15.08.20, 12:30fot. wikipedia.org

Saryusz Wolski dla New York Post: Cud nad Wisłą jest przypomnieniem trwałego długu Zachodu

Tuż po odzyskaniu niepodległości w 1918 roku po 123 latach nie istnienia na mapie świata, Polska stanęła przed kolejnym śmiertelnym zagrożeniem. Tym razem przed bolszewicką Rosją. Ale przed śmiertelnym zagrożeniem stała też cała Europa Zachodnia, wobec której mieli plany bolszewicy. I to właśnie Polska stanęła na drodze temu rozszerzającemu się imperializmowi i totalitaryzmowi. I tą walkę wygrała.

W tekście na łamach New York Post europoseł Jacek Saryusz-Wolski przypomina o tym Zachodowi, ponieważ ta historia ciągle jeszcze jest zbyt mało znana. Przypomina o tym cytując słowa angielskiego dyplomaty Edgara Vincenta D’Abernona, który w 1930 r. powiedział: "należy wyjaśnić opinii europejskiej, że Polska uratowała Europę w 1920 roku".

Polityk wyjaśnia:

- Taka jest tragiczna historia mojej ojczyzny. (I nawet nie wspomniałem o niszczycielskiej inwazji szwedzkiej w XVII wieku. Tak, Szwedzi). Ale Polacy mają również wspaniałą historię, a jednym z naszych najwspanialszych momentów jest Bitwa Warszawska, której stulecie obchodzimy w tym miesiącu. Dokładnie 100 lat temu Polacy, wówczas dopiero co niepodlegli, odnieśli zdumiewające zwycięstwo nad zaciekłymi i fanatycznymi bolszewikami i tym samym uratowali Zachód przed nacierającymi siłami komunizmu

Dodaje także:

- Może się mylę, ale podejrzewam, że przeciętny dorosły Europejczyk czy Amerykanin nie miałby pojęcia, do czego odnosi się to zdanie. Wielki historyk Polski Norman Davies przypomniał sobie, że jako student historii w Oksfordzie „nigdy nie słyszał ani słowa o wojnie polsko-bolszewickiej; nie było dla niego miejsca na intelektualnych ekranach radarów brytyjskich historyków ”

Swoją wypowiedź podsumowuje następująco:

- Cud nad Wisłą jest przypomnieniem trwałego długu Zachodu wobec słabszego narodu zbyt często zdradzanego przez wielkie mocarstwa. Ale uczy też uniwersalnej lekcji: mianowicie, że jest chwalebne przeciwstawienie się przeważającym przeciwnościom i poświęcenie się dla większej sprawy

 

mp/nypost.com

Komentarze

ZARAZ MAŁY ZAPLUTY2020.08.15 21:40
KNUR Z ŻOLIBORSKIEJ DZIURY WYSKOCZY I ZACZNIE PYERDOLIĆ ŻE ZACHÓD POWINIEN NAM ZA TO PŁACIĆ ODSZKODOWANIE. TO DO TYCH PRZYGŁUPÓW Z PIS-U PODOBNE.
Szybka Randka2020.08.15 18:53
Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu- www.frircikvip.com.pl i wyszukaj mnie po niku: Monik5 napisz do mnie i spotkajmy sie!
Anonim2020.08.15 18:01
Często w odniesieniu do marksizmu, bolszewizmu, neomarksizmu, mówi się o mesjanizmie, próbie budowania raju na ziemi. Ja bardzo przepraszam, na jakiej zasadzie ktoś wyplata, że buduje królestwo Boga na ziemi, jednocześnie niszcząc, dewastując jego porządek i stworzenie?! Czy sposobem na zaprowadzenie królestwa Boga jest zrobienie tu piekła?!
Anonim2020.08.15 17:41
Lepiej i godniej być stworzonym na obraz i podobieństwo Boga, niż formowanym wedle wad i niedoskonałości bolszewika, bądź neobolszewika( neomarksisty)!
Anonim2020.08.15 17:37
To opowieść o tym, że Bóg jest z tymi, którzy są z nim. Jak również trwałe ostrzeżenie, przed modyfikatorami świata i poprawiaczami Pana Boga. Owoce ich działań, to otwieranie piekielnych czeluści już na ziemi i nic poza tym!
katolicka kretynizacja polski 🇵🇱2020.08.15 12:35
co za pyerdolety! ! ! tak sie wszyscy "wystraszyli" polaków że za nie całe 20 lat polska znowu została zaatakowana i zniewolona!
kretynie pomatolski2020.08.15 15:39
znow sie onanizujesz na frondzie ...ofiaro pomatolskiej PiSdy..i pomatolskiego knura...