17.12.19, 17:00zdjęcie ilustracyjne (fot. wikipedia/Domena publiczna)

Sąd odrzucił skargę funkcjonariusza PRL. Ważny wyrok

Jak donosi portal wpolityce.pl, sąd oddalił skargę mężczyzny na decyzje ministra spraw wewnętrznych ws. tzw. ustawy dezubekizacyjnej. 

 

Skarżący wskazywał, że krótko pełnił służbę w organach PRL, a w przeszłości działał w demokratycznym podziemiu.  Mężczyzna powoływał się także na zapisy w konstytucji. Jednym słowem, zastosował standardowe tłumaczenie w takim przypadku. Jak wykazał resort, służba mężczyzny trwała niemal dwa lata. Sprawa trafiła do WSA, który oddalił skargę byłego funkcjonariusza.

- Kontrolując sprawę w ramach wskazanych wyżej kompetencji. Sąd uznał, iż skarga nie zasługuje na uwzględnienie, bowiem zaskarżona decyzja odpowiada prawu – czytamy w uzasadnieniu, do którego dotarł portal wPolityce.pl.

 

- Sąd przypomniał, że stanowienie prawa i jego wykonywanie należy do innych władz niż władza sądownicza. Ustawodawca wybierany jest w demokratycznych wyborach i posiada mandat stanowienia prawa, a rolą sądu jest badanie legalności, a nie ochrona wyimaginowanych i nieopartych w prawie wrażeń, czy ocen. Ustawy (w tym dezubekizacyjna) mają więc walor (domniemanie) konstytucyjności, a jego ocena należy wyłącznie do Trybunału Konstytucyjnego. - pisze Wojciech Biedroń na portalu wpolityce.pl

 

tb/wpolityce.pl

Komentarze

MaxFiend2019.12.18 19:16
Nie wiemy dokładnie jakie jest uzasadnienie odrzucenia i jaką rolę pełnił w organach władzy ten mężczyzna. Większość skarżących w podobnych sprawach uzyskało wyroki przywracające emeryturę.
dz2019.12.18 0:14
Ustawa anty ubecka
Silo 2019.12.17 23:24
JPIII, Lechu K..... Coś dla ciebie, bo ty byłeś w SB przecież ! "... BYŁEM W ZOMO, BYŁEM W ORMO, TERAZ JESTEŚ ZA PLATFORMĄ ...."
GRZEGORZ2019.12.18 8:34
BYŁEM W PZPR,BYŁEM W ZOMO,A TERAZ SIĘ ŚMIEJE Z TEGO JAK CI CO ICH PAŁOWALIŚMY WZIĘLI SIĘ ZA ŁBY I WALCZĄ O KORYTO.JA ODPOCZYWAM PO CIĘŻKIEJ SŁUŻBIE Z EMKĄ 4650 NA RĘKĘ BO BYŁEM DOWÓDCĄ PLUTONU.POZDRAWIAM.
Znajdzie się pała na ....2019.12.17 22:58
ZOMO - Bijące serce PZPR i polskiej lewicy!
Hubert2019.12.17 22:14
JP III Dlaczego kłamiesz ! Komu chcesz kit wcisnąć!!!!! Przecież "Adrian" i "JPIII ", to ta sama osoba, czyli ty: Lecho Keller! Pod swoim nickiem JPIII, piszesz do siebie, że "Adrian" ma rację, czyli ty " ! Czy może być tu ktoś głupszy?? NIE! Zapominasz Lechu, kiedyś ci pisałem, że mam ciebie pod specjalnym nadzorem! Mam też świetną pamięć wzrokową! Pamiętam, nawet co napisałeś na nas Katolików, w lato! To są groźby karalne, co wtedy napisałeś! CYTUJĘ DOKŁADNIE, to zdanie co napisałeś! "....NIENAWIDZĘ KATOLI, WSZYSTKICH ICH BYM ZLIKWIDOWAŁ" ! Jeżeli zajdzie konieczność udowodnię dokładnie kiedy to napisałeś! Lechu, słucham, co masz nam katolom, do powiedzenia na ten temat?
Dam2019.12.17 20:35
A Piotrowicza ustawa objęła? chyba nie, tak samo jak na liście sędziów z PRL "przypadkiem" zabrakło Julii Przyłębskiej. Kłamcy, komuchy i hipokryci.
anonim2019.12.17 22:09
Przyłębska i Piotrowicz nie byli w SB, byli w PZPR, tak samo jak rosati, rzepliński, balcerowicz, lewandowski, czarzasty, zwiefka, katarasińska, o ciemoszewiczu, millerze nie wspominając. Różnica jest taka że Przyłębska i Piotrowicz odcinają sie od PZPR i jej przywódców uważają za zbrodniarzy a "liberarni demokraci" z POKO i SLD swych dawnych przywódców komunistycznych z PZPR uważają za zbawców narodu
Dam2019.12.18 10:10
A, czyli służba okupantowi jako prokurator jest spoko. I bycie w PZPR do jego rozwiązania. A brązowy krzyż zasługi to dostał pewnie za sabotowanie prac PRL. I co z tego, że Przyłębska się słownie odcina? Reszta z listy się nie odcięła? Reszta po prostu nie jest w PISie, więc nie gadaj tutaj głupot. Skoro wszyscy to wszyscy. No chyba, że "nasze komuchy" są lepsze od "waszych komuchów". Dlatego właśnie jesteście hipokrytami. Ludzie, którzy 2 miesiące służyli w PRL, a potem 30 lat w wolnej Polsce mają ucinane emerytury, a broniąca pedofila szuja jeszcze śmie twierdzić, że im się należy.
Albert2019.12.17 18:14
Tusk był wychowankiem SB. Był człowiekiem przysposobionym przez komunistyczne służby specjalne, szkolony przez funkcjonariusza Szylinga, zaufanego człowieka Kiszczaka. Był przeznaczony do rozmów z Wałęsą w okresie przygotowywania się przez niego do operacji przejmowania władzy po wyborach w 90 r. Donald Tusk pełnił wiodącą rolę w obalaniu rządu Jana Olszewskiego, nie tylko z powodu politycznych przekonań. I to był moment, w którym był bardzo zaangażowany w to, by układ postkomunistyczny utrzymał się przy władzy. A oto lista ofiar rządów Tuska pt. Wiedzieli za wiele i musieli zginąć : Petelecki, Lepper, Źarska, Papała, Zirajewski, Tobiasz, Dębski, Zielonka, Michniewicz, Ziętara, Grocholewski, Dulinicz, Tretiakow, Wróbel, Kusiński, Podgórski, Szpinieta, Pronobis, Urbanowicz, Knyż, Abramowicz, Ratajczak, Lawina, Falzmann, Pańko, Jaroszewicz, Karp, Podrzycki, Budziński, Zaporowski, Sekuła, Struglik, Kowalczyk, Faltynowski, Majka, Barański, Goliński, Skalski, Zalewski, Grobelny, Blida, Muś.
PePe2019.12.17 18:09
O o o o o o, już widać wyniki reform poprzedniej kadencji !!! To orzeczenie pochodzi od nowo-powołanych - normalnych sędziów !!! W tej kadencji musimy wymienić kolejnych krnąbrnych sędziów, którym się Polska nie podobie, którym się rząd nie podobie , którym się prezydent nie podobie (jedna z PO-je-bek powiedziała nawet, że obecnie prezydenta nie ma, ale jak komuchy ją wybiorą te wtedy będzie prezydentka). Potem nastąpi wybór prezesa SN, a następnie reforma struktur sądów. Wtedy dopiero Polska odetchnie !!!
poszukajcie TW Mewa, TW Konarski, TW Zegarek 2019.12.17 17:48
Niech każdy sobie zda sprawę z tego, że do SB nie szło się po prace, to SB przychodziła z propozycja pracy. Nawet sprzątaczka musiała byc odpowiednio zweryfikowana, czy nie należy do "wrogów ludu", czy mąż czasem do kościoła nie chodzi, a dzieci na religię i do spowiedzi. Pochodzenie społeczne, punkty za pochodzenie, najlepiej robotniczo-chłopskie, mocne zakotwiczenie w nurcie marksizmu lenninizmu i bezwarunkowa miłość do PZPR, to wymagane cechy potrzebne do pracy w tej puszce pandory skupiającej największe szumowiny chodzące po polskiej ziemi. Jak ktoś wierzy, że typ szedł i mówił "dzień dobry, nazywam się X i chce do SB" a oni go przyjmowali, to jest na tym samym poziomie intelektualnym co Sylwia Spurek i Jahira, czy jak jej tam. Komunistyczne specsłużby, miały taką dewizę - "żeby wejść do naszej organizacji trzeba zapłacić grosz, ale żeby z niej wyjść, dwa grosze". Tam nie było ludzi przypadkowych, nawet przypadkowych sprzątaczek
Maciej2019.12.17 17:46
SB i UB PZPR SLD = BYDLAKI !!!!!!!, BYDLAKI !!!!!!!!!!!
JPIII2019.12.17 17:40
Adrian ma rację.
Silo 2019.12.17 22:18
Obaj nie macie racji ! Jesteście obaj psu na budę !
Adrian.2019.12.17 17:13
Trzeba tych ubeków ukarać, to przez nich Legendarny Niezłomny Przywódca Opozycji Jarosław spał do południa i nikt go nie obudził.!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Podłość ubeków nie zna granic, bydlaki.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
2019.12.17 17:30
SB i 'brazowe buty' zlegendowali wam michników frasyników, komorowskich, kuroni, o bolku nie wspominając, ;poprzez "internowanie" w ośrodkach LWP i SB, gdzie mieli życie jak w Madrycie, z gorzałą, dziewuchami i baletami ile dusza zapragnie, a takie durne naiwniaki do dziś w to wierzą. Musieli ich uwiarygodnić, żeby nabrać częśc kretynow takich jak ty, ale jak mówił Jeferson można oszukwiac przez pewien czas ale nie przez cały czas. Może i ty tłuku kiedyś zakumasz że życiorysy "wielkich opozycjonistów" PRL to legendy nie mniejsze niż o szewcu Dratewce
Adrian.2019.12.17 18:26
A ty Kurvo imienia nie masz.!!!!!!!!!!!!!!!!
Gumowy Żuk2019.12.17 20:01
On nie zakuma, bo zadaniowany trep.