28.01.20, 11:23(fot. kremlin.ru cc40)

Rosyjski politolog: Rosja odpowiada za śmierć milionów swoich obywateli i obywateli sąsiednich krajów

Politolog Władysław Inoziemcow apeluje do Rosjan, aby nie zapominali o sowieckich zbrodniach. W tekście opublikowanym na blogu Echa Moskwy rosyjski ekspert podkreśla, że nie ma na świecie drugiego takiego państwa, które odpowiada za śmierć milionów swoich obywateli i obywateli sąsiednich krajów.

 

Władysław Inoziemcow przypomina o wojnie domowej wywołanej przez bolszewików, o Wielkim Głodzie na Ukrainie i stalinowskim „krwawym terrorze”.

Politolog zwraca także uwagę na sposób prowadzenia przez ZSRR działań zbrojnych na frontach II wojny światowej i podkreśla, że można było uniknąć śmierci milionów ludzi.

Pisze też, że wraz z tak zwanym „wyzwalaniem” tysiące obywateli, których zaliczono do „niewdzięcznych narodów”, zostało zamordowanych w wyniku represji, a ponad milion deportowano na Syberię, gdzie znaczna ich część zmarła.

Rosyjski politolog ostrzega, że za każdym razem, gdy w Rosji przedstawiciele władz mówią o „konieczności umacniania państwa” okazuje się, że ci właśnie przedstawiciele władzy są straszniejsi dla swoich obywateli niż zewnętrzny wróg.

 

bz/IAR

Komentarze

Kalasanty2020.01.28 22:40
Czekalismy na to 75 lat !! A od 30 lat nie ma juz cenzury ??!!. Teraz dopiero slysze w polskich mediach , ze byla Czerwona Armia , ale byla tez Azjatycka Dzicz - tak jak zawsze mowila moja mama, sasiedzi . Ile lat musze jeszcze czekac zeby pojechac do Polski i zlozyc kwiaty w miejscach upamietniajacych mordy Polakow na Zyadch , naszych obywatelach ?? Duda zachowuje sie jak ten faryzeusz w swiatyni gdy dziekowal Bogu , ze nie jest taki jak ten celnik… To nie jest moj prezydent .. Tu zaluje , ze nie urodzilem sie … Niemcem . Caly swiat za to ich szanuje i paradoksalnie sa najlepszymi przyjaciolmi .. Izraela .Nie tylko przepraszaja ,bija sie w piers, ale wyplacili odszkodowania . A my zachowujemy sie jak ta Dzicz Azjatycka ( bolszewicka ) bo jeszcze kilka miesiecy temu manifestowali na Daley Plaza przeciwko ustawie 447. Nie dorobili sie w Ameryce to wyciaga sie lapy po zydowskie mienie !! Wiesz jak wyrazil sie poeta o takich jak PiSowska Polonia : "To szkieletow ludy " . !