebuje pieniędzy na socjal, a większe pensje, to większy ZUS, podatki i składki, a w związku z tym więcej pieniędzy w budżecie na kupowanie głosów
taro2019.09.8 10:14
a w jaki inny sposob mialaby te stawki, wyplaty dorownac zachodowi? Polska jest krajem ,,rozwijajacym,, sie i przechodzi wszystkie stopnie rozwoju,jakie przechodzily kraje za Odra. Tam rowniez socjalisci rozdawali przez kilkadziesiat lat pieniadze,by zdobywac glosy wyborcow i przeciagac ich na swoja strone i to oni decydowali jakie beda ceny w handlu,czy plac, a nie rynek. Teraz na zachodzie jest wciskana ciemnota,by oszczedzac i ofiarowac swoje zycie dla ideologii. W Polsce tego kitu jeszcze socjalisci nie moga wcisnac, bo Polacy chca bogactwa. Czy ci sie to podoba, czy tez nie , tak wlasnie bedzie sie rozwijac Polska.
bbb2019.09.8 10:36
W taki że dzięki niższym podatkom, składkom pracownik będzie więcej pieniędzy dostawał na rękę, dzięki zlikwidowaniu biurokracji, zlikwidowaniu ZUS każdy będzie mógł założyć własną działalność, stworzyć nowe stanowiska pracy
taro2019.09.8 14:14
i tu jest twoja pierwsza niewiedza. W krajach gdzie korzenie mial komunizm, ludzie nauczeni sa do tego,by czekac ,az panstwo zacznie za nich myslec i dawac im na zycie. Tak wlasnie jest w Polsce i dlatego Polacy musza rowniez przez pewien czas ten jeden blad popelniac,by wyciagac lape. To jest teraz potrzebne. 30 lat miales prywatyzacji w Polsce, ile firm zostalo otwartych tak,by rolozyc swe macki na kilku kontynentach i przez lata napelniac swa kase?- kilka. Reszta to dorobkiewicze na drobna kase-przyjac ,zwolnic, sprzedac firme, nowa zalozyc. Polski pieniadz kasowaly firmy zachodnie, a co gorsza podatek tez odprowadzaly do swoich krajow. Potrzeba nastepnego dziesieciolecia,by bardzo wielu Polakow nauczylo sie dryfowac pomiedzy innymi biznesmenami i przejac ich nawyki jak robic kase i prowadzic firmy. Jednostki z Polski , ktore swobodnie sie poruszaja w swiecie finansow juz sa, ale to jest jeszcze malo. W Polsce mozesz zlikwidowac biurokracje, obnizyc podatki, a prywatnej dzialalnosci nie przybedzie, chyba, ze ze sprzdaza kebabu,czy parowek, a oni miejsc pracy nie stworza.