29.01.15, 19:59Rzym: Związki cywilne to zamach na prawdziwe małżeństwo (fot. media)

Rzym: Związki cywilne to zamach na prawdziwe małżeństwo

Włoski Kościół surowo ocenił decyzje miejskich władz Rzymu, które zaakceptowały związki cywilne. Uchwała w tej sprawie przeszła wczoraj. Wbrew włoskiemu prawu zezwala ona na automatyczną rejestrację tzw. „małżeństw” homoseksualnych, które zostały zawarte za granicą.

Przeciwnicy tej decyzji przypominają, że ma ona wartość wyłącznie ideologiczną, a nie prawną.

„Bocznymi drzwiami próbuje się wprowadzać zmiany prawne i uznawać za małżeństwo coś, co kompletnie nim nie jest. Jeśli dalej tak pójdzie, we Włoszech będziemy mieli do czynienia z legislacyjnym «Dzikim Zachodem»” – powiedział bp Enrico Solmi. Biskup zasiada w komisji ds. życia i małżeństwa włoskiego episkopatu.

„To jest wyraźny zamach na rodzinę w takiej formie, jak ją określa Konstytucja, czyli związek mężczyzny i kobiety ustanowiony aktem publicznym w celu posiadania potomstwa. Teraz władze Rzymu ściągnęły maskę i ukazały prawdziwy cel rejestrowania związków faktycznych. Chodzi im o uznanie tzw. «małżeństw gejowskich», wprowadzenie ich cichcem, mimo że włoskie prawo na to nie pozwala. Mam nadzieję, że administracja publiczna poważnie zastanowi się nad tą kwestią, ponieważ w kraju jest wiele więcej bardziej poważnych problemów. Niewystarczająco chronione jest zdrowie, są problemy dotyczące szkolnictwa, wielu ludzi nie ma godziwej pracy i z trudem utrzymuje rodziny. To są prawdziwe priorytety” – kontynuował pasterz według Radia Watykańskiego.

Z kolei wikariat rzymskiej diecezji ocenił, że magistrat dopuścił się „ideologicznego blefu”. Ma miejsce świadome uderzenie w normalne rodziny. „Jest to symboliczny etap antyrodzinnych działań, które otwierają niepokojącą perspektywę przed dziećmi” – brzmi ustęp z komunikatu wikariatu. Autorzy przypominają też, że nie można zmieniać rzeczywistości i zrównywać małżeństwo kobiety i mężczyzny z „pseudo-małżeństwami” homoseksualistów.

Warto zauważyć, że burmistrz Rzymu celowo sprowokował Kościół katolicki. Uchwała o związkach cywilnych została bowiem przyjęta w ten sam dzień, w którym w Watykanie prezentowano orędzie Synodu Biskupów o Rodzinie.

bjad/radio watykańskie

Komentarze

anonim2015.01.29 20:30
Czyli gdyby malzenstwo homoseksualne nie zostaloby uznane przez wladze swieckie to bylaby szansa, ze ta osoba zawarlaby heteroseksualny zwiazek sakramentalny??jesli nie, to coz traca osoby heteroseksualne na tym, ze osoba homoseksualna zyjaca w trwalym zwiazku go zatwierdza prawnie??
anonim2015.01.29 20:51
@Heteronormatywny Błąd. To nie jest błogosławieństwo Kościoła, tylko zaproszenie Pana Boga do współpracy w rozwiązywaniu problemów, które są nieuniknione...
anonim2015.01.29 20:52
Małżeństwo nie jest wynalazkiem katolików! Chrześcijanie, owszem "uświęcili" je na swój transcendentny sposób, rozwinęli jego doktrynę etc. a wartości wierności nikt nie umniejsza. Ale to inne cywilizacje, najbliżej patrząc Grecy i Rzymianie zrobiły z małżeństwa instytucję społeczną - jako jednostkę prawną z "pater familias" na czele. Więc proszę się nie pienić nie dopisywać do komunikatu RV swoich plwocin.
anonim2015.01.29 21:28
Co ciekawe w Polsce kościół protestował już po II WŚ kiedy wprowadzano śluby cywilne.
anonim2015.01.29 21:51
@AirWolf A co? Myślałeś, że wiesz wszystko? Takie tam zdziwko...
anonim2015.01.30 5:30
Małżeństwo osób tej samej płci nie jest żadnym małżeństwem, choćby lewusy zesr..i się na 4 kupki. Na tej samej zasadzie Gwiazda Wieczorna nie jest gwiazdą, pies latający nie jest psem, a "ciepłe lody" nie są lodami. To jest tylko element rewolucji komunistycznej na poziomie słownictwa, nazwy, służący deprecjacji wartości normalnej rodziny - i nic poza tym.
anonim2015.01.30 12:33
@sabat Kościół w przeciwieństwie do Ciebie rozumie dokładnie, że w pewnym wieku ludzie po prostu nie mogą mieć dzieci. Po prostu nie mogą a jak nie mogą, to nie będą mieli...Precyzyjnie zaś mówi o tych co mogą a nie chcą.