17.12.13, 20:12Robert Biedroń (Ruch Palikota/Wikipedia)

Robert Biedroń o bojkocie Nutelli i Polskiego Busa: Polskie społeczeństwo solidaryzuje się z homofobami

Homopedia wezwała do bojkotu firm, które miały dopuścić się homofobicznych zachowań. Na „czarnej liście” znalazły się m.in. Polski Bus, Zysk czy Nutella. Poseł Robert Biedroń, choć akcję popiera, to ma jednak wątpliwości, co do celowości takich bojkotów w polskim społeczeństwie. Jego zdaniem, Polacy mają małą świadomość konsumpcji, a głównym kryterium, jakim się kierują, jest cena.

U nas nawet akcja, by kupować polskie produkty nie za bardzo wypaliła, bo wybieraliśmy najtańsze produkty (...). Jestem sceptyczny co do tej listy, bo ona mówi zupełnie innym językiem niż polscy konsumenci” - wyznaje w rozmowie z Natemat.pl.

Zdaniem posła Biedronia, akcja bojkotu nie została też dobrze zrozumiana przez Polaków, bo nasze społeczeństwo „solidaryzuje się z homofobami”. „Ci ludzie nie pomyślą: "No tak, jeżeli ktoś obraża geja albo lesbijkę, to nie powinno się kupować jego książki", albo "Hmm, jeżeli ktoś nawołuje do palenia gejów, to nie powinienem słuchać jego muzyki" – ubolewa w rozmowie z Natemat.pl.

Poseł Ruchu Palikota słowa krytyki kieruje także pod adresem prezydenta Bronisława Komorowskiego. „Ciepła woda w kranie, "złapmy się za ręce, zatańczmy wokół czekoladowego orła", "wszyscy się kochamy", "jesteśmy wielką rodziną". Nie spodziewałbym się od niego odważnej postawy, głośnej deklaracji” - mówi Biedroń, który uznaje to za „chowanie głowy w piasek”.

MBW/Natemat.pl

Komentarze

anonim2013.12.17 20:20
"nasze społeczeństwo „solidaryzuje się z homofobami”. „Ci ludzie nie pomyślą: "No tak, jeżeli ktoś obraża geja albo lesbijkę, to nie powinno się kupować jego książki"" Mueeeeheheheheheh vaginosceptyk biedron jak zwykle daje czadu. Pamietam jak to pederasci bojkotowali film "Gra Endera" orsona scott carda, za to co "mysli o pederastach". Taaaaak za niepoprawne politycznie myslenie teraz sie placi... producenci makaronow tez dostali po dupie. szantaz ekonomiczny - tak jak z unia i "polityka rownosci"... polityka rownosci taaaaa :DDDD
anonim2013.12.17 20:39
Polskie społeczeństwo solidaryzuje się z normalnością. I z tego powodu panie Biedroń ma pan jakiś żal.
anonim2013.12.17 20:41
pewnie chcieli specjalne fotele z "dziurka" do anala podczas jazdy. Albo specjalna teczowa "gay area", znaczy "dark room" z tylu. Dalej nich ktos inny wymysla, nie mam weny tfurczej.... :D
anonim2013.12.17 20:50
Biedny Biedroniek, biedny poseł Tfojego Rucha. Proszę o wytłumaczenie co to takiego homofobia, bo nie wiem. Coś jak potwór z Loch Ness, Yeti (ten z Himalajów nie zamek) czy kwiat paproci?
anonim2013.12.17 20:54
biedroń bezkarnie na wolności nadal zboczenie propaguje zamiast odsiadywać wyrok za czyn karalny jakim jest naruszenie nietykalności cielesnej policjanta, co dowodzi że dewianci mają znaczne przywileje u obecnej liberalno - lewicowej władzy.
anonim2013.12.17 22:02
nie ma czegoś takiego jak "homofobia" podobnie jak nie ma "złodziejofobii"
anonim2013.12.17 22:49
No właśnie, czy mógłby ktoś napisać o co chodzi z Nutellą i Polskim Busem? P.S. Vaginosceptyk - genialne określenie, dodaję do ulubionych. Choć może być mało praktyczne (łożysko mi się w prawym vaginosceptyku zaciera?)
anonim2013.12.17 22:49
Polacy nigdy nie dorośli do komunizmu a teraz się okazuje, że też nie dorastają do homopropagandy pana Biedronia. Panie szanowny pośle, to takie proste, wystarczy zmienić społeczeństwo ale chyba na inne, bo my Polacy już tacy chyba jesteśmy.
anonim2013.12.17 23:06
Biedroń pederasto, byłeś już u papy putina w gościech?!!! Czy jak zwykle miałeś tylko pełną buzię.... speeee.... frazesów?!!!
anonim2013.12.17 23:54
Właśnie przeczytałam na stronie "W polityce", że właściciel Polskiego Busa przekazywał w Wielkiej Brytanii środki organizacjom walczącym przeciwko małżeństwom homoseksualnym i adopcji przez nie dzieci. A firma produkująca nutellę nie chciała na konkurs, chyba "mega para", chociaż nazwy już nie jestem pewna, przyjmować zdjęć par homoseksualnych.
anonim2013.12.18 5:33
Polacy chcą promowaç normalność i zdrowie a nie zaburzenia psychiczne i dewiacje. Jomoterrorystów mamy już dość.
anonim2013.12.18 6:22
@AirWolf - mylisz się. Akcje przeciwko koszulkom z Che (C&A) powiodła się jak wiele innych (Heyah, Coca Cola etc). Są w Polsce ludzie, kierujący się innymi wartościami niż tylko promocja i niska cena.
anonim2013.12.18 7:08
@AirWolf Weź sie ty dupku odp...ol od Kaltolików!!!!!.Czepiaj sie swego ogona na drzewie!!!!.
anonim2013.12.18 9:13
Chyba zacznę kupować więcej Nutelli, dzieciaki się ucieszą :)))
anonim2013.12.18 10:22
Według Biedronia przekazanie kasy na organizację uznającą małżeństwo jako związek jednej kobiety i jednego mężczyzny to "homofobia". Aha, czyli nie wolno mieć innego zdania nt. małżeństwa, bo to od razu jest homofobia. Fajna "tolerancja" co zabrania mieć odrębne zdanie. @TonyLuz "Polacy dorosli do utrzymywania pasożytow. I gejów w sukienkach. To jest żałosne, jak gej założy sukienke to go całują i liżą po kolanach, a jak zdejmie to wielki płacz." Mówisz o lewicowych politykach typu Biedroń czy Grodzki/a ? Bardziej prawdopodobne, że chodziło ci o duchownych. W takim wypadku nie wyszło ci, ponieważ nie widzisz różnicy między sukienką a sutanną. Tutaj masz ściągawkę, doucz się zanim następnym razem będziesz coś komentował: http://pl.wikipedia.org/wiki/Suknia http://pl.wikipedia.org/wiki/Sutanna
anonim2013.12.18 10:39
@Orthodox Im chodzi o wszystkie wyroby firmy ferrero, obrazili się na firmę, nie tylko na Nutellę.
anonim2013.12.18 12:03
nie kupowałem Nuttelli ale teraz zacznę ... pycha ;)
anonim2013.12.18 15:54
@MMS W jaki sposób miało dojść do "bezczelnego ataku" na homosi? UF, już myślałem, że "tolerancyjni" zabronią mieć własne zdanie:P Wbrew temu co mówi lewactwo nie istnieje coś takiego jak homofobia! Nazwy fobii pochodzą z greki, rzadziej z łaciny. Homofobia z greki oznacza lęk przed czymś/kimś takim samym, identycznym np. lęk przed sobowtórami, bliźniakami lub przed podróbkami dzieł sztuki. Ale w tym sensie nikt tego słowa nie używa. Homofobia z łaciny oznacza lęk przed człowiekiem, także nie jest stosowana. Lęk przed człowiekiem to antropofobia. Homoseksualiści właśnie na łacinę powołują się przy pochodzeniu słowa homofobia. Problem w tym, że z łaciny fobia wobec homo powinna brzmieć hominofobia. Przy tworzeniu nazw fobii odmienia się przez przypadki pierwszy człon! Śmieszy mnie jak lewica używa słów, których nie zna znaczenia. Lewactwo chce być "postępowe" i "nowoczesne", a wychodzi słoma z butów wieśniakom!!! Widać w praktyce te mityczne "krytyczne" myślenie "racjonalistów". Jakiś debil o IQ mniejszym od numeru mojego buta (42) wymyślił sobie taką przedziwną nazwę, a reszta baranów ("racjonalistów") o IQ niewiele większym przyjęła to bez zastrzeżeń. Jeśli już chcą jakoś to nazwać "po naukowemu" mogą spróbować np. pederastofobia odnośnie gejów. W słowniku lewactwa istnieje słowo lesbofobia więc byłoby jak ulał. Ogólnie mogą nazwać np. homoseksizm. Na pewno to lepsze od potworka jakim jest homofobia:)
anonim2013.12.18 22:20
@MMS Gościu wyluzuj bo strasznie się podniecasz, a to i nie czas i nie miejsce ku temu....Żaden bełkot BIedroniów o homofobii (a cóż to za słowopotok???) nie zagłuszy prawdy objawionej: "...MĘŻCZYZNĄ I NIEWIASTĄ STWORZYŁ ICH...'.