27.03.14, 14:40Ks. Jerzy Popiełuszko (fot. Wikipedia)

Skradziono relikwie bł. ks. Popiełuszki

Jak ustaliła wieluńska policja, do kradzieży doszło we wtorek pomiędzy godziną 10 a 14. Sprawca najprawdopodobniej wszedł do kościoła przy ul. Augustiańskiej w godzinach południowych, zerwał kłódkę do gabloty i ukradł relikwiarz z relikwiami ks. Jerzego Popiełuszki.

Duchowni z wieluńskiego kościoła, z którego skradziono relikwie, apelują o pomoc w odnalezieniu sprawcy. „Serdecznie prosimy wszystkich, którzy w dniu 25 marca nawiedzali nasz kościół w godzinach od 10 do 13 o wszelkie informacje dotyczące młodego mężczyzny w czarnej kurtce, który przebywał w naszym kościele przy ołtarzu z relikwiami bł. ks. Jerzego” – piszą na stronie interentowej.

Na stronie internetowej parafii czytamy ponadto: „Wyrażamy nasz ból z powodu tego świętokradczego czynu. Modlimy się za osobę, która dopuściła się tego świętokradztwa, prosząc Boga o opamiętanie, nawrócenie i zwrot relikwii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Relikwie te stanowią dla nas wielką wartość duchową. Wielu wiernych przybywało do naszego sanktuarium, by modlić się o potrzebne łaski przez wstawiennictwo tego, który przypominał – zło dobrem zwyciężaj”.

Beb/Fakty.interia.pl/Narodowcy.net/Radio Maryja

Komentarze

anonim2014.03.28 11:16
@Raul jedź do Moskwy tam są uświęcone relikwie piewcy Rewolucji naśladowcy Pierwszego Rewolucjonisty Lucyfera (Iz. 14,12-15) i złóż mu kwiatki jak to czynili Towarzysze z obozu Socjalistycznego i nie tylko, a na pewno udzieli ci błogosławieństwa na drogę do piekła.