03.02.14, 13:52Rafał Ziemkiewicz (fot. Anna Stańczak/archiwum fronda.pl)

Rafał A. Ziemkiewicz dla Fronda.pl: Zboczony Allen wystawia świadectwo hipokryzji salonom opiniotwórczym

Środowiska opiniotwórcze inną miarą mierzą tych, których uważają za swoich przyjaciół czy autorytety, a inną miarą tych, których uważają za swoich wrogów. Woody Allen jest utalentowanym ironistą, ale ten kto zna jego filmy wie, że są one obsesyjnie anty-prawicowe. Tam zawsze bohater o konserwatywnych poglądach jest tępym troglodytą. Chyba w jedynym wypadku jest to pozytywny bohater, ale tylko dlatego, że ma guza na mózgu i kiedy lekarze mu go usuwają, „normalnieje”, zaczyna mieć właściwe poglądy.

Woody Allen jest kwintesencją nowojorskiego lewaka z salonów intelektualnych. Postrzegany jest jako „nasz człowiek” przez tych, którzy decydują o tym, w jakim tonie wpływowe media podchodzą do pewnych spraw. Stawiane mu zarzuty pedofilii nie są niczym nowym. Oskarżenia o molestowanie seksualne jego adoptowana córka formułowała już wcześniej. To oskarżenie uprawdopodobnia fakt, że Allen uczynił swoją życiową partnerką Soon-Yi Previn, adoptowaną córkę Mii Farrow (z Farrow rozstał się w 1992 roku - przyp. red.).To, że ten człowiek ma coś zafiksowanego w sferze seksualnej nie ulega najmniejszej wątpliwości. Nie można przesądzać, czy Allen popełnił przestępstwo czy nie, bo dobrze byłoby, aby ocenił to sąd. Ale żaden sąd tego nie oceniał, bo tak, jak w przypadku Michaela Jacksona sprawa skończyła się na ugodach, kancelariach prawnych i dużych pieniądzach, które wpłynęły na odpowiednie konta i oskarżenia zostały wycofane.

Nie wiem, czy Allen dopuścił się przestępstwa, nie ulega natomiast wątpliwości, że jest zboczony. Reżyser wystawia ogromne świadectwo tzw. salonom opiniotwórczym. Świadectwo hipokryzji, z jaką z jednej strony salony gorliwie tropią każdą „obyczajówkę” nawet zmyśloną, wątpliwą, która w sądzie okazuje się fałszywką po stronie swoich wrogów. Natomiast ludzie tacy, jak Roman Polański, Woody Allen czy Daniel Cohn-Bendit są chronieni zmową milczenia. Ich wątpliwe ekscesy są spychane w niepamięć, marginalizowane i rozgrzeszane frazesem, że artysta może więcej niż zwykły człowiek albo, że zasługi tego osobnika są tak wielkie, że nie należy patrzeć w jego słabości czy życie prywatne. Tego nie da się nazwać inaczej, niż hipokryzją. Ta hipokryzja jest spowodowana tym, że środowiska, o których mówimy mają takie poczucie, że są na wojnie. One tylko szermują pozą, że niby to oni reprezentują normalność, spokój, a ideologiczni są jedynie ich wrogowie. Takie przypadki dowodzą, że to właśnie te lewicowe środowiska są nie tylko ideologiczne, ale także są na wojnie ideologicznej, w której jasno rozpoznają wrogów i sojuszników.

Jak to się ma do ochrony ofiar? Czy dzieci skrzywdzone przez lewaka cierpią mniej, aniżeli te, którym krzywdę zrobił prawicowiec albo ksiądz? Dzieci krzywdzone przez lewaków to ofiary, na które należy spuścić zasłonę milczenia, albowiem cel uświęca środki. A celem jest przekonanie społeczeństwa, że postęp jest w porządku, że zespół idei, które salony intelektualne głoszą jest lepszy niż wartości tradycyjne. Dlatego w tym celu trzeba pewne grzechy wyolbrzymiać – jedne ofiary brać na sztandar, a na inne spuszczać zasłonę milczenia. 

Not. MBW

Komentarze

anonim2014.02.3 14:02
Czyli. Zboczenia to przywilej elit. Tak było, i będzie...
anonim2014.02.3 14:07
celebryci mogą gwałcić i poniżać nasze dzieci i nie staną się pedofilami nigdy ale nie daj Boże ksiądz poda rękę mojemu synowi oj to pedofilem roku zostanie
anonim2014.02.3 14:27
ufam, ale wytłumacz to arbiterowi. Wyjątkowo złośliwy troll na Frondzie.
anonim2014.02.3 15:10
obserwator, widzę że Ksiądz Lemański to przewodniczący twojego "Episkopatu". To tak jako "prawicowy troll" ci wytykam.
anonim2014.02.3 15:15
"Chodzi o to, że pedofilia księży jest niejednokrotnie tuszowana przez ich przełożonych. Takiej patologii nie ma w żadnej innej grupie!" No tak, bo przecież w Hollywood nikt nie wiedział, że Allen i Roman to zboki pedofilsko kazirodcze. Trzeba było czekać na doniesienie córki i kochanki.
anonim2014.02.3 15:22
Jawny i notoryczny cudzołożnik Ziemkiewicz jest chyba ostatnią osobą, która powinna zabierać głos w sprawie "wartości tradycyjnych" !!
anonim2014.02.3 15:28
obserwator - Fronda zamiast tutaj lansować Ziemkiewicza jako autorytet w sprawach "wartości tradycyjnych" powinna wzywać go do pojednania się z nauką kościelną i go napomniać. Widocznie niektórym wolno więcej. Niedawno Terlikowski ostro zrugał prezydenta Francji za pewne zachowania a w sprawie Ziemkiewicza panuje jakaś dziwna cisza. Wniosek prosty: Jak ktoś ma słusze poglądy to Fronda przymyka oko na pewne sprawki. Oczywiście z katolicyzmem nie ma to nic wspólnego :)
anonim2014.02.3 16:06
@GenesisX A na jakim flecie pogrywasz?Prostym czy poprzecznym ?.
anonim2014.02.3 16:08
@Domejko Spróbuj lewą reką .A później zmień na prawą. Tak uczy w przedszkolach gender.
anonim2014.02.3 17:31
Do zwolenników normalności inaczej: Tak, lewaccy celebryci są OK. Mogą więcej, bo to Nasi....................Kazirodztwo?,Nekrofilia, Pederastia?, Zoofilia?,.... to jest ekspresja głębia życia wewnętrznego! Kto z moherów jest aż tak bogaty, otwarty i przy tym ...zakłamany........?
anonim2014.02.3 20:14
GenesiX, może przekontrastowałem ale czy to coś zmienia ?
anonim2014.02.3 20:21
habukak, a dla mnie czy ksiądz czy celebryta wymagam tego samego. Kościół w przypadku Gila i Wesołowskiego zareagował natychmiast bo to fakt, nie ma większego grzechu jak pedofilia wśród duchownych. Faktem jest też że sprawa nie jest zakończona i wina na pewno nie jest udowodniona. Podkreślam, nie umniejszam plugawości takich czynów. Z drugiej strony salony, które rzuciły się na Kościół też mają swoje "kwiatki". Reasumując: zboczenia występują wszędzie i wszędzie powinny być zwalczane. O co tu kruszyć kopie ? Woody człowiek niemoralny, chyba nie ma wątpliwości ?
anonim2014.02.3 23:29
GenesisX, być może jest tak jak piszesz. Ja mam tylko wiadomości z prasy i nie będę udawał, że znam to lepiej. Właściwie to w tak późnej porze mogę stwierdzić, że żyjemy w kulturze chrześcijańskiej ( i wierzący i niewierzący). Klucz kulturowy jest nam dobrze znany ( Chyba zgodzisz się dla przykłady, że za obmacywanie Twojej żony miałbyś prawo dać mi w mordę ? No, a u Eskimosów dostałbyś żonę gospodarza "w prezencie" podobno). Co jest moralne a co nie jest, wiemy wszyscy bez specjalnego dodatkowego wyjaśniania. Polański i Allen złamali ten klucz ( Clinton też) i chociaż mnie może to średnio interesować to niech nie dziwią się, że są na świeczniku i grillowanie dostają na jakie zasłużyli. Sorry za może trochę nudny wywód ale padam ze zmęczenia. Dobranoc.
anonim2014.02.4 7:22
"( znów ocena czy za zgodą czy nie - sprawa wątpliwa, bo niewątpliwa tylko determinacja tej panienki w zrobieniu kariery, a po drugie ujawnienie dopiero po wielu latach ).(...) No i znowu - powrót do zarzutów po kilku latach - a może, po prostu, pieniądze się dziewczynie skończyły?" To zupełnie, jak w przypadku tych biednych molestowanych przez księży panów, co u Tomasza Lisa robili show, 10-20 lat post factum?
anonim2014.02.4 8:38
@Domejko A w twej wannie razem z toba pluskał sie Jacyków i Piróg.
anonim2014.02.4 9:41
@GenesisX O ks.Gilu najwiecej "wiesz" z tabloidów i mainsztremu.A wiesz coś na temat Ks. Mirosława Bużana? G..no wiesz!!