04.10.15, 10:10

Rój islamskich żądeł nad głową niedźwiedzia

Arabia Saudyjska grozi Rosji atakami czeczeńskich dżihadystów. Saudowie, obok Zachodu, protestują przeciw rosyjskim nalotom na antyasadowską opozycję prowadzonych pod pozorem walki z Państwem Islamskim.

"Jesteśmy głęboko zaniepokojeni atakami rosyjskich sił powietrznych w Hamie, Homsie i w Idlibie, które doprowadziły do śmierci wielu cywilów, przy czym ich celem bynajmniej nie było Państwo Islamskie" – czytamy w oświadczeniu koalicji państw zachodnich i arabskich, które od roku bombardują cele islamskich radykałów w Syrii i Iraku.

- Kluczowe jest, żeby jedynym celem nalotów było Państwo Islamskie, a nie żadne inne grupy - mówił francuski prezydent Francois Hollande, zanim w Paryżu spotkał się z Władimirem Putinem.

Choć rosyjskie ministerstwo obrony twierdzi, że w piątkowych nalotach w okolicach Rakki zginęło kilkunastu radykałów z Państwa Islamskiego, to co innego podaje np. BBC, według której ani jeden atak nie był przeprowadzony na pozycje IS. Straty w wyniku nalotów ponosi Armia Podboju, jedna z największych organizacji walczących z Baszarem al-Assadem.


- Operacja wymierzona w syryjską opozycję może w nieskończoność przedłużyć syryjską wojnę i wciągnąć w nią Rosjan na bardzo długo - grozi rzecznik Białego Domu. Rosjanie twierdzą, że naloty potrwają od trzech do czterech miesięcy. Nie chcą wprowadzać do Syrii sił lądowych, a bez nich trudno sobie wyobrazić pokonanie IS. Gdyby do starć z tą organizacją w ogóle doszło.  

Oszukani przez Rosjan czują się Saudowie. Już na początku syryjskiej wojny ówczesny szef saudyjskiego wywiadu groził Putinowi, że jeśli nie przestanie wspierać znienawidzonego przez nich szyity Asada, Saudowie zaktywizują czeczeńskich islamistów i namówią ich do atakowania celów w Rosji. Jak opisuje "Independent", także dziś, choć publicznie Rijad poprzestaje na wezwaniach do wstrzymania nalotów, co bardziej wojowniczy książęta grożą wysyłaniem broni Czeczenom.

DFC/Wyborcza.pl

<<< KONIECZNIE MUSISZ TO PRZECZYTAĆ! WALKA Z CYWILIZACJĄ CHRZEŚCIJAŃSKĄ W POLSCE >>>

 

 

Komentarze

anonim2015.10.4 10:18
Teraz dopiero rozpocznie się taka walka o pokój na świecie, że nie zostanie kamień na kamieniu... Ruskie mają doświadczenie. Przecież oni zawsze bronili uciśnionych.
anonim2015.10.4 10:21
Proszę jak wszyscy bronią al-qaidopodobnych nawet juedochrześcijanie.
anonim2015.10.4 11:51
Widać Rosja nie udaje jak USA i wali kozojebów jak trza.
anonim2015.10.4 12:01
Ropa i gaz Syrii przejdzie Usraelowi obok nosa? Aj waj naszych biją!
anonim2015.10.4 13:15
"Straty w wyniku nalotów [rosyjskich] ponosi Armia Podboju" - to chyba dobrze, bo niby kogo ona chce "podbijać" ? Gdyby USA i UE nie wspierały takich "armii", to już dawno byłby spokój na Bliskim Wschodzie.
anonim2015.10.4 13:32
http://www.defence24.pl/219532,syria-ofensywa-armii-podboju-rezim-assada-slabnie Żeby nie być gołosłownym częścią "armii podboju" jest al nusra czyli syryjska al-qaida. Tyle podniecania coming outem jednego księdza a tu lepszy bo masowy coming out zachodnich zwolenników wśród przywódców i mediów w tym oczywiście judeochrześcijan z Frondy. Popieranie neobanderowców to żenada ale al-qaidy to już dno dna. Czekać tylko jak wyjdzie Dawid nie widzę żadnych banderowców Wildstein i powie, że nie widzi żadnej al qaidy.
anonim2015.10.4 15:40
Plany Rosji obracają się przeciwko jej, no i dobrze. Rosja sama się pogrąża.
anonim2015.10.4 17:28
@Nemo A z al nusra nie był czasem ten terrorysta zidentyfikowany na Węgrzech, którego gównoWielkie szechtera przedstawiało jako bojownika o wolność który przyjechał do rodziny w reichu?
anonim2015.10.4 17:32
Saudowie przesadzają Ruskim ich ropa nie jest potrzebna jak Europie i USA a jak zniszczą w odwecie św Miejsca Islamu tak iż tylko ruiny pozostaną - to i Saudia przestanie liczyć się i dla wyznawców Proroka - co pielgrzymi pojadą może oglądać ruiny?
anonim2015.10.4 17:38
TomaszJ Tak twierdzili Kurdowie a Hiszpanie mieli przyjąć jego tłumaczenia bez jakichkolwiek konsultacji. Także oficjalnie nie ma to znaczenia jak będzie miał ochotę jakiś numer wykręcić to droga wolna. Jedyna nadzieja dla zwykłych Hiszpanów, że przystąpił koniukturalnie.
anonim2015.10.4 17:59
Czeczeni to nie Arabowie, a Putin ich udobruchał bogactwem i poskromił watażką Kadyrowem. Saudowie trzęsą portkami, bo wiedzą, że Niedźwiedź zaczyna szaleć. I mają się czego bać bo Niedźwiedź na tym nie poprzestanie. Natomiast zginie on z ręki Boga nie człowieka, ale wtedy będzie już pozamiatane na Bliskim Wschodzie. Póki co wykonuje on wyroki Boże Ez 38,1-9