24.04.20, 11:50Fot. ilustracyjne via Pixabay - 272447

Skandal! Greenpeace wykorzystuje dramat Biebrzy. Mimo podpaleń uważa je za efekt globalnego ocieplenia...

Jedna z najbardziej szkodliwych organizacji głoszących skrajne poglądy na ochronę środowiska, postanowiła wykorzystać dramat pożarów w Biebrzańskim Parku Narodowym do swoich celów politycznych - pisze serwis codzienna.net

Greenpeace jest jedną z najbardziej aktywnych instytucji, która próbuje zbić kapitał na ideologii globalnego ocieplenia – jako kluczowego problemu wszech czasów. W tym celu postanowiła wykorzystać tę lokalną tragedię środowiska i miejscowej ludności.

W kilku informacjach zamieszczonych w mediach społecznościowych aktywiści grają Biebrzą, próbując manipulować sytuacją. – Na naszych oczach płonie nasze przyrodnicze Notre-Dame. To, przed czym ostrzegają naukowcy, właśnie staje się faktem. Kryzys klimatyczny zagraża ludziom w Polsce – mówi dyrektor Greenpeace Paweł Szypulski. – Jak nie zmienimy obecnego systemu, to tak jak Biebrza zapłonie cały kraj – grozi.

Mimo, iż Ministerstwo Środowiska i Polska Policja uznały, że główną przyczyną pożarów jest prawdopodobnie podpalenie, radykałowie z Greenpeace uważają, że wszystkiemu są winne zmiany klimatu.

Około proc. największego polskiego parku narodowego już spłonęło. Biebrza płonie! Tak wyglądają skutki kryzysu klimatycznego już teraz w Polsce! Teraz wspierajmy akcję gaśniczą i ratowanie biebrzańskiej przyrody, ale jednocześnie – pracujmy, by zatrzymać katastrofę klimatyczną!” – czytamy w alarmistycznym komunikacie.

Tymczasem w rzeczywistości pożar jest spowodowany podpaleniem, a nie samoczynnym zapłonem w wyniku ocieplania się klimatu. Taką informację podała dyrekcja Biebrzańskiego Parku Narodowego (BPN). – Prawdopodobną przyczyną wzniecenia ognia była nieostrożność ludzka. Mała iskra spowodowała ogromne spustoszenie – powiedział Polsat News Artur Wiatr z BPN.

Podobną opinię wyraził także minister środowiska Michał Woś. W grę wchodzi więc albo nieumyślne zaprószenie ognia, bądź pożar w wyniku wypalania traw. Brak deszczu i suchość traw, przyspieszyły rozprzestrzenianie się ognia na tym obszarze.

Tak wygląda bezmyślność. Tak wygląda egoizm. Tak wygląda unicestwienie jednego z najcenniejszych przyrodniczo obszarów w Europie albo i na ziemi. Z każdym hektarem ginęły nowo narodzone łosie, sarny, jelenie i dziki. Tak ginęły jaja, pisklęta. Tak ginęły zwierzęta w obronie gniazd i młodych. Z każdym istnieniem, metrem, hektarem umierało moje serce” – napisała Agnieszka Zach, przewodniczka po BPN.

Podczas, gdy fachowcy nie mają wątpliwości, że przyczyną tragedii jest podpalenie lub zaprószenie ognia, fanatyczni ekolodzy z Greenpeace próbują wmówić opinii publicznej, że pożar jest przyczyną globalnego ocieplenia.

Skandaliczne jest także epatowanie alarmistycznymi komunikatami, że wkrótce zacznie płonąć cała Polska oraz bezpodstawne porównania do pożaru katolickiej katedry w Paryżu. To można już odczytywać jako ekoterrorystyczne groźby. Aktywiści Greenpeace wielokrotnie byli zatrzymywani za wykroczenia przeciwko mieniu i prywatnej własności.

Polsatnews.pl,codzienna.net

Komentarze

Czes\\\\\\\\2aw2020.05.7 13:36
"Zielone małpy", czyli banda darmozjadów na obcym żołdzie, kierowana w Polsce przez Niemców; ilu głupków się jeszcze nabierze na ich dywersje?...
XD2020.05.1 16:17
Susza tu w ogóle nie ma nic do rzeczy. Podpalił ktoś, dlatego płonie. Po powrocie z Amazonii i Australii było podpalaczowi mało, więc najpierw pojechał sfajczyć syberyjską tajgę, a teraz zabrał się za Biebrzę - bagno. Bo jak wiadomo bagno bardzo dobrze płonie. XD
Jan Radziszewski2020.04.27 15:47
za nie dalej jak 3,5 roku tj 1260 dni - dni m-ca kwietnia a żadnego aktywisty Greenpeace szkodzącego LUDZIOM "NIET " Tzn NIE BUDIET - Bo zostaną zabrani przez diabły cezara żydów /J 19,15) do PIEKŁA na zawsze już.
nie ślepy2020.04.27 14:40
Według lewackiej naukowej teorii trzeba "wybić" 3/4 ludzi to się "ochłodzi"...Jestem za tym, żeby wybić na początek wszystkich lewaków i zobaczymy, sprawdzimy "naukowo" czy się poprawiło...znaczy ochłodziło?
MaxFiend2020.04.24 23:30
"anomalie pogodowe to coraz częstsze zjawisko, a zmiany klimatu to w istocie poważne wyzwanie cywilizacyjne" - zgadnijcie pisowcy kto to powiedział :-D :-D :-D
M.a2020.04.24 15:14
Greenpeace tacy z Was obrońcy przyrody a gdzie byliście jak płonęła Norwegia, a dlaczego nie gasiliście Biebrzańskich bagien tylko patrzycie kto i ile Wam da kasy za szczucie na innych, Wstyd darmozjady.
J.P2020.04.24 14:53
"Mimo, iż Ministerstwo Środowiska i Polska Policja uznały, że główną przyczyną pożarów jest prawdopodobnie podpalenie, radykałowie z Greenpeace uważają, że wszystkiemu są winne zmiany klimatu." Oczywiście durna fronda przeinacza wszystko. I co z tego, że podpalenie gdy od lat zmniejszające się opady z powodu zmiany klimatu spowodowały właśnie aż takie wielkie spustoszenie z którym strażacy nie mogą sobie poradzić, wszystko jest suche na kilkadziesiąt centymetrów w głąb czego wcześniej nie notowano. To zdaje się fronda chce zrobić interes na jakichś szturmach modlitewnych i wtlaczaniu do głów pospolstwa, że Greenpeace jest złe a zmoany klimatu to bzdura. Do szkoły matoły.
Niejestemrobotem2020.04.24 14:16
Greenpeace nie twierdzi, że doszło do samozapłonu, tylko, że susza, będąca skutkiem globalnego ocieplenia zwiększyła rozmiary tragedii. I wszystko wskazuje na to, że susza będzie jeszcze się pogarszać. I tyle. Należałoby ograniczyć efekt cieplarniany, a doraźnie zadbać o retencję wody. Inaczej, naprawdę będzie jak w Australii. I pożary przekroczą zdolności straży pożarnej do reagowania. O kryzysie rolniczym z powodu suszy nie wspominając.
TVN=FOZZ 2020.04.24 13:57
Greenpeace to G L O B A L N E O C I P I E N I E, oni są jak PSL, z wierzchu zieloni od środka czerwoni
skarb2020.04.24 13:30
banda udajacych obroncow PRZYRODY W IMIE MILOSCI INNACZEJ JAK TO KOMUNISCI ROBIA WSZYSTKO ZEBY OBARCZYC RZAD ZA TO ,ZE SAMI POdpalili POmnik przyrody a teraz placza,ze to wina PiS OBLED ,ale MADRZY PRZEDSTAWICIELE RZADU DADZA SOBIE RADE i Z najgorszymi wrogami naturyi wszystkim co ma wartosc sama w sobie
Joanna2020.04.24 13:09
Banda kretynów...Oni myślą,że Polacy mają sprane mózgi jak w innych krajach europejskich i wierzą we wszystko co ci kretyni napiszą..
Suweren2020.04.24 13:22
Ale kto? Frędzel czy PiS, bo się pogubiłem.
.Siginda2020.04.25 10:41
Jestes głupkiem wiec sie pogubiłes
Jan Radziszewski2020.04.27 16:22
Suwerenie żydzie - za nie dalej jak 3,5 roku tj 1260 dni - dni m-ca kwietnia a żadnego aktywisty Greenpeace i żyda szkodzącego LUDZIOM "NIET " Tzn NIE BUDIET - Bo zostaną zabrani przez diabły cezara żydów /J 19,15) do PIEKŁA na zawsze już. ot żydzi i Masoni w Polsce, sługi szatana. Wasz czas w Moim Kraju kończy się. Posłużę się jeszcze wami dla oczyszczenia Polski lecz wasze miejsca w piekle są straszne. Kto szkodzi Polsce będzie bardziej jeszcze męczony niż mieszkaniec innego kraju szkodzący jemu. Zatem wasze piekielne cierpienia masoni służący szatanowi w Polsce będą jeszcze większe niż masonów we Francji, Niemczech czy innych krajach. Zatem pamiętajcie. Chcecie żyć choćby dla marnego życia ziemskiego i waszych bliskich. Zatem czyńcie tak aby żyć bo kto oddaje się szatanowi nie żyje lecz już jest martwy. Strzeżcie się. Truliście przez wiele lat Polaków smugami chemtrails. Zatrzymałem to teraz w wielkim stopniu. Widzicie to. Więc nie wierzgajcie przeciw ościeniowi. Nie chcę was zgładzić. Wy sami idziecie na zagładę. Służcie Polsce. To ostatni wasz czas. Amen. - Dziękuję Chryste Królu, doskonały nasz Panie i Zbawco.
gość2020.04.24 12:16
cały zarząd greenpace w Polsce to Niemcy, kto im pozwala w Polsce się szarogęsić?
Michał Jan2020.04.24 12:24
P.p. Ziobro, Kamiński... Mniej więcej ci sami, którzy pozwolili msze przerywać.
Jan Radziszewski2020.04.27 15:55
za nie dalej jak 3,5 roku tj 1260 dni - dni m-ca kwietnia a żadnego aktywisty Greenpeace szkodzącego LUDZIOM "NIET " Tzn NIE BUDIET - Bo zostaną zabrani z głupimi Niemcami i żydami przez diabły cezara żydów /J 19,15) do PIEKŁA na zawsze już.
Michał Jan2020.04.24 12:05
Frondziarze skupiają się na negowaniu zmian klimatycznych, zamiast na podważaniu mitu, że są one wynikiem działalności człowieka.
Maria Blaszczyk2020.04.24 14:04
Mit:= niezgodna z prawdą opinia o kimś lub o czymś; wymysł, bajka, fantazja, mrzonka; Konsensus naukowy:= powszechna ocena, stanowisko lub opinia środowiska naukowego w konkretnej dziedzinie badań W tym przypadku mamy do czynienia z tym drugim zjawiskiem. To już nawet nie jest zwykły konsensus - tu jest właściwie jednomyślność. Od ponad 40 lat wszystkie poważne, sprawdzajęce się modele są tu jednomyślne i nigdy nikt nie zdołał ich podważyć.. https://sjp.pl/mit https://pl.wikipedia.org/wiki/Konsensus_naukowy#cite_note-1
Michał Jan2020.04.24 15:04
Jeżeli jakaś grupa coś ustala i produkuje wyniki pod założoną tezę, to to jest sitwa, a nie żaden konsensus naukowy. Zwłaszcza, że są naukowcy (ale mniej futrowani), którzy twierdzą rzecz przeciwną. Zatem masz rację - słowo "mit" było za łagodne.
man.of.Stagira2020.04.24 12:03
PiS wykorzystuje dramat związany z koronawirusem do zapewnienia drugiej kadencji Maliniakowi
Joanna2020.04.24 13:13
A może wykorzystuje dramat płonącego Parku Biebrzańskiego ? brzmi tak samo kretyńsko jak twoja wypowiedź kacapie...
Klejnot Nilu2020.04.24 12:00
Na frondzie chłopski rozum zawsze w cenie. Płonie Biebrza, ale przyczyną były podpalenia, więc luz, nie ma się czym martwić. A TO ŻE PŁONIE TAK BARDZ PRZEZ ZAJEBISTĄ SUSZĘ SPOWODOWANĄ MIĘDZY INNYMI GLOBALNYM OCIEPLENIEM TO JUŻ CH*J!
Wredny Sid2020.04.24 12:54
No dobra... płonie Biebrza i się martwię i nie mam luzu... przyczyną były nie podpalenia, tylko globalne ocieplenie...no i co dalej z tym ch...m?
Suweren2020.04.24 13:20
Jak to? Mówimy jak źle było za PO i że to uch wina, jak zawsze :)
Maria Blaszczyk2020.04.24 13:49
Może trzeba podjąc działania, by spowolnić globalne ocieplenie? Wiadomo, co trzeba robić, by tak się stało.
Joanna2020.04.24 13:10
kretyn jesteś i cham...
henryk2020.04.24 14:44
Klejnot to ty podpalałeś by teraz walczyć o ochronę?
Suweren2020.04.24 11:59
Niezłego macie świra. Byłem kiedyś w rezerwacie Jata. Przy rezerwacie tablica, na której widnieje napis, że ludzie wchodzący tu, mają wrażenie jakby wchodzili do wielkiej katedry. Nie zapomnijcie napisać do Nadleśnictwa Łuków, jak bardzo was to obraża!
sdfgh2020.04.24 11:59
Gdyby nie susza będąca skutkiem ocieplenia to rozmiary pożaru byłyby dużo mniejsze i łatwiejsze do opanowania.
madry2020.04.24 11:57
no banda kretynów, dlaczego oni nawet posuwają sie do tego, ze podpalają żywe zwierzęta na farmach w Polsce
Nemo2020.04.24 12:25
Te świry opłacane przez Niemcy szarogęszą tylko w Polsce. W Niemczech jak wycinali 10 tys. ha lasu pod kopalnię węgla pogonili ich pałami i polewaczkami. To typowe nieroby, Polskę mające w d...e, którzy za kasę są w stanie napluć swojej matce w twarz.
Maria Blaszczyk2020.04.24 13:47
A jakieś dowody na to twierdzenie? Czy to tylko tak sobie? Rzucić kałem, może coś się przyklei?
Jan Radziszewski2020.04.27 15:51
za nie dalej jak 3,5 roku tj 1260 dni - dni m-ca kwietnia a żadnego aktywisty Greenpeace szkodzącego LUDZIOM "NIET " Tzn NIE BUDIET - Bo zostaną zabrani wraz tobą przez diabły cezara żydów /J 19,15) do PIEKŁA na zawsze już.