25.04.19, 11:40Fot. Piotr Drabik via Flickr, CC BY 2.0

Śledztwo przeciw Macierewiczowi? Prokuratura dementuje fake newsa GW!!!

Prokuratura Okręgowa w Warszawie oświadcza że dzisiejsza publikacja (25.04.2019 r.) „Gazety Wyborczej” zawiera nieprawdziwe informacje. Nieprawdą jest, że zostało wszczęto śledztwo przeciwko Antoniemu Macierewiczowi” - napisała w swoim oświadczeniu Prokuratura Okręgowa w Warszawie.

Jak podkreślił jej rzecznik, Łukasz Łapczyński:

Antoni Macierewicz nie ma statusu procesowego w tej sprawie, nie jest ani świadkiem ani tym bardziej osobą podejrzaną. Postępowanie prowadzone jest w sprawie”.

Poniżej całe oświadczenie Prokuratury:


 

Prokuratura Okręgowa w Warszawie oświadcza że dzisiejsza publikacja (25.04.2019 r.) „Gazety Wyborczej” zawiera nieprawdziwe informacje.

Nieprawdą jest, że zostało wszczęto śledztwo przeciwko Antoniemu Macierewiczowi. Antoni Macierewicz nie ma statusu procesowego w tej sprawie, nie jest ani świadkiem ani tym bardziej osobą podejrzaną. Postępowanie prowadzone jest w sprawie.

Postępowanie jest rezultatem decyzji Sądu, który nakazał prokuraturze przesłuchanie pracowników MON, którzy przygotowywali zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez autora książki. Realizacja czynności wskazanych przez Sąd jest na końcowym etapie. Po wykonaniu czynności zleconych przez Sąd prokurator wyda decyzję merytoryczną w sprawie.

Prokuratura prosi media, aby nie powielać wprowadzających w błąd opinię publiczną nieprawdziwych informacji

Łukasz Łapczyński

rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie

dam/warszawa.po.gov.pl

Komentarze

12019.04.25 16:24
Myslalem, że maciora bedzie plakal po cieplym,uczciwym misiu ktoremu dawal zlote medale.A tu go zdradza, jedzie do Stanow chyba do nowego młodzieńca .
anonim2019.04.25 15:05
dziwne nie ma dumnego geja
polak ateista durny gej jest oszustem2019.04.25 15:46
napisalem maila ,ale moze inni tez interweniowali?
violencja2019.04.25 19:59
i dobrze , niech nie wraca
Polonium 2019.04.25 15:00
Zdanie o kimś, vide: Chesterton, wyrabiam sobie poprzez sprawdzenie, kto jest tego kogoś wrogiem. I tak oto można zauważyć, że najbardziej znienawidzonymi przez postkomunę, beneficjentów 3 RP, przez wszelkiej maści sodomitów, zielonych, czerwonych, ekoterrorystów i .in. wrogów wolnej, suwerennej Polski komunistów, oszustów i złodziei i ich tuby propagandowe (TVN, GW itp), jest nie kto inny jak: Macierewicz, Kaczyński i o. Rydzyk. To mi wystarcza żeby o tych trzech Polakach mieć jak najlepsze zdanie i uważać ich z porządnych ludzi i wielkich patriotów. PS "Zawsze byłem stronnikiem polskiej idei, nawet wtedy, gdy moje sympatie opierały się wyłącznie na instynkcie (…) Moja instynktowna sympatia do Polski zrodziła się pod wpływem ciągłych oskarżeń miotanych przeciwko niej; i – rzec mogę – wyrobiłem sobie sąd o Polsce na podstawie jej nieprzyjaciół. Doszedłem mianowicie do niezawodnego wniosku, że nieprzyjaciele Polski są prawie zawsze nieprzyjaciółmi wielkoduszności i męstwa. Ilekroć zdarzało mi się spotkać osobnika o niewolniczej duszy, uprawiającego lichwę i kult terroru, grzęznącego przy tym w bagnie materialistycznej polityki, tylekroć odkrywałem w tym osobniku, obok powyższych właściwości, namiętną nienawiść do Polski. Nauczyłem się oceniać ją na podstawie tych nienawistnych sądów – i metoda okazała się niezawodną." - G.K. Chesterton
Olin2019.04.25 13:19
świnie z gazety wymiotnej. PS. szechter pozdrów brata
Olej2019.04.25 11:57
Przepis na ubabranie człowieka w gnoju lub gównie. Bierze się patyk macza nim w gównie i hlasta w wybraną do ubabrania ofiarę. Później się absolutnie milczy gdy dowody wskazują na niewinność człowieka lub w najgorszym razie przeprasza półgębą, aby nikt nie widział i nie słyszał. Gówno w zamierzeniu wykonawcy ma śmierdzieć i nieść się za ofiarą. No i się niesie . Cel osiągnięty ! Przepis sporządzono dawno temu w kuźni kadr WUML-u Recepturę odnowiła nowa kuźnia kadr na Czerskiej.
kora2019.04.25 12:09
Jak nie teraz to na pewno w przyszłości Antek zapłaci za swoje przestępstwa.
Polonium 2019.04.25 15:02
wymień te przestępstwa, choćby jedno !
Agnieszka2019.04.25 17:06
Nie chodzi o dowody tylko jak słusznie Olej zauważył o ubabranie człowieka w gównie, wystarczy patyk-jęzor w nim umoczyć i chlastać w ofiarę.