22.02.20, 12:05

Skandaliczne słowa księdza. Broni... masonerii

Austriacki ksiądz Michael Heinrich Weninger, promując w ubiegłym tygodniu w Wiedniu swoją książkę w towarzystwie wielkiego mistrza loży Austrii Georga Samlera, stwierdził, że katolicy mogą być masonami nie zaciągając na siebie ekskomuniki. Jego opinia jest sprzeczna z interdyktami wydanymi przez ośmiu papieży w ciągu minionych 200 lat. Jest także niezgodna z Deklaracją o stowarzyszeniach masońskich z roku 1983, którą podpisał ówczesny prefekt Kongregacji Nauki Wiary kard. Joseph Ratzinger.

 

Ks. Weninger jest urzędnikiem Papieskiej Rady ds. Dialogu Międzyreligijnego i przewodniczy dialogowi z wyznawcami islamu. Jego 500-stronnicowa książka, która miała premierę w zeszłym tygodniu, nosi tytuł Loge und Altar: Über die Aussöhnung von Katholischer Kirche und regulärer Freimaurerei (Loża i ołtarz. O pojednaniu Kościoła i regularnej masonerii).

Weninger ujawnił się sam jako mason, kiedy w roku 2014 odprawił Mszę św. na poświęcenie nowej loży. Także Samler uważa się za katolika. Duchowny przekazał kopię swojej książki papieżowi Franciszkowi oraz kard. Christophowi Schönbornowi.

Ks. Weninger argumentuje, że potępienie masonerii przez papieży było motywowane „bardziej politycznie niż teologicznie”. Promując swoją książkę, stwierdził też „z czystym sumieniem”, że katolicy, którzy należą do loży, nie są ekskomunikowani. Uważa on, że należy dokonać rozróżnienia pomiędzy różnymi typami masonerii. Jego zdaniem „Wielka Loża Anglii, która także obejmuje Wielką Lożę Austrii”, to „zwykli masoni”, którzy nie są motywowani „ani politycznie, ani antykatolicko”, przeciwnie do masonów z lóż francuskich czy włoskich.

Ks. Weninger uważa, że Deklaracja o stowarzyszeniach masońskich nie jest wiążąca, a potępienie masonerii wynika z różnicy między poprzednim Kodeksem prawa kanonicznego a tym, który został zatwierdzony w roku 1983, gdzie nie ma mowy o masonerii. Tymczasem Deklaracja Kongregacji Nauki Wiary wyraźnie mówi, że było to jedynie „podyktowane kryterium redakcyjnym”, a zasady stowarzyszeń masońskich „zawsze były uważane za niezgodne z nauką Kościoła i dlatego przynależność do nich pozostaje zakazana. Wierni, którzy należą do stowarzyszeń masońskich, są w stanie grzechu ciężkiego i nie mogą przystępować do Komunii Świętej”.

jjf/ChurchMilitant.com

Komentarze

Wielu będzie powołanych, lecz niewielu wybranych.2020.02.26 14:24
(...) W końcu diabeł zabrał Jezusa na wysoką górę i pokazał Mu wszystkie królestwa świata, w całym ich przepychu. —Wszystko to będzie Twoje — powiedział — jeśli oddasz mi pokłon. Odejdź, szatanie! rozkazał Jezus. Pismo uczy: „Pokłon i cześć oddawał będziesz Bogu, swemu Panu, i tylko Jemu będziesz posłuszny”. (E. Mt 8-10)
Jan Radziszewski2020.02.25 10:46
Prozelici żydowscy Tj. bracia Masoni mają zapewnione dobre miejsce w tzw Raju Mahometa tj. w PIEKLE żydowskiego cezara /J 19,15 Iz 14,12-15 Sura 113,1)
Reytan2020.02.22 20:20
Masoneria jest sekta satanistyczna,,czczaca Lucyfera.
Zwinge2020.02.22 16:17
problemem jest dekomunizacja ,której nie było,folksdojcze na śląsku,Wmówiono nam że coś wygraliśmy ,a nie ma zwycięzców i pokonanych,że przeszliśmy jakąś transformację gospodarczą i dogoniliśmy holenderską indonezję To hokus pokus żydowski geszeft
Contral2020.02.22 16:07
Jak ktoś się zaciąga do masonów to zaciąga ekskomunikę. A to dlatego, że masoneria od samego początku walczyła z Kościołem. Inna sprawa, że masoni plotą jakieś niesamowite bzdury.
Orl2020.02.22 15:54
W Krynicy górskiej na tabernakulum znak masonerii, cyrkiel...
Lech Keller- Krawczyk ty Żydzie prowokatorze!!! 2020.02.22 14:34
Czy to możliwe, że "Leszek" to jest 𝐋𝐞𝐜𝐡 𝐊𝐞𝐥𝐥𝐞𝐫-𝐊𝐫𝐚𝐰𝐜𝐳𝐲𝐤 - pedofil , wymyśla dziesiątki pseudonimów udaje antysemitę sam będąc Żydem z NKWD-wskich Żydów. Ależ oczywiście, że tak! Kim on już nie był, ale zawodzi go wyobraźnia. Poskakałeś Lesiu napier.... głupot na temat swego "katolicyzmu" mały, pękaty żydku... No dość tego ty debilu. I znowu zmarnowałeś dnie i noce na bullshit. Zaraz w 'odwecie" pojawi się: "oficer LWP - andrzejhahn - Urszula" może nawet sam "PolishPatriot". On tylko udowadnia, że ta domniemana inteligencja Żydów jest tym czym jest naprawde; MITEM!
Leszek 2020.02.22 13:33
- Nikt w Polsce nie reprezentuje masonerii, tylko wszyscy wykonują jej rozkazy – mówi w rozmowie z Tomaszem Cukiernikiem dr Stanisław Krajski, filozof i publicysta. – Polscy politycy to zarządcy kolonii, którzy myślą jak zarządcy kolonii – dodaje. Jakie wpływy na świecie ma obecnie masoneria? Dzisiaj to ewidentnie już rządzi niepodzielnie. Cały system finansowy jest skonstruowany według jej pomysłu i nim zarządza. W USA zarządza Rockefeller. Wiemy, że ponad 50 procent budżetu całego szkolnictwa amerykańskiego – publicznego i prywatnego – to są fundusze z kieszeni Rockefellera. Dlatego wszystkie masońskie publikacje od razu wchodzą do kanonu lektur i elity się na nich kształcą. Poza tym media, kino. Ayn Rand zaczęła swoją karierę w USA od tego, że Warner Brother kupił od niej scenariusz za milion dolarów, którego chyba nawet nie wykorzystał. To była taka forma superstypendium. Sami bracia Warner kilka lat wcześniej mieli karczmę pod Ostrołęką. To, że po przeniesieniu się do Stanów Zjednoczonych od razu stali się wielkimi producentami, świadczy o tym, że nie byli tymi producentami, bo to nie byłoby w ogóle możliwe. Oni byli jakimiś słupami. To pokazuje, że Hollywood był konstruowany od początku. Przejęli amerykański system finansowy, kiedy utworzyli Fundusz Rezerwy Federalnej. Opis powstania tego funduszu jest jak z powieści kryminalnej. Później był taki okres w historii USA, że próbowano dobrać się im do skóry. Działały różne patriotyczne siły. Wprowadzono bardzo wysokie podatki spadkowe do 70 procent – żeby wykończyć te wielkie rody. Wtedy wymyślono system fundacji, który obowiązuje do dzisiaj i jest systemem, którego z jednej strony nie da się ugryźć z punktu widzenia prawa spadkowego, podatkowego, kontroli finansowej, a z drugiej strony – przez ten system finansowy można kontrolować szkolnictwo, media, kulturę. I na to oni stawiali. Teraz w przypadku premiera Mateusza Morawieckiego uwaga skupia się na JP Morgan. Historia tego wielkiego koncernu pokazuje, jak masoneria zdobywała przyczółki. To było tak, że w latach 20. XX wieku Amerykanie mieli dość. Kojarzyli masonerię z Żydami i były dwie bardzo mocne akcje antyżydowskie. JP Morgan był Anglosasem czystej krwi i przedstawiał się jako antysemita, a dzisiaj wiemy, że był człowiekiem i Rotschildów, i Rockefellerów. Teraz cały zarząd JP Morgan jest w tych masońskich ciałach typu Grupa Bilderberg, Komisja Trójstronna, Rada Stosunków Zagranicznych, a z drugiej strony – jakich poważniejszych instytucji się nie dotkniemy, to tam są ludzie z JP Morgan. Kiedy był pucz PO i zaczął słabnąć sygnał telewizji, to okazało się, że właścicielem przekaźników, które nadają sygnał telewizji polskiej, jest Emitel – firma amerykańska, ale tak naprawdę za tym Emitelem stoi JP Morgan. Czyli jeden mason z USA może wyłączyć wszystkie telewizje w Polsce jednym telefonem. https://www.opcjanaprawo.pl/index.php/aktualny-numer/archiwum/2018/item/4845-tak-masoneria-buduje-nowy-swiatowy-lad
Leszek 2020.02.22 13:32
Dr Stanisław Krajski: PiS w zasadzie realizuje to co chcą masoni http://zakazanaprawda.pl/dr-stanislaw-krajski-pis-w-zasadzie-realizuje-to-co-chca-masoni/
Leszek 2020.02.22 13:29
Powiązania Kaczyńskiego z masonerią | M. Ziętek-Wielomska https://www.youtube.com/watch?v=cJONRaK7MEg
Darek2020.02.22 13:41
Nie wierzę żeby masoneria mogła przyjąć w swoje szeregi takie dno moralne i intelektualne jak Kaczyński - mimo wszystko oni mają jakieś standardy.
Grim.2020.02.22 19:25
darek, Za to widać, że ty nie masz żadnych standardów. Dno moralne i intelektualne! Czyżbyś chciał równego sobie znaleźć?
Leszek 2020.02.22 13:28
Żydowska wspólnota religijna, która zdaniem Stanisława Krajskiego ma dyrygować PiS, Chabad-Lubawicz, według Wikipedii to „grupa chasydów powstała przed 250 laty, pod koniec XVIII wieku w rosyjskiej miejscowości Lubawicze”. Chabad-Lubawicz „jest najszybciej rozwijającą się grupą chasydzką – liczącą ok. 200 tysięcy wyznawców na całym świecie. Znana jest z licznych akcji misyjnych” i „zachęca osoby o żydowskich korzeniach, ale nieposiadające żydowskiej matki, do konwersji na judaizm”. https://prawy.pl/100405-stanislaw-krajski-o-zwiazkach-pis-i-kabalistow-wywiad/
SpirytusDezynfekujeAryckapłanaOdKnowańSzatana2020.02.22 13:01
W kato-Polsce nie ma takich rozterek, bo kleruchy nie masonują się po lożach. Po polsku walą wódę z gwinta i potem kładą się do żłoba na wybiegu danieli - jak arcy-ochlaj Głódź, albo wlewają w siebie zwyczajowy litr samogonu na śniadanie, jak arcu-pijus Lenga. Inni walą ministrantów w tyłek po zakrystiach i w jacuzzi na plebaniach.
matis892020.02.22 13:14
A BErgoglio nie ,,wali tyłka'' jak to nazywasz ? Bo to że ,,masonuje'' to wiadomo. A masoni to lubią chyba.
Filmy online2020.02.22 12:42
https://filmvod.pl - ---------------------- To Największa wyszukiwarka legalnych filmów i seriali online! Znajdziesz tam filmy takie jak: 365 Dni (2020) Czy Legiony 2019 Setki filmów w jednym miejscu a to wszystko z dożywotnim dostępem. Polecam jak najbardziej!
Fakt2020.02.22 12:39
Księżą maja ciężko ,są atakowani najczęściej nie słusznie .Na straży Boga i wiary stoją tylko najmocniejsi wiarą
Darek2020.02.22 13:39
Esesmani w latach 40-ych maja ciężko, są atakowani najczęściej nie słusznie. Na straży Boga i wiary stoją tylko najmocniejsi wiarą. Gott mit uns!
eur2020.02.22 14:17
Jesteś zwykłym durniem, nikim więcej.
matis892020.02.22 12:37
A u nas abp. Lenga jest prześladowany przez przełożonych bo głosi naukę Jezusa i nieprzychylnie wypowiedział się o masonerii. Tak więc ducha masonerii ma wielu kapłanów zwłaszcza za Bergoglio Fałszywego Proroka Nie Katolika który program masonerii realizuje w KK. Masoni wręcz kochają Bergoglio, a nienawidzą katolickiego papieża Benedykta XVI, dlatego został obalony.
Kamil2020.02.22 19:47
W KK jest masoneria, bo wielu księży o tym wie i to popiera pewne procesy, rekrutacje; razem z lewacką sitwą masońską lokalnego "establishmentu 68" w kilu miastach (x, y, z, w --- od lat 70-tych) prowadzą eksperymenty społeczne, psychologiczne na tzw. "spóźnionych pociągach", "samopasach". Mają autorytet, zaczyna się od intryg, manipulacji, kończy na... Rola tych osób rekrutowanych do końca nie jest znana; być może "cnotliwość masońska" jako miłosierdzie, bo u nas są potrzeby, a jak nie wejdzie w układ, to jak pisał Ojciec Gobbi mają swoje sposoby by sprowadzić taką osobę w niebyt, do wykluczonych.
anonim2020.02.22 12:30
A ludzie mający czyste intencje działają jawnie. Nie jest rzeczą normalną, iż nawet członkowie masonerii w większości nie mają pojęcia w czym uczestniczą i czemu służą, wszak aby to poznać trzeba osiągnąć stopnie najwyższe. A tego typu wypowiedzi są wypowiedziami masona infiltrującego Kościół, nie zaś człowieka Kościoła.
anonim2020.02.22 12:21
W przed rewolucyjnej Francji, istnieli dostojnicy Kościoła, którym bliżej było do Woltera, masona, niż Chrystusa, skutki znamy!
Dominiq2020.02.22 20:24
Nie - nie było - za to było pełno takich którzy miało za nic ludzi i wyciskali ich z pieniędzy i pracy wspierając władzę.
Nina2020.02.22 12:21
Kobieta mieszkała wraz z mężem, pięcioletnią córką i dwumiesięcznymi bliźniakami na bydgoskim Okolu. W dniu tragicznego (10 lutego) zdarzenia ojciec dzieci musiał wyjść z domu, a starsza córka była w szkole. Jak informuje "Super Express" 40-latka cierpiała na zaburzenia związane z depresją poporodową, dlatego też poproszono sąsiadkę, by za jakiś czas zajrzała do mieszkania. Gdy sąsiadka pojawiła się mieszkaniu, zauważyła w łóżeczkach niemowlęta niedające oznak życia. Na miejscu pojawili się ratownicy, jednak mimo reanimacji chłopców nie udało się uratować. Na ciałach chłopców nie stwierdzono obrażeń. Według informacji "Expressu Bydgoskiego" stan psychiczny matki był natomiast na tyle zły (lekarze mówili nawet o możliwości zagrożenia życia), że została przewieziona na oddział psychiatryczny szpitala w Świeciu. W trakcie sekcji zwłok wykazano, że przyczyną śmierci bliźniąt było "uduszenie gwałtowne w mechanizmie utonięcia". W piątek Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Południe postawiła kobiecie zarzut dwóch zabójstw. Zawnioskowano też o 3-miesięczny areszt, na co zgodę wyraził sąd. W charakterze świadka przesłuchano też męża 40-latki.
Kwak2020.02.22 15:00
Spadaj trollu
src2020.02.22 20:26
No i co to ma wspólnego z tematem???