06.11.19, 18:04Zdj. European People's Party CC BY SA 2.0, via Flickr

RMF FM: Tusk zostanie szefem Komisji Europejskiej?

Koniec kadencji szefa Rady Europejskiej nie musi oznaczać końca kariery Donalda Tuska w Brukseli. Okazuje się, że za pięć lat, gdy były premier RP, według polskiego ustawodawstwa będzie już emerytem, może uzyskać kolejną intratną posadkę w strukturach unijnych. 

Jak podaje RMF FM, powołując się na przecieki z Brukseli, Tusk jest przymierzany do stanowiska szefa Komisji Europejskiej. Były premier RP miał być poważnie brany pod uwagę jako następca Jeana-Claude'a Junckera. Mówiono o tym już na początku lipca, 

„Dla rządu PiS istniało wówczas poważne ryzyko, że kładąc wszystkie karty przeciwko Timmermansowi, nie zdoła zablokować Tuska. Było to na zasadzie "nie chcecie Timmermansa, no to macie Tuska"”-przekonuje rozgłośnia. Warto dodać, że tym rewelacjom zaprzeczał jednak sam Jean-Claude Juncker. Brukselskie źródła przekonują jednak, że jeżeli Tusk zostanie szefem Europejskiej Partii Ludowej (a wiele na to wskazuje) i „ją wzmocni oraz zjednoczy, to za 5 lat jest już murowanym kandydatem chadecji na szefa Komisji Europejskiej”. Nowy lider EPL ma być wybrany 20 listopada na kongresie w Zagrzebiu.

Przypomnijmy, że były premier wczoraj podjął decyzję, że nie będzie kandydował w wyborach prezydenckich. Niektórych sympatyków opozycji bardzo to zabolało. Dziennikarka Hanna Lis stwierdziła np., że Tusk "stchórzył".

„Kilka lat temu wybrał apanaże. Teraz stchórzył. Nazwijmy rzeczy po imieniu. Historia osądzi”-napisała na Twitterze. 

yenn/RMF FM, Fronda.pl

Komentarze

ridado2019.11.6 23:13
Donald Tusk to wybitna postac w Europie. Polacy powinni byc tylko dumnji. niestety zawodowi Opluwacze rzucaja wszelkie gowno na jego osobe.
StanPio2019.11.7 6:58
Święty Michale Archaniele! Wspomagaj nas w walce, a przeciw niegodziwości i zasadzkom złego ducha bądź naszą obroną. Oby go Bóg pogromić raczył, pokornie o to prosimy, a Ty, Wodzu niebieskich zastępów, szatana i inne duchy złe, które na zgubę dusz ludzkich po tym świecie krążą, mocą Bożą strąć do piekła. R. Amen
Nina2019.11.6 18:46
Szwabska unia docenia swoich wiernych słuzalczych ludzi, a rodzina Tuska jeszcze w czasie wojny współpracowała ze szwbami.
Dam2019.11.6 19:11
A rodzina Kaczyńskiego dostałą dom i paszporty od komunistów. I czego to dowodzi?
Kinga2019.11.6 20:28
Dam ! A tak oprócz posądzenia, to może dałbyś jakiś dokument na to ! CO?? Nie wierzę ci za grosz !!!!!!! A ty z jakiej jesteś rodziny!? Pochwal się ! Czy dziecko, które ma sie urodzić, ma wpływ na wybór sobie rodziców, rodziny? Nie! Więc czego czepiasz się Kaczyńskiego! Czep się swoich ! Co cię obchodzą jego rodzice, którzy nie żyją? To draństwo !
Dam2019.11.6 20:44
Koleżanka Nina jeździ po Tusku używając rodziny, więc pokazuję, że można to samo zrobić z innymi. Osobiście nic nie mam przeciwko rodzinie Tuska i Kaczyńskiego, po prostu brzydzę się manipulacją i podwójnymi standardami.