12.07.19, 12:16(fot. wikipedia/flickr)

Schetyna swoje, a partia co innego. Sikorski ostro o 500 plus

– Ludzie pracujący zaczynają się czuć frajerami wobec rozpasania socjalnego, z jakim mamy do czynienia. Uważam, że powinniśmy jednoznacznie popierać ambitnych Polaków, którzy widzą swój sukces w pracy – mówił Radosław Sikorski. Jak widać, w Koalicji Obywatelskiej panuje chaos, jeśli chodzi o to, co należy myśleć i mówić.

Dzisiaj Grzegorz Schetyna zapowiedział, że "programy socjalne, w tym 500 plus, są potrzebne."

- Powtórzę po raz kolejny – nic co dane nie będzie odebrane".- mówił Schetyna podczas Forum Programowego Koalicji Obywatelskiej

Inne zdanie miał wczoraj Radosław Sikorski.

 – Po intensywnej kampanii europejskiej, w której odwiedziłem kilkadziesiąt, jak nie więcej miejsc w Polsce, rozmawiałem z burmistrzami, z tysiącami rodaków – uważam, że mamy w Polsce problem – mówił Sikorski.

Jego zdaniem „ludzie pracujący zaczynają się czuć frajerami wobec rozpasania socjalnego, z jakim mamy do czynienia”. 

– Uważam, że powinniśmy jednoznacznie popierać ambitnych Polaków, którzy widzą swój sukces w pracy – dodał były minister. 

– Nie warto pracować, nie warto podejmować jakichkolwiek starań, bo wystarczy mieć dzieci i żyjemy na dzieci; to są postawy patologiczne – powiedział w maju 2017 r. poseł PO Sławomir Nitras w rozmowie z Jarosławem Kuźniarem na portalu Onet.pl.

– 500 Plus, ten program rozdawnictwa, jest dużą pułapką dla Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej – mówił w lipcu 2018 r. Rafał Trzaskowski w tym samym programie.

– Będziemy chcieli w następnej kadencji Sejmu zająć się problemem pod tytułem „czy się stoi, czy się leży, 500 Plus się należy”. To jest dysfunkcyjne. 500 Plus sprawia, że trwale bezrobotni rodzice nie podejmują pracy, bo korzystają z dodatku. Jeśli ojciec z matką nie pracują, a utrzymują się tylko ze świadczeń socjalnych, to jest to problem. Nie może być tak, że obydwoje nie pracują, bo w takich przypadkach 500 Plus jest szkodliwe – mówił Grabiec w listopadzie 2018 r. w rozmowie z „Super Expressem”. 

 

bz/TVP INFO

Komentarze

Jahu2019.07.12 14:35
nie wiem czy wiesz frędzlu, ale właśnie naplułeś kilka ml. ludzi w twarz, stwierdzając, że ci co biorą 500+ nie pracują.. proszę natychmiast pokazać wszystkich "patologicznych " Pełowców którzy biorą 500+
polak2019.07.12 13:58
tak mówią ,żeby Polacy nie wiedzieli o co chodzi, jeden daje drugi odbiera ale im chodzi jak Polaka okraść,- cholera
100% racji2019.07.12 13:54
A to ten ambitny ? pan od LASKI nie zrobionej Amerykańcom, a Niemiaszkom się starał, starał, starał… lecz puc(ss)yBUT z Gdańska w tej profesji go oj, oj, OJGRAŁ !!! i królikiem Europy ostał się. A ten dalej się stara ! myśli pewnikiem, że jeżeli już nie będzie STAŁ to niech LŚNI ! … Targowica była ! JEST !!! i będzie trwać, POwieki. … to nie ręce, a POwieki opadają ze wstydu.
Cogito ergo sum2019.07.12 13:47
Strasznie uwiera ich ten program socjalny w Polsce. Ale w Europie już nie. Jakoś nie chcą się tutaj stać Europejscy
Jack Em2019.07.12 13:20
POdobno schetynie wyschły nowe zęby !?
Gość2019.07.12 12:53
Wow, nie do pomyślenia. Politycy jednej opcji potrafią się w różny sposób wypowiadać na dane zagadnienie, a nie zgodnie z tym jakie rozkazy otrzymali rano smsem. W PiSie coś takiego by nie przeszło. Albo mówisz to co każe prezes, albo składasz dymisję i wypier**lasz.
qwe2019.07.12 15:48
no tak najpierw PO zapowiadało że nie podpisze Acta 2 a później ich głosami przechodzi acta 2