07.12.19, 10:50Fot. Kremlin.ru via Wikipedia, CC 4.0

Raport ABW: Rosja największym zagrożeniem

Niepokojący raport Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. W dokumencie dotyczącym działań ABW w latach 2015-2019 wskazano, że to agresywna polityka Rosji stanowi najpoważniejsze wyzwanie w sferze bezpieczeństwa.

Jak czytamy w raporcie:

Dzięki kontrwywiadowi ABW, w ostatnich czterech latach wydalono z Polski pięciu dyplomatów Federacji Rosyjskiej, w tym czterech w reakcji na próbę otrucia Sergieja Skripala”.

Autorzy wskazują, że Polska jest szczególnie narażona na propagandę oraz dezinformację, również z wykorzystaniem mediów społecznościowych. Jej celem jest:

[…] dążenie do zakłamywania sytuacji politycznej i społecznej, eksploatowanie ekstremizmów politycznych i światopoglądowych w celu wprowadzania podziałów wśród obywateli i polaryzacji nastrojów społecznych”.

W raporcie zwrócono też uwagę na usiłujących zdestabilizować ład wewnętrzny w zachodniej części Europy ekstremistów muzułmańskich.

ABW w swoim raporcie wspomina także o kwestii bezpieczeństwa energetycznego oraz ekonomicznego. Czytamy też nie tylko o wydaleniu z polski pięciu dyplomatów Federacji Rosyjskiej, ale i pięciu osobach zatrzymanych pod zarzutem szpiegostwa. Dwie z nich pochodziły z Chin, trójka zaś z Rosji. Łącznie za działania o charakterze hybrydowym wydalono 28 cudzoziemców.

Czytamy między innymi o zatrzymaniu przez ABW w 2016 roku obywatela Maroka Mourada T., kuriera Państwa Islamskiego. Prowadził on rozpoznanie tzw. bałkańskiego szlaku migracyjnego z Bliskiego Wschodu do Unii Europejskiej. Skazano na trzy lata więzienia i osiem miesięcy pozbawienia wolności. Łącznie w ciągu czterech ostatnich lat skazano sześć osób związanych z aktywnością terrorystyczną, wydalono 14 cudzoziemców stanowiących zagrożenie terrorystyczne, 48 osób uznano za osoby niepożądane w Polsce.

dam/PAP,Fronda.pl 

Komentarze

Roman Dmowski o kacapach - Cytaty Wielkich Polaków2019.12.7 14:02
Roman Dmowski o kacapach "tępmy to robactwo, co nam kraj zapaskudza, tych urzędników, nauczycieli moskiewskich, popów, żandarmów, strażników i wszystkich kacapów, którzy się tu do nas przywlekli"
Szto?????2019.12.7 13:58
A NIE LGBT? SZOK!
TT2019.12.7 12:29
tow "Urszula" to stara szantrapa komunistyczna
Urszula2019.12.7 12:13
Gdyby Polska żyła w zgodzie z Rosją to problemu by nie było. Z sąsiadami trzeba żyć w zgodzie - to święte słowa. Polacy nie potrafią żyć w zgodzie z nikim. Nawet ze sobą. Czego oczekujecie? Że będziecie szczekać i kąsać Rosję, a ta Rosja będzie was głaskać? Samo sobie warzycie to piwo. Na NATO nie liczcie.
TT2019.12.7 12:29
tow "Urszula" to stara szantrapa komunistyczna
iuiu2019.12.7 12:46
3,14-erdolisz bździągwo
Mądry Polak po szkodach2019.12.7 12:08
Błędna diagnoza. Od pozyskiwania informacji na zewnątrz jest wywiad. Kontrwywiad jest od łapania szpiegów tu na miejscu w RP. Dla Polski największym zagrożeniem od zawsze był i jest Zachód-Anglosasi. To oni montowali wszelkie krucjaty przeciwko Polsce. Zawsze szczuli pożytecznych idiotów przeciwko Rosji i my Polacy wychodziliśmy na tym deal'u zawsze tragicznie. Misją dziejową Polski jest zjednoczenie Słowian-wszystkich Słowian w jedną Rzeczypospolitą Słowiańską. Zjednoczeni Słowianie stanowią siłę, która stanowi największe zagrożenie gospodarcze dla Zachodu. Historycznie powiem tak, jeśli Polska umie liczyć- to niech liczy tylko na siebie. Od tysiąca lat zawsze napadają nas Niemcy a ABW wskazuje Rosję. Co Ruscy mają do nas? Terytorialnie już nas Amerykanie sprzedali w Jałcie Ruskim, teraz tylko Niemcy patrzą na nasze Ziemie Odzyskane.... Jeśli wyciągają do nas rękę to w rękawie mają żmiję...
Redaktor2019.12.7 12:10
Cmoknij się w odbyt
oficer LWP2019.12.7 14:30
obsesja na temat żopu?
TT2019.12.7 12:27
pokrętny putinsynie, znowu rzygasz degeneracie
urru2019.12.7 11:42
Björn Karlsson = troll 44 (z wariacjami) = Sutener Krakowski Marian B. = stara szmata bolszewicka = degenerat i gawnojed = zgniła larwa
JS2019.12.7 11:40
Pewnie, że Rosja najchętniej wzięłaby wszystko co jest na świecie. Ale oni sami mają dość problemów u siebie aby najeżdżać na inne kraje, zwłaszcza NATO. Oni najbardziej czego się obawiają to, że ktoś zechce im odebrać ich terytorium i dlatego chcą wyglądać na groźnych, gotowych do wojny. To jest taktyka odstraszania przeciwnika. Możecie sobie o mnie myśleć co chcecie ale to nie Rosja jest największym zagrożeniem dla Polski, czy świata. Króluj nam Chryste Pozdr.
Katolicka Kretynizacja Polski2019.12.7 11:28
Jakoś PiSdzielcom nie przeszkadza pertraktować z tym "zagrożeniem" i kupować od nich onucowy węgiel
anonim2019.12.7 11:27
ZAWSZE jak POLSKA i Polski Rząd PiS jest bezpardonowo atakowany przez DEMONICZNE ANTYLUDZKIE SIŁY LEWACKIE - DZIEJE SIĘ COŚ ZŁEGO NA ŚWIECIE !!! Święty Michale Archaniele wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy. A Ty Wodzu zastępów anielskich szatana i inne duchy złe które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą mocą Bożą strąć do piekła. Amen
KKK2019.12.7 10:59
Prosimy wszystkich czytelników i komentatorów Frondy o ignorowanie sku-rwiela, który przeistoczył się z "dzielnicowego" na „Björn Karlsson”. Ten przygłup kasuje pienądze od PO i będzie robił hejt tak długo jak będą mu płacić ! Ten osobnik to typowy upierdliwy rasista, psychicznie chory. Prosimy nie czytać i nie komentować jego wypocin. Prosimy go ignorawać i przechodzić do swoich komentarzy !!! Napisaliśmy już petycję do moderatora Portalu o indentyfikację jego IP numeru, odnalezienie danych personalnych i blokadę czy ewentualne ukaranie tego szczocha. Do wiadomości moderatora portalu Fronda i policji. W dniu 25.11.2019 komentator portalu Fronda Björn Karlsson zamieścił rasistowski wpis ! My czytelnicy portalu prosimy o ukaranie tego rasisty, jego blokadę na portalu lub zawiadomienie prokuratury o popełnieniu przestępstwa. Przypominamy, że rasizm jest w Polsce przestępstwem karalnym !! Oto jego rasistowski wpis Björn Karlsson 25.11.19 11:11 Viki Gabor typowo polskie imię i nazwisko! i ta słowiańska uroda... Do tego tańczył chłopak w różowej kamizelce i czarny imigrant jeszcze. A nie, ten czarny to był syn matki tej z Częstochowy, to swój przecie a nie jakiś imigrant co to przenosi choroby i pasożyty. A Ciemny Lud kupił wszystko i pan Kurski jaki dumny ze swojego odkrycia ,prawdziwy sukces PiSu a najbardziej żoliborskiego prezesiny... https://www.fronda.pl/a/matka-kurka-wiocha-nie-zadna-swiatowosc-multikulturowy-chlam-nie-zadna-polskosc,136609.html Do moderatora portalu Frondy: Popatrz sobie człowieku na wpisy, a szczególnie wpis niejakiego Björn Karlsson : Toż to czysty R A S I Z M !!!!!!!!! Czy ty chłopie, mówię do moderatora portalu Franda popierasz rasizm ?!! Jeszcze raz - czekam krótki czas, a potem zawiadamiam prokuraturę ! Tak nie może być dalej !!! W Polsce rasizm i antasemityzm jest traktowany jako przestępstwo i ścigany przez sądy i prokuraturę !!!
oficer LWP2019.12.7 14:28
kopiuj i wklej , tak od roku, typowy pisowski cymbał
Iza2019.12.7 10:58
Putin był, jest i będzie największym zagrożeniem dla pokoju na świecie. A ponieważ ma pietra przed NATO, będzie jątrzył i kombinował bez końca. Rosja - to nieludzka ziemia! My Polacy musimy jak najprędzej sprowadziń z Sybiru wszystkich jeszcze tam żyjłcych Polaków i ich potomków, bo ten kraj już teraz się sypie, a co dopiero będzie za parę lat !!!