16.10.19, 08:48(fot. screen/wikipedia)

Julia Pitera: Schetyna zapłaci głową, albo będzie rozłam

 - Jeżeli nie straci (Grzegorz Schetyna - red.) władzy w partii, zapewniam, że w klubie będzie rozłam. Bardzo wątpię, bardzo bym się dziwiła, gdyby posłowie wytrzymywali to, co się w tej partii dzieje - powiedziała w "Polsat News" Julia Pitera (PO).

- Bardzo wątpię, bardzo bym się dziwiła, gdyby posłowie wytrzymywali to, co się w tej partii dzieje: to jak wyglądały kluby w zeszłej kadencji, przecież posłowie o tym opowiadali, co się działo. Jeżeli to posłowie wytrzymają cztery lata bez zmian, to ja zastanawiam się, w jaki sposób będą chcieli wygrać wybory, a gdyby to jakimś cudem się udało, co w tej konfiguracji jest po prostu niemożliwe, w jaki sposób chcieliby rządzić państwem - mówiła Pitera. 

- Nie pozwolimy Grzegorzowi Schetynie popsuć zwycięstwa opozycji do Senatu - zapewniał Michał Kamiński (PSL-UED).

-  Mogę powiedzieć, że jeżeli ktoś chce przeprowadzać jakieś zmiany w lutym, to oznacza, że ci sami ludzie, którzy zapewnili Andrzejowi Dudzie pierwszą kadencję, dzisiaj ci sami ludzie z Platformy Obywatelskiej pracują na drugą kadencję Andrzeja Dudy - powiedział Kamiński, odnosząc się do wyborów na szefa Platformy Obywatelskiej. 

Jak zaznaczył Kamiński, podczas kampanii słyszał od wyborców: "zróbcie porządek ze Schetyną".

- I słyszał to każdy polityk Platformy Obywatelskiej. A ktoś, kto powie, że tego nie słyszał, to oszukuje - dodał. 

- Jeżeli lider partii w swoim rodzinnym mieście dostaje tylko 30 proc. głosów na własnej liście to oznacza, że 70 proc. wyborców, którzy zagłosowali we Wrocławiu na listę Platformy Obywatelskiej, skreśliło Grzegorza Schetyną. I ten człowiek, mając na swoim koncie kolejną porażkę, ośmiela się przychodzić do senatorów opozycji, z których każdy w 51 okręgach wyborczych wygrał z PiS-em, czasem w tak trudnych okręgach jak mój, gdzie było go trzeba odbijać PiS-owi, ten człowiek ośmiela się nam mówić co mamy robić? Człowiek, który przegrywał, chce uczyć ludzi, którzy wygrywali? Nie. Nie pozwolimy Grzegorzowi Schetynie popsuć zwycięstwa opozycji do Senatu - powiedział.

- Apelujemy moralnie, aby Grzegorz Schetyna zastosował wobec siebie tę samą miarę, którą zastosował wobec poprzedniego kierownictwa PO w 2015 r., wobec którego był nielojalny - mówił polityk PSL-UED. 

Jego zdaniem Schetyna "wyrzucał z tej partii ludzi i doprowadził do jej klęski".

- Jeśli dobrze życzymy opozycji, zostawmy PO jej własne porachunki - mówił Kamiński

bz/polsatnews.pl

Komentarze

tadeusz2019.10.17 16:37
Pani Pitera. Pani wiarygodność jest tyle warta co porcja dorsza, którego Pani prze lata szukała.
Druh Ryszard 2019.10.17 13:34
Wydaje się, że dobrze byłoby dla wszystkich, gdyby zabraliby się za siebie zapominając jak szkodzić Polsce. Nie ma czym się martwić, lepiej byłoby gdyby nie tylko na słowach się zakończyło. Myślę, że jednak nie dojdzie do frondy w Platformie Obywatelskiej, dla nich jest najważniejsze jak chwycić PiS za gardło a skutecznie. Czy to będzie Schetyna, Zdrojewski czy kto inny, nie jest najważniejsze. Interes grupy ( mafii ) zwycięży nad interesem jednostki. A jak co, to Tusk zawsze jest w odwodzie i on zaprowadzi porządek.
Janusz2019.10.16 17:38
Powinna pani zrezygnować z członkostwa w PO . To co pani robi to ten dorsz za 8 zeta przez 8 lat pani dokonań
Janek..2019.10.16 13:37
Niech mi ktoś wytłumaczy czemu mówią ci z PO że senat wygrała opozycja co to znaczy wygrał PIS druga PO itd czemu już choćby tych startujących z własnych komitetów nazywa się opozycją o ile się orientuje to jak w sejmie tak i w senacie ten co wygrał a nie ma większości tworzy koalicję i rządzą czemu akurat PO przywłaszcza sobie wszystkich senatorów co to za Q demokracja koszulkowa ....
arbiter elegantiarum2019.10.16 11:06
ooo... proszę, to ten rozłam w PO dopiero "będzie" ? Nie można było tak od razu?
teolog-dogmatyk2019.10.16 11:06
"..Bestia - ci nienawidzić będą Nierządnicy i sprawią, że będzie spustoszona.." Ap 17.12. Apokalipsa mówi, ze demony biorą się za łby i wzajemnie niszczą. To pocieszające. Świat szatana nie zna solidarności i miłości.
Urszula2019.10.16 10:09
Mam nadzieję, że Schetyna nie zostanie na kolejną kadencję szefem PO. Czas na zmiany. Na pewno PO ma w swoich szeregach ludzi młodych i pełnych zapału i wśród nich znajdzie się ktoś kto znacznie lepiej pokieruje partią.
Leon Napoleon2019.10.16 11:46
Tak, zdecydowanie! Najlepiej niech rozwiąże, ten młody działacz, całą tą nieudaną partię oszustów.
Gumowy Żuk2019.10.16 21:07
Pewnie myślisz o Jachirze...
anonim2019.10.16 9:40
A co to Kamiński chce zostać szefem PO?! Przyznam, że bezczelność tego człowieka przechodzi wszelkie oczekiwania!
jula2019.10.16 9:25
PO / KO to nie partia/koalicja to gang,mafijny układ z aferzystami na pierwszych /biorących miejscach na listach wyborczych.
Laura2019.10.16 9:09
A najlepsze jest to ze sami o sobie mówia ze do rzadzenia się nie nadaja
Laura2019.10.16 9:07
Bardzo dobra wiadomosć niech te bandziory skocza sobie do gardła dla Polski lepiej.
arbiter elegantiarum2019.10.16 9:05
Dlaczego kłamiesz bz?
Andrzej 2019.10.16 9:00
Platforma obywatelska powinna się rozdzielić. W takiej formie nie powinna działać. Dalej - rozpadajcie się PO !!