15.01.17, 15:30źr. zdj. screen TVN24

Rzepliński: Strach przed PiS odbierał sędziom TK odwagę sikania

Były prezes Trybunału Konstytucyjnego, Andrzej Rzepliński spotkał się niedawno z KOD. Wiceszef publicystyki TVP Info, Samuel Pereira, opublikował na Twitterze nagranie ze spotkania.

Rzepliński opowiada na nagraniu niestworzone rzeczy! Mówi m.in. o... strachu sędziów Trybunału przed korzystaniem z toalety. Sam plątał się w swojej dramatycznej opowieści:

"Obserwowałem moich kolegów, którzy nawet nie chcieli w ciągu tego roku korzystać z toalety dla mężczyzn, bo się po prostu…No nie będę…No nie chcieli, już nie będę dalej(...)Korzystali z innej, troszkę lepiej wyposażonej, czyli prezesowskiej. Byli tam zawsze nie to, że mile widziani, ale po prostu korzystali z tej toalety prezesa i wiceprezesa Trybunału".

Były prezes TK podziękował KOD za "czuwanie" nad tą instytucją i sędziami pracującymi w niezwykle "toksycznych warunkach". Cóż, Ktoś takie warunki musiał stworzyć...

Na koniec swojej historycznej relacji życia w pisowskiej dyktaturze (jak zapewne uważa wielu działaczy KOD), Rzepliński błysnął typową dla siebie "złotą myślą":

"I tutaj nie chodzi o estetykę, tutaj chodzi o nasze państwo".

ajk/wPolityce, Twitter, Fronda.pl