19.08.20, 20:22Fot. via: Pixabay

Radykalne postulaty ruchu LGBT w unijnej Strategii

Komisja Europejska planuje stworzyć pierwszą „Strategię Równości LGBT Unii Europejskiej”, której celem będzie propagowanie ideologii LGBT w krajach unijnych. Strategia zawierać ma postulaty m.in. przyznania konkubinatom jednopłciowym przywilejów małżeńskich, w tym adopcji dzieci. Oprócz planów uderzających w ochronę rodziny i małżeństwa, zakładane przez Unię działania są niezgodne z traktatami oraz prawem niektórych państw europejskich. Co więcej, badania będące podstawą postulowanych aktywności, były przeprowadzone w sposób wadliwy a proponowany projekt stanowi zagrożenie dla wolności słowa. Instytut Ordo Iuris wziął udział w konsultacjach publicznych i wykazał zagrożenia jakie niesie za sobą wprowadzenie Strategii.

Planowana strategia ma być kontynuacją „Listy działań w sprawie praw osób LGBT” z 2015 r., której celem miało być nakreślenie ram unijnej polityki w tej kwestii. Co istotne, już ten dokument zawierał kontrowersyjne postulaty, sprzeczne z prawem unijnym i wewnętrznym wielu państw członkowskich. Choć nie przedstawiono jeszcze oficjalnego projektu Strategii, jej pilne przygotowanie zapowiedziała unijna komisarz ds. równości Helena Dalli. Kierunek proponowanych działań znany jest jednak z dokumentów ujawnionych w tzw. „mapie drogowej”, przy okazji uruchomienia konsultacji społecznych dotyczących Strategii.

Jednym z głównych aktów, do których odwołują się unijni urzędnicy, jest podsumowanie konferencji wysokiego szczebla na temat „promowania równości osób LGBTI w UE do 2020 r”. Podkreślono w niej m.in. konieczność ograniczenia wolności wypowiedzi, które nie zgadzają się z ideologią LGBT. Walka z tzw. „mową nienawiści” miałaby dotyczyć nie tylko użytkowników mediów społecznościowych, ale też przywódców religijnych. Tym samym, tradycyjne nauczanie religijne o homoseksualizmie określane będzie mianem „homofobicznej mowy nienawiści”, którą, zdaniem unijnych urzędników, należy zwalczać.

Ponadto, uczestnicy konferencji otwarcie naciskali na to, by w nowej Strategii LGBT pojawiły się postulaty związane z promowaniem prawnych rozwiązań przyznających przywileje małżeńskie osobom pozostającym w konkubinatach jednopłciowych, choć postulaty te są niezgodne z prawem traktatowym UE, jak i prawem wewnętrznym licznych państw.  W dokumentach przywołanych w „mapie drogowej” pojawiają się propozycje rozszerzenia pojęcia „rodziny” na układy osób tej samej płci oraz przyznania im prawa do adopcji dzieci. Istotne miejsce zajmują w nich również nawoływania do zwiększenia finansowania ruchów promujących ideologię LGBT. Eurokraci postulują o jeszcze większe wsparcie pieniężne działań mających na celu propagowanie i zapoznawanie Europejczyków z ideologią LGBT i wywarcie nacisku na rządy państw europejskich.

W ramach konsultacji publicznych, Instytut Ordo Iuris przygotował analizę, w której zwrócił uwagę na niezgodność z prawem traktatowym proponowanego, w przywołanych w „mapie drogowej” dokumentach, kierunku polityki unijnej dotyczącej osób o skłonnościach homoseksualnych. Instytut wskazał w niej przede wszystkim na to, że UE nie ma kompetencji do regulowania polityki rodzinnej państw członkowskich. Ordo Iuris podkreślił także, że różne traktowanie osób znajdujących się w odmiennych sytuacjach nie stanowi dyskryminacji na gruncie prawa unijnego. Instytut przeanalizował również wskazane w mapie drogowej badania. Jak podkreślono w analizie, budzą one liczne wątpliwości z perspektywy metodologicznej. Przykładowo, EU LGBTI Survey II, przeprowadzone przez Agencję Praw Podstawowych, bazowało na ankietach, które mogły być wypełniane nieograniczoną ilość razy przez tę samą osobę, a pytania zadane były w sposób tendencyjny.

„Będziemy obserwować dalsze działania Komisji Europejskiej dotyczące stworzenia Strategii na rzecz równości LGBT. Niestety, w tematyce tej bardzo łatwo o radykalizm, zamiast rzetelnej i opartej na faktach i obowiązującym prawie traktatowym debaty. Należy pamiętać, że przy formułowaniu jakichkolwiek polityk Komisja Europejska powinna działać w granicach przyznanych jej przez prawo kompetencji. Zawarte w dokumentach mających być punktem odniesienia dla projektu Strategii postulaty daleko wykraczają poza te kompetencje”  – podkreśliła Karolina Pawłowska, Dyrektor Centrum Prawa Międzynarodowego Ordo Iuris.

Instytut Ordo Iuris/ informacja prasowa

Komentarze

Anonim2020.08.23 2:11
Nie ma ANI JEDNEGO dowodu że homoseksualizm nie jest chorobą. Uczucia, miłość? Odpowiadam - większość z nas kocha zwierzęta ale prawie nikt z nimi nie kopuluje. Jest za to szereg dowodów że ............ 1Homo to dezorientacja i choroba psychiczna tak jak ch.fizyczna jest impotencja i bezpłodność oraz tak samo jak ch.psychiczna są nałogi 2transwestyci z rozdwojeniem jaźni to ich bracia, podobnie jak transseksualiści którzy leczą się u psychiatry lub chirurga z pomocą hormonów 3)do 46% było molestowanych(wiki) 4choroba to opinia prześladowanej części lekarzy 5byli są i będą chętni do leczenia się także w Holandii 6częsty jest późny wiek rozwoju choroby 7nagminne są paranoidalne gadki o niepewności orientacji 8pasywni są niepodważalnym dowodem na różnorodność choroby 9często występują inne zaburzenia umysłowe 10nierzadkie są erekcje na płeć przeciwną przy niemocy w kontakcie bezpośrednim 11jest ogromna nadreprezentacja w środowiskach artystów, więźniów, duchownych z wybujałą wyobraźnią 12nadproporcjonalnie wielka liczba hiva i pedofilii 13fobia-paniczny strach utrudn normalne funkcjon, homofobia NIE ISTNIEJE ............................................. Choćbyście stanęli na głowie to osoby homo nadal będą się użalać jak na zachodzie. Zamiast leczyć własne zaburzenia, m.in. fobie to wmawiają je osobom zdrowym. Sam mam lęk wysokości ale wg klasyfikacji nie załapuje się na akrofobie bo to ekstrema zaburzeń. Homofobia to najwyżej lęk przed wyleczeniem z homoseksualizmu. Fobia – zaburzenie nerwicowe, którego objawem osiowym jest uporczywy lęk przed określonymi sytuacjami, zjawiskami lub przedmiotami, związany z unikaniem przyczyn go wywołujących i utrudniający funkcjonowanie w społeczeństwie. Stopień lęku jest różny, a pojęcie fobii jest zarezerwowane dla skrajnych przypadków spektrum. Co do analogii mowy potocznej fobii przypomnę że nikt nie nazywa drugiego idiotą robiąc zarzuty co do nadzoru szkół specjalnych, kaleką np za powolną budowę udogodnień dla osób niepełnosprawnych czy też żydem przy ostrym targowaniu się z kontrahentami izraelskimi............. Pojęcie choroby psychicznej nie musi wykluczać się z pojęciem grzechu, przykład kleptomania lub uzależnienia (nieumiarkowanie).
Czarek2020.08.20 11:51
Małżeństwo homoseksualne to oksymoron, nie istnieje coś takiego i nie ma na to szansy aby zaistniało w praktyce bo zgodnie z etymologią tego słowa wiąże się ono z wydaniem żony mężczyźnie. To ojciec dziewczyny wydaje ją przyszłemu mężowi. Oczywiście można udawać, że nie znamy znaczenia tego słowa i przypisać jemu nowe znaczenie ale to nie jest chyba cel walki ideologów genderowych i innych. To tak jakby nazwać kradzież podarunkiem albo chleb ziemniakiem. Nawet jeśli wielu krajach zmusi się ludzi do urzędowej akceptacji nowego znaczenia tego słowa to i tak społeczeństwo nauczy się rozróżniać te dwa rodzaje związków bo nie o słowa tutaj chodzi przecież.
Artur2020.08.20 8:15
Brońmy świat przed powrotem do starożytnego zacofania - homoseksualizm czasem rozwijał się w dawnych czasach i nigdy nie przynosiło to nic dobrego. Upadek Sodomy, Rzymu to przykłady do czego doprowadza to nieszczęście. Skupmy się na leczeniu zaburzeń seksualnych, w końcu do tego mamy psychiatrów i psychologów.
Darek2020.08.20 11:20
Do poziomu tego "starożytnego zacofania" to udało nam się dobrnąć dopiero po 1500 latach "oświeconej nowoczesności katolickiej", a w swerze prawnej czy moralnej nadal nie osiągnęliśmy jeszcze poziomu ich rozwoju. Żadna cywilizacja prócz prymitywnej judeo-chrześcijańskiej anty-cywilizacji nie wymyśliła nigdy czegoś takiego jak prześladowanie homoseksualistów.
Cool2020.08.20 19:20
Bzdury wypisujesz totalne!
Troll2020.08.20 15:53
Upadek Rzymu? Przypominam daty: 392, chrzescijanstwo staje sie religia oficjalna, 476 Rzym upada. Wystarczylo mniej niz sto lat...
Apateista2020.08.20 8:14
Od kiedy to małżeństwo jest przywilejem. Bardzo odważna i ciekawa teza. Fanatycy ideologii chrześcijańskiej chyba się nieco zagalopowali. Czyby chcieli regulować wg własnego widzimisię, kto z kim ma się żenić?. Twierdzenie, ze małżeństwo to przywilej a nie prawo to kpina z człowieczeństwa. Zamach na podstawowe prawa człowieka.
Cool2020.08.20 8:22
Małżeństwo jako instytucja potencjalnie gwarantująca ciągłość Państwa, jest uprzywilejowane na wielu poziomach życia społecznego....
Po 11 ...2020.08.20 10:16
Zazwyczaj "małżeństwo" definiuje się jako instytucję, w której stosunki międzyludzkie, przeważnie seksualne, są powszechnie uznawane lub usankcjonowane. Dlatego właśnie pary homoseksualne, z definicji, powinny mieć prawo do zawierania małżeństw.
Anonim2020.08.20 10:25
Serio???!!! :-)) ... Państwo nie interesuje co kogo podnieca i kto z kim śpi!!!
ianek2020.08.20 7:02
przetrzebić komuchów z brukseli pozamykać dewiantów w koloniach niech tam sobie rodzą dzieci
Po 11 ...2020.08.19 21:27
Radykalne to jest przesłanie KK. Skoro sam bóg pokazał, że 13 latki się najbardziej nadają do zapładniania to czyż to przesłanie nie uderza w rodzinę w dzieci, w dziewczynki???
gool2020.08.19 20:47
świętość rodziny? ile miałam pokrewieńców w rodzinie to każdy miał spaprane małżeństwo....a to się mąż wdowiec na dzieci nie zgodził w nowym małżeństwie...a to nieślubny 18letni syn pojawił się po zawarciu małżeństwa....a to teść psychopata znęcał się psychicznie....a to teściowa upierdliwiec zatruwała życie...rodzina to patologia taka jak wszystkie...dzieci pozbawione praw do chociaż minimalnego samostanowienia
Cool2020.08.19 21:24
Niezła patola! ... współczuję rodziny :-(
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.19 20:35
Katechizm Kościoła Katolickiego mówi jasno jak katolicy powinni się odnosić do osób homoseksualnych! KKK 2358; Pewna liczba mężczyzn i kobiet przejawia głęboko osadzone skłonności homoseksualne. Skłonność taka, obiektywnie nieuporządkowana, dla większości z nich stanowi trudne doświadczenie. Powinno się traktować te osoby z szacunkiem, współczuciem i delikatnością. Powinno się unikać wobec nich jakichkolwiek oznak niesłusznej dyskryminacji. Osoby te są wezwane do wypełniania woli Bożej w swoim życiu i – jeśli są chrześcijanami – do złączenia z ofiarą krzyża Pana trudności, jakie mogą napotykać z powodu swojej kondycji.
gay2020.08.19 20:45
Wita rusku chorowałeś czy byłeś na szkoleniu troli
tęczowa lewacka debilizacja2020.08.21 12:45
swołocz
Po 11 ...2020.08.19 20:33
Każdy mieszkaniec Unii Europejskiej (UE) ma prawo do równego traktowania. 76 proc. Europejczyków ankietowanych w 2019 r. uważa, że geje, lesbijki bądź osoby biseksualne powinni mieć takie same prawa jak osoby heteroseksualne. https://op.europa.eu/webpub/com/factsheets/lgbti/img/pl_map.jpg
Cool2020.08.19 21:27
Każdy normalny człowiek zgadza się, że powinni mieć takie same prawa ... no i mają takie same prawa!