18.09.20, 09:02fot. flickr.com

Rozmów koalicyjnych już nie ma, a Sejm uchwalił ustawę o ochronie zwierząt

Kilka dni wcześniej szef klubu PiS Ryszard Terlecki informował, że wobec członków klubu ZP, którzy zagłosują przeciwko tej ustawie będą wyciągane konsekwencje, a na popołudniowym spotkaniu klubu ZP nie byli obecni posłowie Solidarnej Polski i Porozumienia.

Niewyobrażalna jest obecność w rządzie ministra, który opowiada się za bestialstwem wobec zwierząt – powiedział jeden z polityków PiS po nocnym głosowaniu nad ustawą o ochronie zwierząt.

Pytany o dalsze rozmowy koalicyjne rzecznik rządu Piotr Müller z koeli powiedział, że „już ich nie ma”.

Przeciwko ustawie głosowało 38 posłów Zjednoczonej Prawicy, głównie z Solidarnej Polski, a po głosowaniu w gabinecie marszałek Sejmu Elżbiety Witek odbyło się spotkanie kierownictwa PiS, w którym – według informacji PAP - wzięli udział m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki oraz posłowie Krzysztof Sobolewski, Anita Czerwińska i Radosław Fogiel.

Kilka dni wcześniej szef klubu PiS Ryszard Terlecki informował, że wobec członków klubu ZP, którzy zagłosują przeciwko tej ustawie będą wyciągane konsekwencje, a na popołudniowym spotkaniu klubu ZP nie byli obecni posłowie Solidarnej Polski i Porozumienia.

Terlecki dodał też:

- Jeżeli zajdzie taka sytuacja, to pójdziemy na wybory, oczywiście sami

Wszyscy posłowie Solidarnej Polski, w tym Zbigniew Ziobro zagłosowali przeciwko ustawie o ochronie zwierząt, a 15 posłów Porozumienia wstrzymało się od głosu, a min. rozwoju Jadwiga Emilewicz głosowała za. Przeciwko ustawie zagłosował też obecny minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski z PiS.

Uchwała została przyjęta głosami 356 posłów.

 

mp/pap

Komentarze

Jan Radziszewski2020.09.18 13:14
my też mamy co najmniej kilkanaście zarzutów przeciwko Terleckiemu i Liderowi PIS oraz Premierowi i jego gwardianom tj ministrom - kto przygotowuje szkodzące Polsce Ustawy - niedługo Będzie na stołku " 10 maj 2020 r Pan I król Polski Jezus Chrystus "Tak drogie dzieci, módlcie się za Rząd Polski by wszystkie złe plany zostały zniweczone ++ Tak Premierze Morawiecki wkrótce twe rządy zostaną zakończone, lecz czas działania klątwy jeszcze dotkliwie odczujesz. +++ Zaś Ministrze Szumowski wiedz, że zło któremu służysz zemści się na Tobie bo taki jest wyrok Boży. +++ Każdy kto teraz jest u sercu władzy niech wie i niech pamięta, że jeśli swej przysięgi nie dochowa by służyć Polsce i narodowi Polskiemu dla jego dobra zostanie dotknięty ręką Bożą, ręką Sprawiedliwości. +++ A ci co wiary nie mają i co się zaprzedali niech wiedzą, że jawne staną się ich uczynki i nie unikną kompromitacji." +++ zaś NMP królowa Polski takie kieruje 2.05 2020 roku słowa "Rząd Polski nie działa dla dobra Polskiego Narodu i wprowadza ustawy nie tylko niezgodne z prawem. Ale i takie które prowadzą do zniszczenia kraju i Polskiego narodu. Nie wierzcie politykom, nie wierzcie Prezesowi Jarosławowi Kaczyńskiemu, gdyż stracili swą wiarygodność i zaprzedali się rządowi światowemu. Tak naród Polski nie ma przywódcy co jak król przez Boga wybrany przeprowadzi naród Polski do wolności nowego świata, gdzie będzie Boga królowanie. Tak drogie dzieci, wiele bólu już przeszedł Polski naród. Lecz teraz nadszedł czas oczyszczenia każdej duszy i całego narodu Polskiego. Czyż w cierpieniu nie oczyszcza się dusze, czyż nie w ogniu Ducha Świętego? Drogie Moje dzieci, wyście naród wybrany i dobry Bóg da wam + Pomazańca Bożego + co przeprowadzi Polski naród do zwycięstwa. I mocą Bożą zostanie zniweczony każdy rząd co zdradził Boga i zaprzedał się demonowi.
Anonim2020.09.18 13:10
W ten sezon zimowy królować będą futra i futerka? zaprzestać produkcji maseczek, a rozpocząć futer.
Anonim2020.09.18 13:08
Nie byłbym taki zadowolony, rolnicy nie powiedzieli ostatniego słowa, a i przedsiębiorcy ostatnio protestowali, wszystkich nie spacyfikujecie, a i siły można połączyć.
zdziwiony2020.09.18 11:07
Dzisiaj nie wolno produkować futer, jutro kominków, a syf po fotowoltaice pozostanie na wiele dziesiątków lat, ponieważ PiS nie potrafi zbudować elektrowni. Tak na marginesie, co się dłużej w przyrodzie rozkłada? Futro naturalne czy sztuczne? Sweter z wełny czy polar? Byty skórzane czy kalosze?
Jahu🐟2020.09.18 10:24
Zwierzaki chronione, dzieci można mordować dalej! Dla dodatkowej ochrony zwierzaków Pis jest gotów rozwalić "Dobrą Zmianę" dla obrony dzieci nie wykazywali takiej determinacji.
XD2020.09.18 10:41
Jeśli wiesz że gdzieś są mordowane dzieci to powinieneś zgłosić to odpowiednim służbom. Podejrzewam jednak, że masz na myśli ludzkie zarodki, które wedle stanowiska nauki nie są dziećmi i nie muszą się nimi stać jeśli nie wejdą w fazę płodową.
Jahu🐟2020.09.18 10:49
..a te zarodki są martwe czy żywe, he? ale z głupim szkoda dyskutować.
XD2020.09.18 11:41
A rośliny są martwe czy żywe? To masz już tą maturę czy nie bardzo? XD
Jahu🐟2020.09.18 14:00
Mówiłem, że z idiotą szkoda gadać. To kobieta w brzuchu nosi roślinę? Sam napisałeś, że jest to zarodek ludzki, nie jest martwy tylko żywy. wiec przerwanie ludzkiego życia czym jest jak nie mordowaniem? Po za tym powiedz nam "jaśnie naukowcu" 🤣🤣 w którym momencie zaczyna się ludzkie życie, hm? Nie musisz odpowiadać bo idiotyzmów szkoda słuchać.
XD2020.09.18 18:19
Gdybyś nie zmęczył się czytaniem pierwszego zdania i przeczytał dalej na pewno dałbyś radę ogarnąć sens XD
XD2020.09.18 11:47
Widać na biologii w podstawówce po macoszemu traktuje się rozwój człowieka. Dlatego edukacja seksualna jest taka niezbędna. Później chodzą tacy po świecie i myślą że zygota jest dzieckiem XD
Michał Jan2020.09.18 11:03
To jakaś nauka ze Średniowiecza. Teraz mamy XXI wiek i wiadomo, że mamy do czynienia z odrębnym ciałem niż matka (inne DNA), a w którym momencie staje się dzieckiem jest rzeczą arbitralną, a nie naukową (po urodzeniu też jest całkowicie zależne).
XD2020.09.18 11:45
Kolejność rozwoju człowieka jest następująca: zygota > zarodek > płód > dziecko. Nazywanie zygoty/zarodka/płodu dzieckiem jest tym samym czym nazywanie jabłka jabłonią XD
WITWIT2020.09.18 9:58
czy to prawda że za 20mld.euro zamknęliśmy fermy 'futerkowe' za które Polacy dopłacą ODSZKODOWANIA..
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱 + Po 11...2020.09.18 9:54
Jestem ĐŮƤÄ czyli Đöğłëßñïë Ůşřäñÿ Ƥïërđöļñïëțÿ Äțëïšţä. Chory na nienawiść do Polski i Kościoła. To już końcowe stadium. Nie czytajcie moich bzdurnych wpisów.
Rzeczywiście końcowe stadium, dziadek.2020.09.18 11:56
j.w.
Cezar2020.09.18 9:29
Dziękuję sprawiedliwym posłom z PIS, którzy przeciwstawili się tej szkodliwej ustawie
basetla2020.09.18 9:16
O ileż lepsza jest dyktatura Łukaszenki od tej zas.... demokracji jaka mam tu i teraz.
Michał Jan2020.09.18 9:19
Gdyby ich tak wszystkich odciąć w Sejmie, podawać jedzenie w koszyku na tyczce i zapewniać, że ich decyzje są oczywiście wdrażane, to do końca kadencji mogliby tak siedzieć i wykonywać te swoje roszady.
Michał Jan2020.09.18 9:14
W nagrodę za miłość do zwierzątek, peowcy dostaną teraz mega dziurę budżetową do ogarnięcia.
Anonim2020.09.18 9:08
Dla PiS norka jest ważniejsza od człowieka. Brawo, brawo, brawo! Prezes na tym zdjęciu wygląda jak Egon Olsen w tym odcinku kiedy wydawało mu się, że jest dzidziusiem.
Michał Jan2020.09.18 9:16
Porównanie do Egona Olsena genialne! Genialny i misterny plan zmarnowany przez przygłupich pomocników. PiS może sobie zmienić nazwę na Olsen-banden.