08.08.19, 10:50(fot. Jan Bodakowski)

SLD do likwidacji! Jest wniosek do Sądu Okręgowego

Prezes Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego, była radna Sejmiku Województwa Śląskiego z listy Prawa i Sprawiedliwości Monika Socha-Czyż przesłała do Sądu Okręgowego w Warszawie wniosek o wszczęcie procedury likwidacji Sojuszu Lewicy Demokratycznej - poinformowała Niezależna Gazeta Obywatelska.

            - Panowie Włodzimierz Czarzasty i Sebastian Wierzbicki przedstawiają publicznie w sprawie warszawskiego upadłego obelisku zdrajcy i agenta NKWD Zygmunta Berlinga program SLD, który łamie artykuł 13. Konstytucji RP, a także nawołują w imieniu Sojuszu prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego do łamania ustawy. Moim zdaniem doszło też do złamania artykułów 238 i 256 kodeksu karnego. Taka partia zatem podlega likwidacji - powiedziała dziennikarzowi NGO autorka wniosku, w którym czytamy m.in.:

W dniu 4 sierpnia br. w godzinach wieczornych grupa patriotów, w której znajdował się m.in. lider Konfederacji Polski Niepodległej - Niezłomni Adam Słomka, wykonała zastępczo i społecznie obowiązek zniesienia komunistycznego monumentu zdrajcy, agenta NKWD Zygmunta Berlinga, który stał w Warszawie. (…)

5 sierpnia 2019 roku wiceprzewodniczący SLD Sebastian Wierzbicki, w imieniu swojej partii, złożył w Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga-Południe zawiadomienie o popełnieniu przez patriotów uczestniczących w usunięciu obelisku Berlinga przestępstwa z art. 261 i 288 kk (dowód: https://twitter.com/SebWierzbicki/status/1158366508902420482). Pomijając złożenie przez jednego z liderów zawiadomienia, które może stanowić przestępstwo z art. 238 kk to obrona obelisku totalitarnego zdrajcy i wniosek o ściganie patriotów działających w interesie społecznym jest złamaniem art. 256 kk albowiem o swoich działaniach Sebastian Wierzbicki informuje publicznie, a zatem stanowi to element programu SLD.

Również przewodniczący Sojuszu Włodzimierz Czarzasty w rozmowie na antenie TOK FM w dniu 6 sierpnia br. powiedział w rozmowie z red. Jackiem Żakowskim, że domaga się odbudowy obelisku Zygmunta Berlinga i potwierdził, że „wiceprzewodniczący SLD Sebastian Wierzbicki złożył wczoraj doniesienie do prokuratury ws. zniszczenia pomnika i prokuratura, mam nadzieję, się tym zajmie; mam też nadzieję, że tą sprawą zajmie się platformiany prezydent Warszawy i w trybie natychmiastowym pomnik gen. Berlinga odbuduje” (dowód: http://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103087,25061861,wlodzimierz-czarzasty-w-poranku-tok-fm-rozmawia-jacek-zakowski.html).

Ponadto szef SLD Włodzimierz Czarzasty w tym samym wywiadzie stwierdził: „odpalimy akcję w sprawie Narodowych Sił Zbrojnych, szczególnie Brygady Świętokrzyskiej, którą uważamy za współpracującą z faszystami, nazistami; tym się różnimy od prawicy: mamy jasny stosunek do państwa świeckiego, do praw mniejszości, mamy jasną politykę historyczną”. (…)

Argumentacja Włodzimierza Czarzastego, a zatem i program SLD, wprost nawiązują do czasów PRL i totalitarnych metod i praktyk KPP/PPR/PZPR a także narracji narzuconej wprost z Kremla za rządów Stalina. Ponadto lider SLD Włodzimierz Czarzasty nakłania prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego do złamania ustawy albowiem Stołeczny Konserwator Zabytków Michał Krasucki ogłosił w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że odbudowa obelisku zdrajcy Berlinga „nie jest możliwa w związku z tym, że monument został wskazany do usunięcia na podstawie tzw. ustawy dekomunizacyjnej” (dowód: https://fakty.interia.pl/polska/news-stoleczny-konserwator-pomnik-berlinga-nie-moze-zostac-odbudo,nId,3134498). (…)

            Mając na uwadze powyższe argumenty, a także program głoszony przez SLD, wnoszę w imieniu Towarzystwa Patriotycznego im. Jana Olszewskiego o wszczęcie procedury likwidacji partii politycznej: Sojusz Lewicy Demokratycznej.

            Przypomnę, że Prokuratura Krajowa od wielu miesięcy prowadzi postępowanie w celu sprawdzenia, czy zdelegalizowana nie powinna być również zarejestrowana 9 października 2002 roku (!) Komunistyczna Partia Polski, o czym wielokrotnie tutaj pisałem.

Jerzy Bukowski

 

Komentarze

jozef2019.08.9 9:48
To teraz jak ktoś z PiS - u lub patriota cię pobije, to powinieneś udać się na banicję. Ich prawo nie obowiązuje.
Jestem z Białegostoku2019.08.8 12:56
Daj Boże żeby sąd ,którego jest to obowiązkiem zają się wreszcie przestępcami z sld i innych przestępczych organizacji lewacko- komunistycznych.
qwerty2019.08.8 13:37
Jesteś z Baiłegostoku:? Sądząc po twoje wypowiedzi to jesteś kibicem czyli faszystą, czyli katolikiem
Jan Radziszewski2019.08.9 14:39
co jesteś politrukiem czy po WUMLu ż A wiesz może co to jest faszyzm i kiedy został zapowiedziany jako przyczyna zaistnienia Państwa Izrael? co zapomniałeś że NSDAP jest partią lewicową broniącą robotników - socjalistyczną może wyjaśnisz żródłosłów Narodowa Socjalistyczna Niemiecka Robotnicza Partia gdzie Duraku w żródłosłowie masz Np prawicowa katolicka. + Socjalizm jest ideologią z piekła rodem partią lewicową - tworzoną przez opętanych Iluminatów magów adeptów Lucyfera i do tego żydów miłośników cezara /J 19,15) takim był zarówno Włodzimierz Lenin żyd bolszewik socjalista mason jak i drugi żyd socjalista mason członek B'inai B'rith Adolf Hitler-Rotszyld
west2019.08.8 11:37
Ciekawe też jak wygląda legalność istnienia i działania partii, które nie potrafią, nie chcą ujawnić źródeł swojego finansowania. Przecież bez czegoś takiego nie powinno być w ogóle mowy o rejestracji partii. Do tego, każda partia powinna być niezwykle mocno prześwietlana okresowymi kontrolami finansowymi. Brak transparentnego finansowania partii może przecież być przykrywką do np. prania brudnych pieniędzy. To w prostej linii prowadzi do ukrytego lobbingu. O ile się nie mylę ma to charakter czysto mafijny. Jakim więc cudem istnieją i działają nadal w Polsce takie partie, które jeszcze próbują i wprowadzają do władz swych posłów ? Czy nie czas z tym skończyć ?
Gnostyk2019.08.8 13:25
Chcesz wszystkie partie w Polsce zlikwidować ? Może to dobry pomysł.