24.12.20, 15:12fot. instagram/anna lewandowska/yt/bundesliga

Robert Lewandowski po FIFIE najlepszym piłkarzem świata w kolejnym prestiżowym konkursie

 

Jak się okazuje tytuł najlepszego piłkarza roku organizacji FIFA to nie koniec wygranych prestiżowych nagród i tytułów polskiego piłkarza Roberta Lewandowskiego. Polak zostawił w tyle między innymi Portugalczyka Cristiano Ronaldo oraz Argentyńczyka Lionela Messiego.

Przed tygodniem Robert Lewandowski został wybrany jako najlepszy piłkarz na świecie w plebiscycie FIFA. Tym razem Polak wygrał tytuł najlepszego piłkarza roku także w brytyjskim prestiżowym tygodniku „The Guardian”.

W konkursie głosowało 241 osób z 71 krajów, a wśród nich m.in. obecni i byli zawodnicy jak Cesc Fabregas czy Ze Roberto i Jorginho. Aż 83 proc. głosujących przyznało Lewandowskiemu pierwsze miejsce.

Polak, który na co dzień gra jako napastnik Bayernu Monachium wyprzedził w konkursie m.in.: Messiego (Barcelona), Ronaldo (Juventus Turyn), Kevina De Bruyne (Manchester City), Sadio Mane (Liverpool) i Erlinga Haalanda (Borussia Dortmund).

Warto dodać, że przed rokiem Robert Lewandowski w tym samym konkursie był siódmy, a wtedy tytuł najlepszego piłkarza roku magazynu "The Guardian" zdobył Lionel Messi.

 

mp/pap

Komentarze

Bianka2020.12.25 0:51
Co ten gest rękami pana Roberta Lewandowskiego oznacza? Czy ktoś wie, czy mogę prosić o wytłumaczenie? Dziękuję.