27.04.14, 21:39Rafał A. Ziemkiewicz (fot. A. Stańczak/Fronda.pl)

Rafał A. Ziemkiewicz: Koneczność walki z Kacapią

Rafał Ziemkiewicz uznał za najciekawsze wydarzenie minionego tygodnia wezwanie LPR, aby zagłosować w wyborach do europarlamentu na PO. Jego zdaniem, na uwagę zasługuje argumentacja Ligi. „Owoż ich zdaniem należy poprzeć PO, gdyż jeśli wygra wybory, stworzy ona w Parlamencie Europejskim siłę przeciwstawiającą się aborcji, eutanazji, genderowi i innym szaleństwom lewackiej ideologii” – pisze publicysta.

RAZ zastanawia się, jak na przykład pani Kozłowska-Rajewicz będzie walczyć o wartości chrześcijańskie i powstrzymanie feminizmu. „Że skłoni ją do tego Donald Tusk, który niedawno zapewniał środowiska LGTBQ, iż „gdyby to od niego zależało, związki partnerskie wprowadziłby od ręki” (ileż swoją drogą cynizmu i obłudy w tym „gdyby to ode mnie zależało”)?” – zastanawia się felietonista „Do rzeczy”, nazywając apel LPR politycznym odlotem o rzadko spotykanym pułapie. Jego zdaniem, nie jest to jednak nic nowego.

„Realizm” każący pseudo-endekom wspierać PO i Tuska jako obrońców wartości chrześcijańskich to stary „realizm” PRON-u i Rady Konsultacyjnej, upatrujący w sowieckim namiestniku Jaruzelskim obrońcę polskiej niepodległości; to „realizm” działaczy Stowarzyszenia Pax oraz „starego endeckiego wariata z Londynu” (określenie Kisiela) Jędrzeja Giertycha, kreujący PZPR i Sowiety na obrońców polskich strategicznych interesów przed imperialistyczną dywersją CIA - trockistami z KOR i „żydosolidarnością” – argumentuje Ziemkiewicz.

Zdaniem publicysty, „realiści” gabinetowi jak Giertych rozumują w kategoriach „wkręcenia się” pod skrzydła PO, a geopolitycznie – Putina. Radzi im też, by nazywali swoje polityczne fantazje, jak chcą, ale ocenia, że z tradycją Dmowskiego nie mają one niczego wspólnego.

„Realizm polega na przyjmowaniu do wiadomości faktów. Otóż faktem determinującym nasze relacje z Rosją jest brak z jej strony jakiejkolwiek oferty dla Polski, poza naszym nieistnieniem – nie tylko w sensie nie istnienia niepodległego państwa polskiego, ale także polskości. Rosja chce nie tylko podporządkować sobie nasze terytorium i wykorzystać w swoim interesie nasze zasoby i pracę – w tym sensie nie jest jedyna. Ale chce także zniszczyć całkowicie nasze dusze” – ostrzega Ziemkiewicz.

Na koniec felietonista podkreśla, że jakiekolwiek szukanie kompromisu z Petersburgiem czy Moskwą zawsze okazywało się „żałosnym wdzięczeniem się dupy do bata”. Uważa on też, że Rosją jesteśmy odwiecznie skonfliktowani, bo ona sama nie pozostawia nam innej możliwości. „O bieżącej polityce można i trzeba dyskutować, ale długofalowo pozostajemy od wieków w klinczu: albo jesteśmy Rosji odwieczną zawadą na drodze do imperialnej potęgi, albo nas nie ma” – konstatuje. Całość felietonu TUTAJ.

Beb/Dorzeczy.pl 

Komentarze

anonim2014.04.27 21:55
Znam tylko dwa typy Polaków: tych, którzy się zbuntowali przeciwko mnie, i tych którzy pozostali mi wierni – jednych nienawidzę, drugimi gardzę - Mikołaj I Romanow. A potem nas nazywają rusofobami
anonim2014.04.27 22:20
@zibikin... Sądzę, że Putin też tak myśli. Gdyby było inaczej - tzn. kochał nas i szanował, to śledztwo Smoleńskie wyglądałaby zupełnie inaczej albo w ogóle by do niego nie doszło, bo samolot by spokojnie doleciał na miejsce..
anonim2014.04.27 22:42
Ależ przecież takie potęgi nas kochają - JPII, BXVI, teraz Franciszek ... To nie wystarczy? Przecież - ponoć - JPII rozwalił sowiecki komunizm... i.t.d. to nie potrafili podtrzymać opadającego Tupolewa? A Putin by zdołał? Jak czytam takie trąby to nie wiem, czy się bać, czy śmiać. Ten Kacap - choć tego nie chcecie ani Wy, ani inni - jest skuteczny, sprytny i niebezpieczny. Dyrdymałami go nie zatrzymacie, czapkami też go nie pokryjecie. Nie jedni próbowali. Na dodatek zamiast popierać tych, którzy próbują coś realnego zrobić przeciw ekspansji "Kacapa" wolicie podpuszczać ujadając jak ratlerki na niedźwiedzia.
anonim2014.04.27 22:49
@Purple... "ponoć - JPII rozwalił sowiecki komunizm... " Nie ponoć, ale był głównym autorem przemian, które się dokonały w Europie podczas Jego pontyfikatu. Relacje pomiędzy państwami nie zależą jedynie od ilości posiadanych czołgów i sprawności wojska. Te czasy, być może minęły. W tej chwili stosunki między państwami regulują polityczne działania, a jeśli chodzi o wojny, to w tej chwili niewątpliwie takowe istnieją i to na skalę globalną - pierwsza to ekonomiczna, druga ideologiczna.
anonim2014.04.27 23:10
Ach... te postulaty z Gdańska, to jego .... Jakżeż mogłem zapomnieć ... I ta pomoc materialna/prawna e.t.c. to tez jego ... No patrzcie .... Wojna - jakakolwiek - powoduje straty po OBU stronach. Sztuka w tym, by nasze straty były najmniejsze. Niezależnie, czy będą to straty ludzkie (tfu tfu na psa urok), ekonomiczne, czy inne. Straty będą. I bardziej na rękę jest "Kacapowi" retoryka Ziemkiewicza, niż "układność Tuska". Czemu?, Bo Ziemkiewicz może tylko szczekać, a Tusk może "Kacapowi" podłożyć restrykcje gospodarcze. Ale przecież Tusk musi odejść, nie? I zstąpi miłościwy Jarosław i co? Opluje Putina? Zmusi Europę do nałożenia Rosji kagańca? Jak, skoro nikt go poważnie nie traktuje, nawet Orban ... Z resztą Orban akurat cieplej myśli o Putinie, nie? Zabawne. Taki wzór dla Jarka a jednak ...
anonim2014.04.28 6:24
Dobre podsumowanie. Dupa Tuska już dostała wyraz wdzięczności od buta Putina. Ale znając jego wylewność dostanie jeszcze wiele wdzięczności.
anonim2014.04.28 8:19
@gol Sugerujesz ,że skoro dziś (póki co ,choć sprawa antykomora jest już chyba przekroczeniem jakiegoś Rubikonu w relacji opresyjna władza - wolność słowa) nie aresztują za poglądy to oznacza ,że osoby które za komuny nie były represjonowane nie maja prawa krytykować komunizmu?Albo sam fakt ,że za komuny nie działały aktywnie w organizacjach antykomunistycznych z automatu oznacza ,że komuna im "nie przeszkadzała"?Albo ,że skoro czyjś ojciec był w PZPR to nie wolno mu mówić o nepotyzmie w nomenklaturze kiedyś i dziś? A jeśli chodzi o Rosję to o jakich relacjach ty mówisz?Co byś powiedział gdyby np.:w latach trzydziestych ubiegłego wieku ktoś komentując zwycięstwo NSDAP w Niemczech i aneksję Czechosłowacji twierdził:"wszyscy politycy zdają sobie sprawę z zagrożenia, jakie stanowią Niemcy - dla nas i dla Europy. Natomiast żaden z nich nie jest debilem na tyle, żeby w budowaniu relacji z sąsiadami tę prawdę w sposób obsesyjny powtarzać."
anonim2014.04.28 9:05
„Realizm polega na przyjmowaniu do wiadomości faktów. Otóż faktem determinującym nasze relacje z Rosją jest brak z jej strony jakiejkolwiek oferty dla Polski, poza naszym nieistnieniem – nie tylko w sensie nie istnienia niepodległego państwa polskiego, ale także polskości. Rosja chce nie tylko podporządkować sobie nasze terytorium i wykorzystać w swoim interesie nasze zasoby i pracę – w tym sensie nie jest jedyna. Ale chce także zniszczyć całkowicie nasze dusze” To już jest paranoja. 1. "Oferta" ze strony rosyjskiej jest: dobrosąsiedzkie stosunki, bez wspierania rozmaitych majdanów. 2. Rosja nie ma interesu w nieistnieniu państwa polskiego na obecnym terytorium - przeciwnie. 3. To normalne, że silniejsze państwo usiłuje wykorzystać państwo słabsze we własnym interesie, ale w przypadku Rosji na obecnym etapie: - to nie Rosja wykupiła polski przemysł, - to nie Rosja zmusza nas do promocji zboczeń - przeciwnie, - Kiedy Polska zaczęła robić trudności w przesyłaniu gazu, Rosja nie napadła na Polskę, tylko wybudowała rurociąg podwodny - znacznie droższy - omijający Polskę. Cały ból RAZ-a i jemu podobnych bierze się z tego, że Rosja jest imperium, a Polska tylko uzależnionym na wszelkie sposoby, nieliczącym sie państewkiem. Co najgorsze - atakującym Rosję wbrew własnym, najlepiej pojętym interesom. Polacy zaczynają to już dostrzegać, ale nie wiedzą jeszcze jak pokazać figę RAZom.
anonim2014.04.28 9:23
@PiotrZW: Niestety nie masz zielonego pojęcia co robi Rosja poprzez tysiące agentów i jeszcze więcej pożytecznych idiotów. Gra Putina na konserwatyzm jest tylko grą. Posłuchaj Bukowskiego. Dla FSB jesteśmy tylko obiektem operacyjnym. Chcę jasno powiedzieć, że dla tej azjatyckiej dziczy niszczenie wszystkiego wokół siebie jest jedynym sensem istnienia. Fakt, że Putin wciąż pod carskim orłem na którego torsie jest godło Polski wygłasza orędzia, jest jednoznacznym symbolem jego zamierzeń. Dla Wschodu symbolika jest najważniejsza.
anonim2014.04.28 10:53
"Niestety nie masz zielonego pojęcia co robi Rosja poprzez tysiące agentów i jeszcze więcej pożytecznych idiotów. Gra Putina na konserwatyzm jest tylko grą. Posłuchaj Bukowskiego. Dla FSB jesteśmy tylko obiektem operacyjnym. Chcę jasno powiedzieć, że dla tej azjatyckiej dziczy niszczenie wszystkiego wokół siebie jest jedynym sensem istnienia. Fakt, że Putin wciąż pod carskim orłem na którego torsie jest godło Polski wygłasza orędzia, jest jednoznacznym symbolem jego zamierzeń." Toż to jest propagandowy bełkot. Mogę ci jeszcze trochę sloganów podpowiedzieć, będziesz mógł pisać dłuższe komentarze. "Wschodnia dzicz", "agenci Putina", "polscy sługusi postsowieckiego imperializmu", "cywilizacja turańska", "azjatycki zamordyzm" itp. Bukowski od dawna już nie jest moim autorytetem. W ogóle nie szanuję agentów plujących na własna ojczyznę.
anonim2014.04.28 11:38
@PiotrZW Jak byś był polski to byś tak żarliwie Rosji nie bronił!Jak ktoś zna historie, to wie kim była Rosja jako sąsiad.A nie wspomnę tych przyjaźni radzieckich po II wojnie.Jak cała produkcja szła do cccp .Pół europy na nich pracowało za bezcen.Więc nawyki pozostały. Rafał ma rację!
anonim2014.04.28 12:28
Agent PiotrZW w natarciu. Czy możesz PiotrzeZW być aż tak naiwnym, że tu swoje farmazony wstawiasz? Przyrzekłem sobie już się nie denerwować na Frondzie ale wystawia mnie takie indywiduum na dużą próbę. Idź precz szatanie !
anonim2014.04.28 12:30
RAZ oczywiście świetny ! Jak zawsze ( no, prawie zawsze).
anonim2014.04.28 12:59
Jak ma do wyboru, wdzięczyć się do Putina, czy do banderowców, to wolę Putina. Wolę kacapów od rezunów.
anonim2014.04.28 13:31
@Jazdzig To jest miłość z deszczu pod rynnę!
anonim2014.04.28 13:55
Z tą Kozłowska-Rajewicz z PO "broniącą" normalnej rodziny, to Ziemkiewicz mówi celnie.
anonim2014.04.28 14:59
Plus, a z kacapami to nie celnie ? Celnie, celnie !
anonim2014.04.28 19:11
Akurat Bukowskiego uważam za rosyjskiego patriotę, który nie chce się zgodzić z poststalinowsko - imperialną Rosją. I ma do tego prawo. Rosja powinna żyć z sąsiadami w koegzystencji zamiast dążyć do ich wasalizacji. Oby najczarniejszy scenariusz się nie sprawdził bo wtedy nastąpi szybka weryfikacja poglądów.
anonim2014.05.3 13:36
Rosja jest kłamcą i złodziejem ,wszelką przyczyną zła jakie spotkało RP od setek lat. To Rosja doprowadziła do wszystkich rozbiorów Polski ,ograbiła nas z terytorium a jej układ "Ribbentrop-Mołotow " doprowadził do napadu Hitlera na Polskę i braku pomocy ze strony sprzymierzeńców którzy nie mogli angażować się w samobójczy konflikt z dwoma mocarstwami.