21.08.19, 12:10Fot. Pixabay, CC 0

Rodzicu - poznaj swoje prawa w szkole! Przewodnik Ordo Iuris

W nowym roku szkolnym w wielu placówkach oświatowych realizowane mają być programy edukacji seksualnej zgodne z kontrowersyjnymi „standardami WHO”. Ich wdrożenie może naruszać konstytucyjne prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Jako wsparcie dla rodziców eksperci Instytutu Ordo Iuris przygotowali przewodnik „Prawa Rodziców w Szkole”, skrótowy informator zawierający najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi oraz rodzicielskie oświadczenie wychowawcze chroniące dziecko przed wulgarną edukacją seksualną. Materiały, stanowiące owoc dwuletniej kampanii „Chrońmy dzieci!” oraz konsultacji z organizacjami rodzicielskimi i nauczycielami, są dostępne na stronie dlarodzicow.ordoiuris.pl.

POBIERZ MATERIAŁY

W toku prowadzonej od 2017 roku kampanii społecznej „Chrońmy dzieci!” prawnicy Ordo Iuris zbadali blisko 1000 wskazanych przez rodziców szkół, uzyskując informacje o obecnych w nich organizacjach zewnętrznych i oferowanych przez nie programach. Obawy rodziców w wielu przypadkach okazały się całkowicie zasadne. Opublikowany w 2018 roku na stronach MEN raport z kampanii wskazywał, że 57% dyrektorów szkół nie znało ustawowych przepisów chroniących prawa rodziców, a organizacje prowadzące edukację seksualną lub inne kontrowersyjne zajęcia tylko w 13% przypadków uzyskały wymaganą ustawą zgodę Rady Rodziców na prowadzenie działalności w szkole.

Zagrożenie dla dzieci przybrało zupełnie nowe kształty po podpisaniu przez Rafała Trzaskowskiego Deklaracji LGBT+ zapowiadającej wdrożenie edukacji seksualnej zgodnej ze «standardami WHO». Podobne programy zapowiedziano także w innych miastach. Masowe protesty rodziców i wyrazy oburzenia wielu nauczycieli zainspirowały nas do przygotowania wyczerpującego poradnika o prawach rodziców, któremu towarzyszy informator z najczęściej zadawanymi pytaniami i odpowiedziami oraz precyzyjne rodzicielskie oświadczenie wychowawcze. Chcemy, by te dokumenty dotarły jak najszerzej do rodziców” – mówi adw. Jerzy Kwaśniewski, prezes Instytutu Ordo Iuris.

Towarzyszące przewodnikowi „Prawa rodziców w szkole” rodzicielskie oświadczenie wychowawcze, wskazuje precyzyjnie podstawy prawne wiążącego sprzeciwu wobec uczestnictwa dziecka w wulgarnej edukacji seksualnej. Poprzez podpisanie oświadczenia rodzic zastrzega, że udział dziecka w zajęciach z edukacji seksualnej wymaga każdorazowej, odrębnej zgody rodzica wyrażanej po zapoznaniu się z programem i treścią tych zajęć. Złożone w szkole oświadczenie jest także wsparciem dla dyrektorów szkół, którzy spotykają się z naciskami ze strony organizacji zewnętrznych oraz niektórych samorządów.

Publikacja przewodnika jest odpowiedzią na liczne apele środowisk rodzicielskich, nauczycielskich oraz niedawny apel Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski, która podkreśliła, że dziecko nie może uczestniczyć w tego typu zajęciach bez zgody prawnych opiekunów.

Zarówno przewodnik «Prawa rodziców w szkole», jak i informator zawierający najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi oraz samo oświadczenie rodzicielskie będą aktualizowane, a wszyscy którzy pobiorą je z naszej strony będą informowani o nowych materiałach udostępnianych przez Instytut Ordo Iuris. W ten sposób chcemy wyposażyć rodziców i zatroskanych o dobro dzieci nauczycieli w zawsze aktualne informacje i materiały” – zaznacza dr Tymoteusz Zych, wiceprezes Ordo Iuris oraz współautor przewodnika dla rodziców.

Przewodnik „Prawa rodziców w szkole”, informator zawierający najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi oraz rodzicielskie oświadczenie wychowawcze dostępne są bezpłatnie na stronie dlarodzicow.ordoiuris.pl.

Informacja prasowa - Ordo Iuris

Komentarze

Jan Radziszewski2019.08.22 2:24
Pouczenia Pana Jezusa i Orędzia dla Polski, Kościoła, świata poniedziałek, 19 sierpnia 2019 10 VIII 2019 cz I Człowiek gdy w wieczności łączy się z Bogiem, to tyle ile może ile zgromadził Łask na tym świecie/ Nie można dopuścić do otrzymywania polskiego obywatelstwa przez Ukraińców. Gdy to się stanie będą nieusuwalni/ Trzeba wypleniać tę ukraińską zarazę/ O wyborach / Masoneria musi być uznana za organizację nielegalną, jako organizacja zbrodnicza (..) Ja was nie zostawię gdybyście o to walczyli Nie można wybierać żadnego byłego esbeka czy byłego a może aktualnego konfidenta z tamtych czasów. Nie można rzecz jasna wybierać członka masonerii. Powiecie jak się dowiedzieć? Jeśli nie zadeklaruje ( pod przysięgą), że nim nie jest nie wybieracie go. Nie można wybierać członków mniejszości ukraińskiej, ni niemieckiej bez względu na to czy są jawnymi członkami czy też ukrywają swoje pochodzenie. Można głosować na członków mniejszości tatarskiej w Polsce, którzy przez kilka wieków pokazali, że są wiernymi jej synami. O Żydach mówiłem więc nie muszę powtarzać. Masoneria musi być uznana za organizację nielegalną, jako organizacja zbrodnicza. - Tak Panie Jezu, ale wiesz, że wtedy nas zniszczą. - I tak to czynią. Gdyby masoneria była uznana za organizację nielegalną wtedy się odsłonią. Ja was nie zostawię gdybyście o to walczyli. Walczcie dzieci. Bądźcie aktywni w sprawach publicznych. Musicie działania wrogów nazywać po imieniu. Na spotkaniach mówić o piątej kolumnie, o dywersji, agenturze. Na spotkaniach z posłami jakimikolwiek i na spotkaniach w Internecie, publicznych z rodakami czy liderami, którzy chcą dobra Polski. Trzeba obudzić Polaków z pierwszej Solidarności, tych zwłaszcza, którzy byli wtedy młodzi a dziś są jeszcze niestarzy.
Piotrek2019.08.21 13:51
Nauczycieli coraz mniej to nie będzie to potrzebne :)
edi2019.08.21 13:26
LGBT (GENDER) bazuje na ideologii NEO MARKSISTOWSKIEJ - jest to ciąg dalszy marksizmu-komunizmu-bolszewizmu - Z KTÓRYM POLSKA WALCZY OD 1920 r. IDEOLOGIA NARZUCONA POLSCE SIŁĄ po II Wojnie światowej TAKA IDEOLOGIA MUSI BYĆ ZWALCZANA TAK SAMO JAK NAZIZM I KOMUNIZM, jako WROGA LUDZKOŚCI, POLSCE, RODZINIE i POLSKIEJ KONSTYTUCJI JEST WROGIEM POLSKI i POLAKÓW !!!!!!!! ZEJDŹMY Z KANAPY I DZIAŁAJMY NIE DAJMY NASZYCH DZIECI NA POŻARCIE BOLSZEWIKOM - WYWIESZAJMY BANNERY NA SZKOŁACH - "SZKOŁA WOLNA OD LGBT-GENDER" - MY RODZICE RZĄDZIMY W SZKOŁACH - NIE BĄDŹMY BIERNI - RĘCE PRECZ OD NASZYCH DZIECI - NIKT NIE MA PRAWA DEPRAWOWAĆ NASZYCH DZIECI !!!!!
Kaligul2019.08.21 13:10
Czy te wskazówki można odnieść również do wulgarnej indoktrynacji religijnej?
Urszula2019.08.21 12:37
A prawa dziecka to gdzie? Coraz częściej czytamy o ciężkich pobiciach lub o zabiciach niemowląt. Gdzie jesteście wy wszyscy, którzy tak walczycie przeciwko edukacji seksualnej w szkołach. Gdzie jest Ordo luris ze swoim hasłem "Chrońmy dzieci" kiedy te dzieci sa katowane i mordowane. Gdzie jesteście, hipokryci. Niech was szlag trafi z waszą "ochroną". "Niemowlę ze zmianami czaszki trafiło do szpitala. To pobicie?" https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/biala-podlaska-niemowle-ze-zmianami-w-obrebie-czaszki-w-szpitalu/4dsbvlm
anonim2019.08.21 13:05
A co ma do tego edukacja seksualna ? Jest to straszne to prawda ,jednak każdy z nas jest odpowiedzialny za to jak widzi ,słyszy ,ze się coś dzieje złego u sąsiadów i nie reaguje ,to najblizsze otoczenie wie ,ze cś złego się dzieje ,a co ma zrobić Ordo Iuris jeżdzić po wszystkich rodzinach z dziećmi i sprawdzać czy nie są katowane ,Wiesz ,podejrzewasz ,ze dziecko jest katowane dzwoń na policję ,zgłaszaj to do opieki .
Jan Radziszewski2019.08.22 2:37
a gdzie ty sama jesteś gdy chodzi o obronę dziecka nienarodzonego - mówienie jw o patologiach nie przyniesie dobrych wyników bez obrony zakazu eutanazji i dziecka poczętego a nie narodzonego. Bo jeżeli można zabić takowe to nie zlikwiduje się patologii żyjących na świecie . zresztą masoneria takie dzieci ofiarowuje w spopielanych ofiarach dla Lucyfera /Iz 14,12-15 Sura 113,1 Ap 12,7 nn) czy udzielasz się na forum publicznym itd. by je zakazać pod karą śmierci , gdzie itd.
anonim2019.08.21 14:23
A czy to hipokryzją nie jest wykorzystywanie tragedii dziecka do szczucia na ludzi .Każda okazja dobra prawda ?
Jan Radziszewski2019.08.22 2:33
a gdzie ty sama jesteś gdy chodzi o obronę dziecka nienarodzonego - mówienie jw o patologiach nie przyniesie dobrych wyników bez obrony eutanazji i dziecka poczętego a nie narodzonego. Bo jeżeli można zabić takowe to nie zlikwiduje się patologii żyjących na świecie . zresztą masoneria takie dzieci ofiarowuje w spopielanych ofiarach dla Lucyfera /Iz 14,12-15 Sura 113,1 Ap 12,7 nn) czy udzielasz się na forum publicznym nitd. by je zakazać pod karą śmierci , gdzie itd.
bogdanus2019.08.21 12:32
Instytut Ordo Iuris to za mało, gdzie jest państwo?
Stanisław2019.08.21 12:23
Nie mogę się doczekać tekstu o tym jakie są OBOWIĄZKI rodziców, także wobec szkoły!