28.04.19, 13:03fot. screen TVP Info

Ryszard Czarnecki: Pokazaliśmy, że nie jesteśmy państwem teoretycznym

Państwo polskie pokazało, że nie jest tylko teoretyczne, jak to miało miejsce za rządów PO-PSL. Państwo zapewnia uczniom możliwość zdawania egzaminów. Wszelkie kwestie formalno-prawne są przez Sejm załatwiane błyskawiczne. Reagujemy i zapewniamy normalność - stwierdził europoseł PiS, Ryszard Czarnecki.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości w programie 7x24 odniósł się do strajku nauczycieli i sukcesu tzw. okrągłego stołu ws. oświaty.

Jednocześnie Ryszard Czarnecki zauważył, że ZNP zachowywało się skandalicznie i "napuszczało" nauczycieli oraz opinię publiczną przeciwko osobom, które chciały pomóc w rozwiązaniu problemu.

Poniżani byli również ci, którzy przychodzili z zewnątrz, by pomagać w przeprowadzeniu egzaminów - zauważył europoseł.

mor/PR24/Fronda.pl

Komentarze

polak maly2019.04.29 1:04
Panie posle pan klamie w zywe oczy Polska stala sie prywatnym ranczem Trumpa i Nateniachu ktorych reprezentuja w naszym kraju pani Azari i pani Mosbacher bez ktorych gody nic nie jestescie w stanie zrobic a jak te panie swoimi nozkami tupna to kryjecie sie po katach jak male przestraszone myszki
Beno2019.04.28 20:42
Rysiu, tego kitu już nikt nie kupi. Mam wrażenie. że to nie Polacy ale Zydo-Amerykanie przejęli rządy w naszym kraju. O czym jeszcze potrafimy sami decydować? Nawet o sądach decyduje o nas Unia Europejska. Nie dokonaliście żadnych reform. Jedynie koniunktura gospodarcza ma się dobrze, ale to za mało, o wiele za mało. A tak dużo naobiecywaliście.
Angelus2019.04.28 18:37
Moja Babcia mówiła o takich Darmozjady.
JaKi2019.04.28 18:33
"kwestie formalno-prawne są przez Sejm załatwiane błyskawiczne"-to dlaczego w kwesti aborcji i mordowania dzieci nie potraficie rozwiązać problemu ,malowani "katolicy" z koziej dupki? Boga sie nie boicie czy nie wierzycie w niego?
12019.04.28 16:17
Obatel richard i jego syn.Dwaj geniusze intelektu obecnie pis.
Gnostyk 2019.04.28 15:49
Polska jest tak samo teoretyczna jak była, a może nawet bardziej. Wystarczy spojrzeć na proces ustawodawczy. Droga typowej ustawy to ( w dużym uproszczeniu) sejm-senat-podpis (zgoda) prezydenta + zgoda ambasadora USA oraz Izraela, którzy mają wobec polskich ustaw, tak jak prezydent, prawo weta. Weto prezydenta może być teoretycznie odrzucone przez sejm. Natomiast ambasadorowie USA oraz Izraela dysponują w Polsce prawem weta ostatecznego i nieodpartego. Na dodatek w sprawach dotyczących kościoła katolickiego nieodpartym wetem dysponuje kościół. O ile można zrozumieć wymóg zgodności polskich ustaw z prawem unijnym, bo Polska jest częścią Unii i czerpie z tego faktu korzyści, to nie ma żadnego uzadnienia dlaczego polskie ustawy wymagają zgody pozostałych.
Mirek2019.04.28 14:26
Dzisiejsza tzw. totalna opozycja do której dołączył Broniarz i ZNP to polityczne karły , szajs . Już sam pomysł aby użyć dzieci jako zakładników jest dla normalnego człowieka nie do przyjęcia . To jest po prostu zbrodnia !!! . Jak teraz te głupie baby udające nauczycielki pójdą do szkół i będą udawać WYCHOWAWCZYNIE !!!. Co pomyślą i powiedzą rodzice widząc w internecie wygłupy tych "nauczycielek" , które to "nauczycielki" mają przecież wychowywać powierzone im dzieci ?!! . Jak można od kogoś wymagać dobrego zachowania skoro samemu jest się moralnym dnem ?! . Dlatego uważam że część tych tzw nauczycielek powinna być usunięta z zawodu nauczycielskiego .
Pan dobra rada2019.04.28 13:51
Wielkie g..... pokazaliście. Tzn nie pokazaliście, że ze swoją przybudówką Solidarnością umiecie się dogadać ale tego sukcesem bym nie nazwał.
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.28 13:19
Zwryrodniały 👿katolicki👿 ksiądz-bydlak zaatakował geja w kościele, zdarzenie zostało nagrane https://www.facebook.com/watch/?v=421697275308089 https://www.tvn24.pl/plock-kontrowersyjny-grob-panski-interweniowala-policja,929944,s.html Ma szczęscie bydlak, że nie trafił na mnie. Na miejscu Mateusza zdzielibym tego psychola po mordzie. Katole z propagandą nienawiści nie mogą się powstrzymać nawet w święta....
Polak Ateista Dumny Gej2019.04.28 13:19
🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈 Trwa zbiórka dla Mikołaja wyrzuconego z domu przez matkę katoliczkę i ojczyma jednocześnie oprawcę Mikołaja. Chrześcijańscy zwyrodnialcy wyrzucili z domu 18-letniego syna z powodu orientacji seksualnej. Powiedz STOP katopropagandzie! Ludzie dobrej woli wpłacili dla Mikołaja już ❤️11110zł!❤️ - - -> https://zrzutka.pl/mikolajowi-na-start "Pewne małżeństwo, które przeczytało o Mikołaju na Facebooku, zaoferowało mu pokój w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu na Powiślu za kwotę na tyle niską, że Mikołaja stać jest na to by uzyskać upragnioną niezależność. Renta po ojcu i alimenty o które będzie występował wystarczą w tej sytuacji na to, by dopóki się uczy mógł żyć godnie. Dla Mikołaja jest to bardzo ważne". Mikołaj jest również ofiarą ponad 10-letniej przemocy domowej ze strony ojczyma, na co była milcząca zgoda jego matki. Padł też ofiarą wielu innych nadużyć. Na co zostaną przeznaczone pieniądze? Pokój Mikołaja jest pusty, jest potrzeba zakupienia podstawowych rzeczy, potrzebne są także środki, by do czasu przyznania alimentów Mikołaj mógł jakoś funkcjonować." 🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈🌈
anonim2019.04.28 13:08
"nie jesteśmy państwem teoretycznym" ta... Czarnecki, ta... Przez PiS zostaliśmy zupełnie pozbawieni podmiotowości i ubezwłasnowolnieni przez polityków, którzy sprowadzili naszą rolę jako obywateli do biernych obserwatorów i kibiców walk między bulterierami partyjnymi o ich a nie nasze obywateli interesy. A jakież to mamy skuteczne narzędzia w obecnym systemie demokratycznym do dyscyplinowania polityków na każdym etapie sprawowanej przez nich władzy. Możemy wyjść z demonstracją na ulice a czy widział pan kiedyś polityków którzy demonstrują na ulicach bo walczą o swoje prawa, które ogranicza im społeczeństwo. Należy zmienić obecny system demokracji partyjnej, który podporządkowany jest realizacji wyłącznie partyjnych a nie obywatelskich interesów na system demokracji obywatelskiej, w którym obywatele uzyskają podmiotowość i będą mieli skuteczne narzędzia do dyscyplinowania polityków na każdym etapie sprawowanej przez nich władzy. Jeżeli tego nie zmienimy to nie mamy absolutnie żadnych gwarancji, że ci Nowi którzy kiedyś przyjdą po odsunięciu od władzy obecnej hołoty będą od nich lepsi. Bo co lub kto ich do tego zmusi?