07.09.14, 11:01fot. Wikipedia

Rosja zakłada na Arktyce stałą bazę Floty Północnej

Rosja zakłada na Arktyce stałą bazę Floty Północnej - podajeTelewizja Rossija-24. Z relacji wynika, że skierowano tam już konwój, w którego skład wchodzi fregata, okręty desantowe, tankowiec, holownik, okręt ratunkowy. Na miejscu są też samoloty. 

Dziennik.pl informuje, że baza znajdzie się położonych w Oceanie Arktycznym i należących do Jakucji Wyspach Nowosyberyjskich,

W ubiegłym roku na największej w archipelagu Wysp Nowosyberyjskich, Wyspie Kotielnyj, odnowione zostało poradzieckie lotnisko wojskowe.

Założenie bazy umożliwi korzystanie z Północnej Drogi Morskiej, łączącej Europę z Pacyfikiem oraz korzystanie z arktycznych bogactw naturalnych.

Ra/Niezalezna.pl, Dziennik.pl

Komentarze

anonim2014.09.7 14:18
jak czytam frondę i inne niby polskie newsy to widzę z przerażeniem jak jednym tonem przemawiają a nawet pragną wojny z Rosją, niby są przeciw aborcji eutanazji itp, a tu chcą by mordowano miliony chociażby Rosjan ile by mieli radochy gdyby wymordowano naród rosyjski z Putinem na czele, i gdzie to chrześcijaństwo tych prowojennych faryzeuszy? a sam Putin może się okazać że jest biczem Bożym dla zachodu a wcale bym się nie zdziwił że i on dostąpi zbawienia, bo i on może sie nawrócić, zresztą za niego są i msze wieczyste, pozdrawiam i nie dajmy się podjudzać do samozagłady, bo szatanowi o to chodzi, w końcu szatanowi się kończy czas i na koniec chce popchnąć świat do morderstw i nienawiści, bo te czasy są naprawdę ostateczne, np wojny głód kataklizmy epidemie kryzys czipy i antychryst, ktory niedługo się pokaże niby człowiek pokoju, którego będą chcieli witać w każdym kraju i każdy będzie chciał być z nim na zdjęciu, czuwajmy i módlmy się abyśmy i my nie ulegli zakłamaniu