19.07.19, 11:05screenshot Youtube - Fakty RMF FM

Rzecznik rządu odpowiada Mosbacher ws. naklejek o LGBT

Rzecznik rządu Piotr Müller skrytykował wpis ambasador USA na temat naklejek „strefa wolna od LGBT”, które mają być dołączane do „Gazety Polskiej”. Stwierdził jasno, że nie ma to związku z relacjami między USA a Polską.

Komentując akcję „GP” Mosbacher na swoim twitterze napisała:

Jestem rozczarowana i zaniepokojona tym, że pewne grupy wykorzystują naklejki do promowania nienawiści i nietolerancji. Szanujemy wolność słowa, ale musimy wspólnie stać po stronie takich wartości jak różnorodność i tolerancja”.

O tę sprawę zapytano rzecznika rządu na antenie Polsat News. Müller odpowiedział:

Generalnie jestem krytyczny wobec tego, co robi część środowisk LGBT, ale jestem zwolennikiem tego, aby w sposób konstruktywny podchodzić do tego i nie nakręcać jakiejś atmosfery napięć między różnymi grupami politycznymi czy środowiskami, co często robią same środowiska LGBT”.

Komentując zaś wpis Mosbacher stwierdził jasno:

Wydaje mi się, że to nie jest kwestia związana z relacjami między Ameryką a Polską - powiedział. Wydaje mi się, że to jest niepotrzebna wypowiedź”.

dam/PAP,twitter

Komentarze

bogdanus2019.07.21 9:34
Naiwna ta pani, myśli że jej prywatne wypowiedzi coś zmienią. Najwyżej zwiększy opór do LGBT.
123452019.07.20 9:39
A ja jestem rozczarowany i zaniepokojony,że osobę,która mogłaby być,co najwyżej ,doradcą klienta w perfumerii,zrobiono ambasadorem USA.
Leo2019.07.20 9:03
ET go home !!
Leo2019.07.20 9:00
Pani Ambasadoressa winna przemyśleć gdzie trafiła, i się dostosować. Poza tym jeśli chcesz mieć silne państwo wspierasz środowiska narodowe i prawicowe, wspierasz dzietność oraz wolną gospodarkę (kościół i konfederacja) Jeśli chcesz żeby państwo się nie rozwinęło zbytnio i trwało, wspierasz różnych tam centrowców, centrolewicowców i etatowców itp (PIS, PO, PSL, SLD) Jeśli chcesz żeby państwo upadło wspierasz Biedrońia, LGBTQ, zielonych i ich środowiska, wolność (czyli upadek moralności), wysokie podatki, aborcja, eutanazja itp. O tym czy partia jest lewicowa czy prawicowa, można określić poprzez sposób dystrybucji dobra narodowego, tz: - partie prawicowe chcą niskich podatków przy braku wsparcia wybranych przez siebie środowsk, oraz chcą ograniczenia etatów i prywatyzacji (np. nie wspierają bezrobotnych poprzez zabieranie pieniędzy tym którzy pracują) - takie ideały głosi np. partia WOLNOŚĆ, KONFEDERACJA, BRAUN itp. - partie centrolewicowe chcą wysokich podatków po to aby wspierać wybrane przez siebie grupy społeczne, oraz wspierają gigantów państwowych po to aby mieć dużą liczbę etatów dla "swoich" działaczy (PIS , PO itp.) Przy czym PIS różni od PO to że pierwsi są Pobożni a drudzy bezBożni Pytanie kto wspiera jakie środowiska z zagranicy : (Niemcy i żydzi wspierają u nas LGBTQ, Amerykańcy dotychczas PIS, prawicowców nikt nie wspiera),
zibi2019.07.20 6:33
jak sa obrazani katolicy to pani ambasador nie interweniuje ,brawo GP pogonic pedalsko lewackich wywrotowcow z POLSKI
Jarek XXL2019.07.19 22:29
Tak - jak ta baba - to nawet nie panoszył się Awierkij Aristow - sowiecki ambasador w Warszawie
stefan2019.07.19 21:40
Czy zakup przez ambasadę USA flag LGBT i wywieszenie ich na balkonach ambasady od strony ulicy Pięknej był decyzją pani ambasador USA w Polsce? Zakup z funduszy państwowych? To była akcja przedstawiciela Narodu amerykańskiego, czy prywatna inicjatywa pracowników ambasady USA?
bona2019.07.19 21:05
Co to za tłumaczenie się , to jest nasz kraj z przewagą katolików i u nas są inne zasady. Pani ambasador jest u nas gościem więc politycy powinni pokazać gdzie jej miejsce anie klękać przed Ameryką , która wtrąca się do wszystkich krajów gdzie może mieć korzyść finansową. Czy pani ambasador ma dzieci -jeżeli tak to współczuję jej dzieciom.Czy ona chce mieć dzieci w takim grajdole?. To jest likwidacja przyszłych pokoleń. tu w cale nie chodzi o naklejki.Tu chodzi o zniszczenie narodu Polskiego, którego pozbawia się wszelkich praw . zaczyna się Szwecja. Mocny atak organizacji żydowskich amerykańskich również wykończy Polskę-447. Polakowi nie wolno już powiedzieć prawdę np. o banderze , do dziś żyją świadkowie tego mordu a prezydent udaje ,że nie ma tematu. O Panie co za tchórzy wybraliśmy. Żyjecie z naszych pieniędzy okradacie nas na każdym kroku. Przed wyborami kusicie kiełbasą wyborczą Wystarczy obniżyć podatki i mamy w kieszeni więcej ale po co mamy się wzbogacić , motłoch ma być biedny a my panowie musimy z niego żyć razem z tą mafią sędziowską .
brawo PiS2019.07.19 17:16
dla nas zaś ważna jest wolność słowa, Pani Mosbacher , pamięta Pani ustawę o IPN i penalizowania zwrotu "polskie obozy koncentracyjne", wtedy ważna była wolność słowa.
Agnieszka2019.07.19 16:00
Czy w ramach troski o "równość i tolerancję" także w swoim kraju, gdzie właśnie może przegłosowano prawo każące zabijać noworodki, które przeżyły aborcję pani Mosbacher pojedzie wykonać wyrok śmierci na takim "niefortunnym przypadku", który śmie wciąż żyć i z życia się cieszyć? https://www.youtube.com/watch?v=NpOFcqrqBa0 https://www.youtube.com/watch?v=1qa8EwCU38w Trochę wam wyrósł ten "nie-człowiek" od chwili bycia noworodkiem w wyniku aborcji , ale jak w imię waszej hitlerowsko-stalinowsko-amerykańskiej "równości i tolerancji" ona prawa żyć nie ma, to może pani ambasador tak dbająca o równość naprawi ten "wypadek" przy wprowadzaniu waszego "specyficznego humanitaryzmu" i zabije ją osobiście? Nam już ten wasz "humanitaryzm" wprowadzał w Polsce i Hitler i Stalin i Bandera, więc won swołocz za ocean!!!
z Bródna2019.07.19 14:23
𝐊𝐥𝐚𝐩𝐚𝐮𝐜𝐣𝐮𝐬𝐳 - któż to może być, hmm..? 𝐉𝐏𝐈𝐈𝐈, 𝐃𝐚𝐫𝐢𝐚_𝐃𝐚𝐧𝐢𝐥𝐜𝐳𝐲𝐤, 𝐧𝐢𝐤𝐭, 𝐤𝐚𝐥𝐢𝐧𝐤𝐚, 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐚𝐦𝐨𝐫𝐲𝐬𝐭𝐚, 𝐩𝐨𝐥𝐢𝐬𝐡𝐩𝐚𝐭𝐫𝐢𝐨𝐭 - któż to może być, hmm..? 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 Żyd z NKWD-wskich Żydów, "ekspert" od Lema, pedofil... Jest jak goowna w dworcowych WC - niespłukiwalny.
taro2019.07.19 13:12
Niech Mosbacher nakleji kilka naklejek na swoj tylek z dewiancka flaga i napisem ,,jestem zawsze na was otwarta, kiedy jestem pochylona,,
Felek2019.07.19 19:12
Chciales zablysnac ale ci nie wyszlo. Zdajesz sobie sprawe ze homoseksluani mezszczyzni nie sa zainteresowani kobietami ?
bird22019.07.19 13:08
Mosbacher .. " .. szczeka, a karawana jedzie dalej .."
bird22019.07.19 13:06
Mosbacher do domu!!!!!
Foster2019.07.19 13:45
Lepiej uważaj na to co mówisz, bo to jest koleżanka Prezydenta Trumpa i nawet PIS cię nie wybroni.
lech2019.07.19 12:16
Mosbacher zachowuje się tak jakby w następnych wyborach chciała zastąpić Prezydenta USA Trampa. Panie Prezydencie RT czy Pan się za to godzi?
Foster2019.07.19 13:47
Erdogan na to się nie godzi.
Klapaucjusz2019.07.19 11:46
Im więcej wojsk USA w Polsce, tym częściej amabasador USA zabiera głos. Kiedyś w tej roli występował amabasador Rosji/ZSRR.
JONASIK2019.07.19 11:40
Powtórzę mój wpis: Proponuję tworzyć strefy wolne od PiS. Takie naklejki. Takie strefy wolne od Pijanych i Spoconych. Mieszkam w 3-mieście i bardzo potrzebujemy takich miejsc, szczególnie w wakacje.
Marcin2019.07.19 12:36
Proponuję strefy wolne od pedałów ;P ... może być ? ... tez chcę troche luzu od gówna ;)
vwlodek2019.07.19 14:54
dodaj,że jesteś tolerancyjny...lewacki kmiocie.
Alojzy Cedzidło2019.07.19 22:59
To tylko do Warszawy , drogi ,, Jonasiku " . Do Warszawy . Tam Prezydent i Jego zastępca , zrobili za 2 miliony ,,oazę wypoczynku " Nie mylić z wypoczynkiem wiecznym. Jest gdzie w słońcu .lub w cieniu doniczki posiedzieć się w piękny szum aut i tramwajów .Pooddychać pięknym i zdrowym zapachem spali, . Trzeba już odwiedzić pana Trzaskowskiego , bo koniec wakacji tuż , tuż Przy okazji proszą pozdrowić miss Mosbacher , bo tu o Niej mowa a nie o wakacjach.
Cenisz dobre dziennikarstwo?2019.07.19 11:35
Pamiętacie tłumaczenia i zapewnienia ówczesnej rzeczniczki pisowskiego rządu podczas afery z nowelizacją ustawy o IPN? "Projekt nowelizacji ustawy o IPN był znany stronie izraelskiej, ambasador Anna Azari zgłaszała do niego uwagi, które zostały uwzględnione przez stronę polską - powiedziała rzecznik rządu Joanna Kopcińska. Dodała, że po uwzględnieniu jej uwag Azari przestała zgłaszać kolejne, aż do soboty" "Pytana, czy kluczowe przepisy w ustawie o IPN przewidujące penalizację, zostaną utrzymane Kopcińska odparła: "Parlament ustawę uchwalił. Ona jest na etapie prac senackich. Nie przewiduje się zmian w zapisach. Ale nie można odejść od dialogu i wyjaśniania. (...) Po to są powołane te grupy robocze złożone m.in. z historyków, prawników, żeby wszystkie wątpliwości wyjaśnić. Bo w wielu momentach jesteśmy absolutnie zgodni, a tam, gdzie wątpliwości powstały, należy je wyjaśniać" - podkreśliła rzeczniczka rządu."
Alojzy Cedzidło2019.07.19 22:47
Oj cenię , cenię .. Tylko jaki jest wzorzec do oceny ,które dziennikarstwo jest dobre a które złe . No bo na dziś , Dziennikarz , który broni jak cnoty totalnych ( np. dziennikarz z G,W ) posługując się wyłącznie komentarzami a nie faktami , jest dobry czy zły I jest inny, dla którego nie istnieje PO czy PiS , SLD czy PSL. Dla którego liczy się tylko prawda a nie polityka . Nooo ..O nazwiska nie proszę A ...i jeszcze na dobranoc Tu mowa o Pani Ambasador i jej zainteresowaniach nie koniecznie związanych z zakresem zainteresowań Ambasadora .
Zatrzymaj_Kopulizm_LGBT+2019.07.19 11:22
BRAUN ...to jest p o l s k i e nazwisko...? Hm...
andrzejhahn32019.07.19 11:19
Co ona się wpieprza do nas? Czy nasz ambasador mówi Amerykanom co mają robić? Paszołwon do israela
man.of.Stagira2019.07.19 11:19
. . Jesteśmy rozczarowani i zaniepokojeni tym, że pewne grupy w USA wykorzystują naklejki do promowania nienawiści i nietolerancji. Szanujemy wolność słowa, ale musimy wspólnie stać po stronie takich wartości jak różnorodność i tolerancja. . . I to NIE jest c y t a t polityczny! Co TO, to NIE!... . (ironia)
Jezus2019.07.19 11:19
Müller to jest polskie nazwisko? :P :D
robaczek 2019.07.19 11:47
hahaha ;] oj przestań !!! ten jest ten dobry, ten nasz ;] tym razem dziadek został przekabacony przez babcie na polską stronę! czy jakos pewnie tak ta historia wyglada ;] w wermahcie na pewnoe nie byl! a jak byl to z dywersją!! o!
Jezus2019.07.19 11:47
No i dlaczego mnie minusujecie frendzle? Przecież to wy macie z takimi rzeczami ciągłe problemy. Dziwne że rzecznikiem polskiego rządu jest Müller. Czyż nie? No psychole ;) przyznajecie rację czy nie? hipo-piso-kryci :D :D
Zerr02019.07.19 14:15
Gwoli ścisłości, w doktrynie polskiego nacjonalizmu przynależnośc etniczna bądź rodowa nie jest kryterium przynależności do narodu. W innych nacjonalizmach bywa inaczej, ale to ich problem.
Zerr02019.07.19 14:19
Rząd pisiacki nie jest rządem polskim. To rząd antypolski. Największe zbrodnie na narodzie nie przejdą inaczej jak pod łopoczącymi sztandarami. Pisiacy zrobili z symboli Polski cos na kształt żywych tarcz.
Alojzy Cedzidło2019.07.19 22:25
Hmmmm .... panie ZerrO" . Jest trochę nielogiczności w Pana rozumowaniu ,No bo tak . Jeśli ten Rząd , zwany przez Pana ,,pisiackim " nie jest polskim to jak nazwać tych którzy go wybrali w wyborach.. Co to za naród głosował ?? Można deliberować gdzie ci co tak twierdzą (* ZorrO też) że to nie Polacy głosowali na PiS, byli podczas wyborów. w 2015 . No i na koniec zapytam .Co się Pan tak spienił na myśl o PiS -e Pominąwszy fakt ,że w pażdzierniku ma pan szansę udowodnić swoją polskość , to tu akurat na tej stronie o czym innym piszą . U Pana wygląda to na chorobę , albo pisanie na bani .
KONSTYTUCIA to ja = Bolek OTUA to nie ja2019.07.19 20:38
Tak trzemaj Pietrek, muwiem ci, bendom z okien wyskakiwać, a co ztym kuponem co cim wysłał. Wygrałeś? Muwiem ci graj dalej. Pomogiem jak trzeba.