08.11.20, 20:05Fot. via Pxhere (CC 0) / Pixabay - tinkguy

Rzecznik prezydenta: Strategiczne relacje Polski z USA są niezmienne

Według Associated Press oraz telewizji CNN czy NBC i Fox News, wybory prezydenckie w USA wygrał kandydat Demokratów Joe Biden. Wczoraj prezydent Andrzej Duda pogratulował Bidenowi „udanej kampanii prezydenckiej”. Czy relacje Polski z USA mogą ulec zmianie w związku ze spodziewanym wynikiem wyborów?

Prezydent Duda podkreślał wczoraj, że „[…] w oczekiwaniu na nominację Kolegium Elektorów Polska jest zdeterminowana, by utrzymać wysoki poziom i jakość partnerstwa strategicznego z USA”.

O to, czy zmiana na fotelu prezydenta USA może mieć wpływ na relacje Polski z USA zapytany został rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Błażej Spychalski. Zaznaczył, że:

[…] strategiczne relacje polsko-amerykańskie trwają od ponad 30 lat”.

Dodał także, że są one:

[…] niezmienne bez względu na to czy w Stanach Zjednoczonych rządził prezydent z Demokratów czy wywodzący się z Partii Republikańskiej”.

Uważa też, że w ciągu ostatnich pięciu lat w trakcie prezydentury Andrzeja Dudy weszły one na zdecydowanie wyższy poziom. Wskazał:

Ale pamiętajmy także o tym, że na początku prezydentury w 2016 roku to nie kto inny, jak prezydent Barack Obama gościł w Warszawie. Wiceprezydentem był w tamtym czasie był właśnie obecnie wybrany prezydent Joe Biden i to wtedy podjęto decyzję o zwiększonej amerykańskiej obecności w Polsce, więc te relacje mają charakter ciągły, strategiczny, mają charakter relacji bardzo dobrych”.

dam/PAP,Fronda.pl

Komentarze

Foster2020.11.9 12:46
......ale budowa Fortu Trumpa zostanie wstrzymana. Szkoda, takie z tą warownią wiązałem nadzieje. Z prześladowania LGBT również trzeba będzie się wycofać. Prezydent USA uważa, że ideologia LGBT to bzdury, że to odhumanizowanie tych ludzi, tym bardziej trzeba będzie szybko zapomnieć o nauczaniu arcybiskupa Jędraszewskiego, że to niby jakaś zaraza. Co Wy teraz zrobicie ?. Trzeba będzie szybko zapomnieć o swoich uprzedzeniach, bo już za 3 lata wybory.
"ale budowa Fortu Trumpa zostanie wstrzymana."2020.11.9 13:59
A skąd wy towariszcz to wiecie? Macie dostęp do Pentagonu, do gabinetu Mark Esper? Co ty wiesz, obywatelu dumnej Białorusi, o USA o tym co prezydent USA "uważa" a na co "nie uważa"? Trochę skromności obywatelu dumnej Białorusi. I żryj ten koszerny szajs bo ci stygnie.
Anonim2020.11.8 21:17
Co ten Blazen Spychalski wygaduje? toz Duda juz je zmienil swoimi gratulacjami !!DUREN
Anonim2020.11.8 20:45
Jeżeli skutkiem oszustwa wyborczego Biden obejmie urząd Prezydenta USA, to lewactwo już nigdy nie odda władzy w wyborach bowiem wolnych wyborów w USA już nie będzie. Satanizm rozwija swoje szeregi.
itd2020.11.9 9:06
Chciałeś cymbale wyborów w Polsce listownie a teraz mówisz, że w USA przekręty są. PIS to stan umysłu. Najwięcej wiedzą zbieracze azbestu w USA należący do klubów Gazety Polskiej.
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.11.8 20:39
czyli wszystko zostaje po staremu z tą różnicą że zamiast trampkowi, PADofil będzie teraz ssał anusa bidonowi...
Wyborco polski przypominam ci:2020.11.8 20:35
Wybory w USA NIE odbyły się pod hasłem "prawa macicy" w Polsce. Wcześniejsze wybory w Polsce podobnie NIE odbyły się pod hasłem "prawa macicy".