15.12.21, 20:35Fot. screenshot - YouTube (polsatnews.pl)

Skandaliczny wyrok TSUE. Wójcik: UE chce zmusić nas do uznawania związków jednopłciowych

Minister Michał Wójcik odniósł się na Twitterze do skandalicznego orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, w myśl którego rodzice tej samej płci i ich dzieci powinny być uznawane za rodzinę we wszystkich państwach członkowskich.

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej podjął wczoraj decyzję w sprawie dziecka, które według hiszpańskiego prawa ma dwie matki: Bułgarkę i Brytyjkę. Związek „małżeński” kobiety zawarły w Hiszpanii. Po roku jedna z nich urodziła dziecko. W sporządzonym w Hiszpanii akcie urodzenia stwierdzono, że rodzicami dziecka są dwie matki. Dziecko jednak nie otrzymało hiszpańskiego obywatelstwa, ponieważ żadna z kobiet nie jest Hiszpanką. Nie otrzymało również obywatelstwa brytyjskiego, ponieważ zgodnie z prawem Wielkiej Brytanii nie można przenieść obywatelstwa na dziecko. Wystąpiono więc o obywatelstwo bułgarskie, jednak władze Bułgarii odrzuciły wniosek wskazując, że dziecko nie może mieć dwóch matek. Sprawa trafiła do TSUE.

Trybunał orzekł, że jeśli jedno państwo członkowskie UE uznaje związek rodzicielski między dzieckiem i jego rodzicami, to wszystkie państwa członkowskie muszą zapewnić dziecku możliwość swobodnego przemieszczania się. W orzeczeniu zobowiązano Bułgarię do wydania dziecku dokumentu tożsamości na podstawie hiszpańskich akt stanu cywilnego, wedle których dziewczynka ma dwie matki.

Orzeczenie w mocnych słowach skomentował na Twitterze minister Michał Wójcik.

- „TSUE zdecydował, że dokumenty dzieci pochodzących ze związków osób tej samej płci zawartych w jednym kraju, mają być uznawane w krajach, które tego nie dopuszczają. To oznacza zmuszanie nas do uznawania związków jednopłciowych. Hipokryci z UE niszczą krajowe porządki prawne”

- napisał polityk Solidarnej Polski.

kak/salon24.pl, DW.com, DoRzeczy.pl, Twitter

Komentarze

heniek2021.12.31 14:28
niedoczekanie
Filip2021.12.16 14:21
Andrzej Duda dokonał wielokrotnych deliktów konstytucyjnych, złamał art. 7, 10, 32, 42, 126, 144, 173, 178, 179, 180, 183, 187, 190, 193, co wypomniał mu nawet jego były promotor prof. Jan Zimmermann z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zbigniew Ziobro wielokrotnie złamał konstytucyjnie określony trójpodział władzy i niezawisłość sędziów. Łamanie praworządności przez rządzących jest faktem, a z faktami się nie dyskutuje. Cała elita konstytucjonalistów w Polsce i w innych krajach jest co do tego zgodna.
Z dziejów pislandii....2021.12.16 5:17
Mejza wystawiony na odstrzał jako członek mafii lecz mniej cenny. Zamieszanie wokół Mejzy potężne bo paskudna jego afera ale spełnia swoje zadanie kryjąc aferę Morawieckich. Potem Mejzie odpłacą jeśli zdążą. On wie o tym więc tak postępuje. Ma być tarczą dla Morawieckich .
Krzywousty działkowicz2021.12.16 5:32
Mejza, to temat zastępczy .Pokazano go i schowano, jak królika z kapelusza. Ludzie zaczęli się pasjonować tematem, a zapomniano o działkach matołusza, defraudacji 280 mln z funduszu sprawiedliwości, śmierci Izabeli w pszczyńskim szpitalu, zapomniano o tysiącach polskich ofiar pandemii,o ofiarach na granicy, o szalejącej drożyźnie i o miejscu Polski na śmietniku Europy (już wkrótce).
Anonim2021.12.16 7:21
Ano prawda. W PiS capi koszerczosnkiem. Wierchuszka pisowska w komitywie z diasporą żydowską wspólnie przeciwko Polakom. Tfu!
Anonim2021.12.16 4:44
Wójcik, ty cicho siedź, bo przecieki są, że TSUE niepokornym będzie nakazywać Tuskowi robić loda.
Skrzypek na dachu2021.12.16 1:35
TSUE na uslugach bezboznych globalistow .
Spierdalaj głupi chuju pojebany żydowski!2021.12.16 3:01
Bolszewicki brudasie!
Skrzypek na dachu2021.12.16 1:26
Potrzebna jest reforma TSUE bo inaczej skoncza jak Sadaam Hussein .
Prawda2021.12.16 5:20
Kaczyński skończy jak Kadafi.
! ! ! !2021.12.16 0:54
Tak panie Wójcik. To oznacza zmuszanie nas (PiSdowaty rząd) do uznawania związków jednopłciowych. I tak się stanie, bo „zgniły” Zachód bardzo się różni od „cudownego” raju Wschodniego.
lockdown! schneller!2021.12.16 0:32
Guzik mnie obchodzi lgbt. Solidarna Polska przyzwala calkowicie na hitlerowskie covidowe rzady Pisu ktorych zazyczyl sobie w Europie Berlin. Zamykana gospodarka, zamykane lasy, zamykane przychodnie zakaz jazdy rowerem, kilkanascie milionow na kwarantanie, maski, inflacja, zadluzanie panstwa do oporu, a Wojcik tylko mąci o zboczeniach.
matis892021.12.15 23:35
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.------------------------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
+_2021.12.15 23:10
Boże ratuj :) nas, przed tymi "wartościami europejskimi". Amen.
nullus2021.12.15 22:58
Przyjdzie czas, że my heteroseksualni będziemy się musieli ukrywać, a dla heteroseksualnych i chrześcijan mikrocefale z Brukseli jak nic stworzą obozy koncentracyjne, zwłaszcza, że ich mocodawcą jest Berlin. Zmuszą nas do oddawania naszych dzieci sodomitom, przerobią na homosovieticus, czyli małpy człekokształtne od roboty.
><2021.12.15 22:54
Panie Jezu Ty się tym zajmij. Amen
Ala2021.12.15 22:42
POLEXIT!
Po 11 ...2021.12.16 0:25
ALAEXIT!
Gryzzly2021.12.16 5:23
Ala wyp... do Sakiewicza i tam propaguj twoja bolszewicką propagandę!
tak to ja matis89 - Jan Radziszewski2021.12.15 22:23
Wybaczcie Polaki, że jestem taka brudna k urwa białoruska! Robie co mi ten ch uj Łukaszenka każe. Piierdoliłem i dalej piierdole jak połamany ch uj o szczepionkach, o papieżu, ale ANI jednym słówkiem nie bąknąłem o szczepionkach Putina.Gówno prawda, że jestem "katolikiem"! Jestem zwykłym chüjem żydowskim, kürwą, która włazi w dupsko Putinowi i nienawidzi wszystkich. Najlepiej, żeby mnie auto przejechało, bo sam widzę, jaką beznadziejną kürwą jestem, nie do życia. Kto by takiemu chüjowi jak ja rękę podał. Mam nadzieje, że mnie chüj strzeli w sam łeb wkrótce!
matis892021.12.15 23:35
DO LEWACKIEGO PODSZYWA i LEWACKICH TROLOWNI POPIS----: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
katolik2021.12.15 22:15
A teraz towarzysze kołchoźnicy wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny - UNII RADZIECKIEJ !!! ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Гимн Советского Союза!!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
Pan Wójt2021.12.15 22:11
Pocałujta w du'pę Wójta.
katolik2021.12.15 21:54
przedsiębiorcom naziści chcą dać wazne zadanie wybicia Polaków-- aby poczuli się ważni, a przedsiębiorcy to zwykłe nazistowskie kappo, mordercy Polaków-- krew na nich i ich rodziny
Hey2021.12.15 21:48
Vagabonds ————————————————————————————————————————————————————————— https://music.youtube.com/watch?v=OW-YjYESNOY
Po 11 ...HERTRICH-WOLEŃSKI ...Almagus2021.12.15 21:47
___________________________________________________________________________________________________ Z jakiej katakumby wypełzł Urban? ___________________________________________________________________________________________________ Jaki impertynent i nawiedzony! ___________________________________________________________________________________________________ rondo Dmowskiego mu ryj obrzękły, ___________________________________________________________________________________________________ metryka parchowi mówi, to koniec ___________________________________________________________________________________________________ może go jednak dobije jakiś stary akowiec
Spokojnie, Karolku2021.12.15 21:40
Czekam na upadek PiS-u z poputczykami.
abcd2021.12.15 21:34
Jeśli kochasz swoje dzieci, protestuj przeciwko homopropagandzie. P e d e r a ś c i i lesbijki dzieci nie mają, zatem muszą sięgnąć po TWOJE dziecko. Czy zrówność TOBIE też odebrała rozum? Jeśli kochasz swoje dzieci, powiedz NIE homopropagandzie. Czytaj więcej na "henryk dabrowski pl" https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Je%C5%9Bli_kochasz_swoje_dzieci,_protestuj_przeciwko_homopropagandzie
The curse of Cold Lech2021.12.15 21:46
Upon you and your fellows.
abcd2021.12.15 21:57
Homoseksualne zdziecinnienie. Czytaj więcej: "Pederaści i lesbijki – cud uzdrowienia" https://henryk-dabrowski.pl/index.php?title=Pedera%C5%9Bci_i_lesbijki_%E2%80%93_cud_uzdrowienia
Anonim2021.12.15 21:33
Przypominam, ze Jezusa spłodził gołąb, wiec dwoje facetów żyjący jako para nie jest jakimś szczególnym odchyleniem.
Bonö2021.12.15 21:33
There's no rest for the wicked ones. ——————————————————————————————————————————————————————————— https://music.youtube.com/watch?v=7N0-cyTgRIQ
matis892021.12.15 21:29
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.------------------------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
Anonim2021.12.15 21:29
Związki jednopłciowe istniały, istnieją i bedą istnieć bez względu na to czy klero-pisdzielce to uznają czy nie.
Saki Faki2021.12.15 21:39
Najlepiej dają dupcie anonimy POwskie. Później się chwalą na pejsbooku.
Panie Moravietzky2021.12.15 21:50
Lubi Pan trolować u Grzesika po godzinach?
matis892021.12.15 21:28
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Böno2021.12.15 21:14
Wstępowaliśmy do UE jako Unii gospodarczej. A teraz UE uprawia całą ideologię ograniczając naszą suwerenność i mieszając siłę do wszystkiego. Najwyższy czas, by opuścić ten lewacki, zniewalający kołchoz. Czekam na ogłoszenie referendum.
To nic innego jak DYKTATURA!2021.12.15 21:13
Okazuje się, że te wszystkie komisje unijne, parlament, I-szy jej sekretarz - to o D UPĘ POTŁUC! Wystarczy, że ta sama zołza co nakazała płacić za Turów może nakazać WSZYSTKO. ___________________________________________________________________________________________________ A teraz towarzysze kołchoźnicy wspólnie zaśpiewajmy hymn naszej ukochanej ojczyzny - UNII RADZIECKIEJ !!! ___________________________________________________________________________________________________ 🔴 Гимн Советского Союза!!! 🔴 ___________________________________________________________________________________________________ Союз нерушимый республик свободных Сплотила навеки Великая Русь. Да здравствует созданный волей народов Единый, могучий Советский Союз! Славься, Отечество наше свободное, Дружбы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Сквозь грозы сияло нам солнце свободы, И Ленин великий нам путь озарил: Нас вырастил Сталин – на верность народу, На труд и на подвиги нас вдохновил! Славься, Отечество наше свободное, Счастья народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! Мы армию нашу растили в сраженьях. Захватчиков подлых с дороги сметём! Мы в битвах решаем судьбу поколений, Мы к славе Отчизну свою поведём! Славься, Отечество наше свободное, Славы народов надёжный оплот! Знамя советское, знамя народное Пусть от победы к победе ведёт! _______________________________________________________________________________________________________ Ура! Ура! Ура! Чапаев герой! 🔴 🔴 🔴 🔴 _______________________________________________________________________________________________________ Za Rodinu! Za Stalina! Na boj, na boj, na boj!
Anonim2021.12.15 21:04
Niech zyje Chamborad ? I Franciszek I?
nicolae czaŭszescu2021.12.15 20:54
Weź mnie nie rozśmieszaj. Solidarna Polska bez Kaczyńskiego ma 2% poparcia.
»matis89« to ten freak2021.12.15 20:52
co wkleja w wielkich ilościach hymn ZSRR?
matis892021.12.15 21:29
DO LEWACKIEGO PODSZYWA i LEWACKICH TROLOWNI POPIS----: Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Po 11 ...2021.12.15 20:45
Jaki jest problem w uznaniu, że dziecko ma dwie matki, skoro nawet trójkąty się w Polsce akceptuje (trójca święta). Jaki problem?
Anonim2021.12.15 21:04
Dotej pory nie było z tym problemu. I nie bedzie po wyjsciu z Unii.UK juz wydał znaczek na Swięta
SB-ecka kretynizacja Polski. 🇵🇱2021.12.15 21:09
Zaczynasz znowu ruska je….na onuco ? ,scierwo ,bydlaku ,buraku i wieśniaku ?🤢🤮🤮🤮
Po 11 ...2021.12.15 23:23
Kiedyś byłem w pubie JJ Bowles w Limerick. Spotkałem tam starego Irisha z którym wypiłem i pogadałem. Tak się złożyło, że w następny wieczór też tam trafiłem. Patrzę, a przy barze sączy browca ten sam dziadek. Uśmiechnąłem się i mówię: Hi, so you are here again. A on na to: What do you mean, again? I never left. --- Zrozumiałeś SB-ku?
matis892021.12.15 20:42
Spełnia się proroctwo o inwazji Chin i Rosji na UE. Stanie się to wtedy gdy UE się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Właśnie dyktaturę UE zapowiada już oficjalnie Niedzielski i lewacki PIS. Niemcy i Francja robią wszystko by Chiny i Rosja podbiły UE i tak się stanie bo Bóg to przepowiedział w 2012 roku.------------------------------------- Orędzia Ostrzeżenie 19 lutego 2012 : ,,Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami się podniesie, aby podporządkować sobie swoje od dawna cierpiące, niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest Unia Europejska — zwana w Apokalipsie św. Jana Babilonem. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny, i jego sojusznika niedźwiedzia, Rosję. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm, i biada temu, kto zostanie przyuważony na tym, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymscy katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać Msze w tajemnicy... Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus''
SB-ecka kretynizacja Polski. 🇵🇱2021.12.15 21:17
Ty debilu zrobiony po pijanemu przez UB-ekow pod mostem .Masz tak posrane w głowie ze straciłeś kontrole i piszesz takie bzdury ,ze tylko psychiatrzy z Tworek mogliby ten syf zrozumieć .Ruska śmierdząca onuco wypad do Nie Urbacha. 🤢🤮🤮🤮👊
Yanna Alpern2021.12.15 20:42
Kolejny wyrok ustalony na polowaniu przy francuskim bigosie (takie też istnieje !!!) i whisky przy zamku Chambord !!!
Art2021.12.16 15:14
Ha ha tak sobie tlumacz skomplikowana rzeczywistosc. Wtedy zrozumiesz. Dziecinada